Aktualności dotyczące koronawirusa

06-07-2020

UE znosi ograniczenia w podróżowaniu

30 czerwca Rada przyjęła zalecenie o stopniowym znoszeniu tymczasowych ograniczeń dotyczących innych niż niezbędne podróży do UE, z krajów trzecich.  Wg nich, państwa członkowskie powinny  od 1 lipca zacząć znieść ograniczenia podróży na granicach zewnętrznych wobec mieszkańców 15 państw trzecich. Poniżej wykaz.

 


02-07-2020

Szpitalny POZ powoli wraca do normalnej pracy

Znów można korzystać z usług medycznych świadczonych przez lekarzy i pielęgniarki w gabinetach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.


12-06-2020

Kolejne luzowanie obostrzeń - otwieramy granice!

W nocy z 12 na 13 czerwca Polska przywraca pełny ruch graniczny w ramach granic wewnętrznych Unii Europejskiej. Kontrole na granicach będą prowadzone wyrywkowo.


12-06-2020

Nowe stoły operacyjne już służą pacjentom

Dwa nowoczesne stoły operacyjne polskiej produkcji dostał Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie od zarządu województwa lubuskiego. Zakup stołów został zrealizowany w ramach projektu pn. „Lubuskie kontra Wirus – przeciwdziałanie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 poprzez zakup aparatury medycznej do intensywnej terapii oraz środków ochrony osobistej i dezynfekcji dla 8 jednostek ochrony zdrowia”. Wartość zakupów to niespełna 250 tysięcy złotych.


Kombinezony z Hainan w gorzowskim szpitalu
10-06-2020

Kombinezony z Hainan w gorzowskim szpitalu

Współpraca międzynarodowa to coś więcej, niż tylko hasło bez pokrycia. Chiński region partnerski województwa lubuskiego, czyli Prowincja Hainan przysłała kombinezony ochronne dla medyków. Sprzęt trafił do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. Wręczył go członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak.


08-06-2020

Szpital w Zielonej Górze przywraca porody rodzinne

W Szpitalu Uniwersyteckim wraca możliwość towarzyszyć kobietom rodzącym. Ze względu na utrzymujące się nadal zagrożenie epidemiologiczne, spowodowane epidemią Covid 19, wiąże się to z kilkoma zasadami przyjęć pacjentek do porodów rodzinnych.


Żele dezynfekujące od L’Oréal i Pernod Ricard
02-06-2020

Żele dezynfekujące od L’Oréal i Pernod Ricard

Marszałkowskie szpitale korzystają nie tylko ze sprzętu kupowanego przez Samorząd Województwa. Do lecznic darowizny na walkę z COVID-19 płyną od firm, organizacji oraz osób prywatnych. Dziś samorząd otrzymał w darowiźnie 3264 żele dezynfekujące (po 100 ml) od firm L’Oréal i Pernod Ricard. Wartość produktów to ponad 32 tys. zł. Zostaną one przekazane podmiotom leczniczym z woj.  lubuskiego.  – To oznaka niezwykłej solidarności i empatii. Dziękuję za każdy gest pomocy – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


27-05-2020

W gorzowskiej lecznicy stanęły bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk

Jedna stacja stanęła wczoraj (26.05) przy wejściu głównym do lecznicy. Z drugiej, zlokalizowanej przy Ośrodku Radioterapii od dziś (27 maja) będą mogli korzystać pacjenci i osoby udające się na badania do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Stacja to metalowa skrzynka, wewnątrz której umieszczony jest 10-litrowy pojemnik z płynem do dezynfekcji. Aby odkazić dłonie wystarczy nadusić stopą przycisk umieszczony w dolnej części obudowy.  Szpital ma dwie takie stacje do dezynfekcji rąk.


27-05-2020

Badanie na temat picia alkoholu podczas epidemii

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie zaprasza do wypełnienia krótkiej, trwającej około 10 minut, ankiety dotyczącej osobistych doświadczeń i zachowań związanych z piciem alkoholu podczas rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2 (tj. koronawirusa). 


22-05-2020

Kontener już jest, tomograf w drodze

Niecodzienna nie-medyczna operacja odbyła się w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym stanął kontener, w którym wkrótce ulokowany zostanie nowy tomograf kupiony przez Samorząd Województwa z Funduszy Europejskich. - Diagnostyka obrazowa jest częścią walki z epidemią koronawirusa. Dodatkowy tomograf był zatem niezbędny w lecznicy - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Koszt urządzenia ze stacją lekarską to blisko 3 mln zł.


Zapisz się do naszego newslettera!