100-lecie Niepodległości Polski

 

Komitet Honorowy ds. organizacji lubuskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości został powołany przy marszałku woj. lubuskiego. Celem jest uczczenie 100-lecia niepodległości naszej Ojczyzny. Obchody mają trwać cały rok. Rozpoczną się już 11 listopada 2017 roku, by ich kulminacja przypadła za rok, również 11 listopada 2018 r. Chcemy, aby to był czas radosnego świętowania dla wszystkich mieszkańców województwa lubuskiego.

 

Aktualności:

Lubuskie Inicjatywy Senioralne
20-02-2018

Lubuskie Inicjatywy Senioralne

Do 8 marca przedłużono nabór wniosków w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań na rzecz seniorów wynikających z „Wojewódzkiego Programu na rzecz Osób Starszych”. – Samorząd od wielu lat jest organizatorem działań, mających na celu wspieranie seniorów. Znajduje to swoje potwierdzenie w praktyce jak i podkreśleniu tematyki senioralnej w podstawowych dokumentach strategicznych województwa – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


Podwieczorek Patriotyczny
13-11-2017

Podwieczorek Patriotyczny

Trwają obchody 100-lecia Święta Niepodległości organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. 13 listopada o godzinie 17:00 na ciekawy darmowy koncert pieśni patriotycznych zaprasza Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp.

 


Smak i moc niepodległości (wideo)
11-11-2017

Smak i moc niepodległości (wideo)

Lubuszanie śnili dziś na jawie „Sen o Niepodległej”. To tytuł widowiska będącego poetycką interpretacją historii walk niepodległościowych, który zabrał widzów w podróż w czasie. -Jesteśmy tutaj dzisiaj razem ponieważ dokładnie 99 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Dzisiaj chcemy poczuć ten smak, tę moc 11 listopada 1918 roku. Bo to dzięki naszym przodkom mamy wolną i niepodległą ojczyznę – mówiła podczas uroczystości marszałek Elżbieta Anna Polak.


Urząd Marszałkowski w barwach narodowych
11-11-2017

Urząd Marszałkowski w barwach narodowych

Z okazji Święta Niepodległości, z inicjatywy marszałek Elżbiety Anny Polak budynek Urzędu Marszałkowskiego rozbłysł w barwach narodowych. Biało-czerwoną iluminację można oglądać po zmroku. To jeden z elementów wspólnego, radosnego świętowania.


Gorzów Wlkp.: obchody Święta Niepodległości
11-11-2017

Gorzów Wlkp.: obchody Święta Niepodległości

W oficjalnych uroczystościach przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, organizowanych przez Wojewodę Lubuskiego i Prezydenta Gorzowa Wlkp., zarząd województwa i sejmik woj. lubskiego reprezentował wiceprzewodniczący sejmiku Mirosław Marcinkiewicz. Wśród gości była również posłanka Krystyna Sibińska. Po południu na Starym Rynku można było obejrzeć spektakl patriotyczny w ramach obchodów święta Niepodległości przygotowanych przez Urząd Marszałkowski.

 


Niepodległościowy turniej szachowy
11-11-2017

Niepodległościowy turniej szachowy

- Wszyscy tu dzisiaj jesteśmy zwycięzcami, ponieważ potrafimy razem wspólnie świętować i cieszyć się w taki niepowtarzalny sposób. Myślę, że brakuje nam tego radosnego świętowania, 99 lat temu Polacy bardzo się cieszyli, radośnie wybiegli na ulice, żeby razem świętować. Bo wreszcie to, co przez lata było zakazane stało się możliwe - biało-czerwona flaga, orzeł biały, język polski – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak otwierając VI Niepodległościowy Turniej Szachowy.


Zielona Góra: miejskie obchody Święta Niepodległości
11-11-2017

Zielona Góra: miejskie obchody Święta Niepodległości

Dziś (11.11) w całym kraju odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodłegłości. 99 rocznicę odzyskania wolności świętowano także podczas miejskich obchodów w Zielonej Górze, zorganizowanych na Placu Bohaterów. W wydarzeniu wzięli udział członek zarządu Alicja Makarska i przewodniczący sejmiku Czesław Fiedorowicz.


Więcej informacji:

 

Kontakt:

Departament Organizacyjno-Prawny
p.o. Zastępcy Dyrektora Departamentu - Małgorzata Łukiewska

ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra
tel. +48 68 45 65 500

Zapisz się do naszego newslettera!

g -