Aktualności dotyczące koronawirusa

06-04-2020

Ładunek z Szanghaju dotarł do Lubuskiego!

12,5 tony, 90 m³, 1089 kartonów środków ochrony osobistej dotarło do Lubuskiego. Dziś rano ładunek z Chin wylądował w Polsce! Wieczorem wojskowym transportem dotarł do Portu Lotniczego w Babimoście! - Dziękuję żołnierzom Wojska Polskiego za sprawną akcję. Robi wrażenie! Mamy to - teraz wszyscy, którzy są na pierwszej linii walki z koronawirusem już będą bezpieczni - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


Działamy dla bezpieczeństwa mieszkańców
06-04-2020

Działamy dla bezpieczeństwa mieszkańców

W związku z zagrożeniem epidemicznym w kraju wywołanym wirusem SARS – CoV-2 Zarząd Województwa przystąpił do przygotowania szczególnych i nadzwyczajnych rozwiązań umożliwiających podejmowanie działań niwelujących negatywny wpływ pandemii na wdrażanie i realizacji RPO L-2020, budżetu województwa i planów inwestycyjnych. - Działanie te mają w pierwszej kolejności zaspokajać bezpieczeństwo zdrowotne i socjalne mieszkańców oraz funkcjonowanie przedsiębiorstw – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.


Zmień termin, nie odwołuj
06-04-2020

Zmień termin, nie odwołuj

Województwo Lubuskie włącza się do ogólnopolskiej akcji: #ZmieńTerminNieOdwołuj – Wspieraj Turystykę. - Pomóżmy lubuskiej branży turystycznej pokonać skutki koronowirusa. Jeśli zarezerwowałeś hotel, transport, nie anuluj ich. Przeczekaj trudny czas. Pozwól branży odetchnąć i powitać cię w nowej, wolnej od pandemii rzeczywistości, w (nie)znanych zakątkach Lubuskiego – czytamy w apelu.    


06-04-2020

Samorząd w walce z pandemią

Już ponad 70 mln zł samorząd województwa przeznaczył na walkę z pandemią koronawirusa w regionie. Zakupiono sprzęt ratujący życie, środki ochrony osobistej oraz testy. - Tu nie ma czasu na prężenie muskułów, trzeba natychmiast podejmować decyzje. Po pierwsze zdrowie i bezpieczeństwo obywateli - później polityka. Czas jest wyjątkowy i wymaga wyjątkowych kompetencji od polityków, po prostu - współpracy. Niestety gdy wszyscy stajemy na głowie żeby sprostać, Wojewoda konsekwentnie utrudnia! – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


06-04-2020

KE mobilizuje swoje zasoby w celu ochrony życia i źródeł utrzymania

Ratowanie życia i wspieranie źródeł utrzymania w czasach ostrego kryzysu mają zasadnicze znaczenie. Komisja Europejska podejmuje dalsze kroki, proponując stworzenie instrumentu solidarności (zwanego SURE) w wysokości 100 mld euro, aby wspierać pracowników w utrzymaniu dochodów i pomóc przedsiębiorstwom w utrzymaniu się na rynku. Proponuje również przekierowanie wszystkich dostępnych funduszy strukturalnych na działania w kontekście koronawirusa.


06-04-2020

Nowoczesne łóżka dla gorzowskiego szpitala

Piętnaście w pełni automatycznych łóżek i szafek otrzymała gorzowska lecznica od firmy Swiss Krono z Żar. Wszystkie posiadają bezinwazyjny system monitorowania funkcji życiowych pacjenta i są sterowane pilotem zarówno z pozycji personelu, jak i pacjenta.


05-04-2020

#OneGoodThing - wspieramy europejską akcję

Akcja rozpocznie się w niedzielę, 5 kwietnia o godz. 14:00. Przekaz: Pokaż jedną dobrą rzecz, którą zrobiłeś dzisiaj. Wrzuć swoje zdjęcie lub filmik w media społecznościowe i oznacz #OneGoodThing. Lubuskie przyłącza się do europejskiej kampanii na rzecz pomocowej solidarności.


Pamiętamy o seniorach
04-04-2020

Pamiętamy o seniorach

Dzienne Domy Pomocy i Kluby Seniora prowadzone w ramach projektów dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego dostosowują swoje usługi do obecnej sytuacji zagrożenia koronawirusem. Reagując na wprowadzone zakazy i ograniczenia w stacjonarnym świadczeniu  usług opiekuńczych i asystenckich, z uwagi na zamknięcie tych placówek dokonano reorganizacji. Usługi pomocowe świadczone są obecnie zgodnie z potrzebami seniorów w miejscu zamieszkania podopiecznych. 


03-04-2020

PILNE! Tymczasowy zakaz wstępu do lasów

Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów. Obowiązuje od 3 do 11 kwietnia br. Straż Leśna będzie egzekwować przestrzeganie zakazu. Zakaz podyktowany jest przeciwdziałaniem i zwalczaniem epidemii COVID-19. Lasy Państwowe apelują o poddanie się tym koniecznym i tymczasowym ograniczeniom.


Bank Informacji Pomocowej: Pościel dla SOR uszyta!
03-04-2020

Bank Informacji Pomocowej: Pościel dla SOR uszyta!

Od kilku tygodni działa Bank Informacji Pomocowej. Wy oferujecie pomoc, my pomagamy „połączyć” Was z najbardziej potrzebującymi. Są to nie tylko szpitale, ale też małe przychodnie, osoby prywatne, seniorzy. Oferty można zgłaszać za pomocą formularza lub poprzez mobilną aplikację Zgłaszam. Informujemy o kolejnych efektach działalności Banku. – Dziękuję każdemu, kto zadeklarował choćby najdrobniejszą formę pomocy. Każda jest równie cenna – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak


Zapisz się do naszego newslettera!