Archiwum Wiadomości

Lubusko – brandenburskie rozmowy na szczycie
22-05-2018

Lubusko – brandenburskie rozmowy na szczycie

Tematyka kolejowa zdominowała rozmowy Zarządu Województwa Lubuskiego z władzami Kraju Związkowego Brandenburgia, które odbyły się w Urzędzie Miasta Guben (Niemcy). Poruszono także tematy polityki spójności, funduszy transgranicznych, ochrony środowiska, polityki rolnej, turystyki i wydarzeń kulturalnych. Stronie niemieckiej przewodniczył premier Brandenburgii dr Dietmar Woidke, a stronie polskiej - członek zarządu województwa lubuskiego Tadeusz Jędrzejczak.


22-05-2018

Lubuskie bogate w miedź

Rozpoczyna się ostatni etap prac dokumentujących złoże miedzi i srebra „Nowa Sól” na obszarze województwa lubuskiego, prowadzonych przez firmę Miedzy Cooper Corporation. Przygotowywana dokumentacja upoważnia do ubiegania się o koncesję wydobywczą, która z kolei przybliża do budowy nowego kompleksu wydobywczego miedzi i srebra w Polsce. Uroczyste rozpoczęcie kolejnego etapu prac odbędzie się 23 maja, o godz. 12:00 w okolicach Lubięcina. Udział w nim weźmie marszałek Elżbieta Anna Polak.


Porozmawiają o rynku pracy w Lubuskiem
22-05-2018

Porozmawiają o rynku pracy w Lubuskiem

Rynek pracy w województwie lubuskim będzie tematem obrad I posiedzenia plenarnego Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Od marca br. obradom przewodniczy strona samorządowa, którą reprezentuje marszałek Elżbieta Anna Polak. Podczas obrad przedstawiona zostanie informacja na temat struktury bezrobocia oraz zatrudniania obcokrajowców w regionie.


22-05-2018

Stypendia motywujące i przedsiębiorcze czekają na lubuskich studentów!

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego na mocy Uchwały Sejmiku Województwa Lubuskiego z dnia 23 kwietnia 2018 od roku akademickiego 2018/2019 ustanowił stypendia Marszałka Województwa Lubuskiego dla studentów studiów stacjonarnych wyższych uczelni z terenu województwa lubuskiego.


Pakiet dla miast średnich!
22-05-2018

Pakiet dla miast średnich!

Pakiet dla średnich miast to jeden z projektów strategicznych realizujących rządową Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, ukierunkowany na wyrównanie szans rozwojowych wszystkich obszarów, w szczególności tych z największymi problemami społeczno-gospodarczymi. Pakiet opiera się na dwóch filarach: z jednej strony jest to wsparcie w podejmowaniu inwestycji publicznych, z drugiej zaś tworzenie warunków dla rozwoju przedsiębiorczości, w tym sektora MŚP.


Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej z dofinansowaniem
22-05-2018

Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej z dofinansowaniem

Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej decyzją zarządu województwa otrzymało wsparcie w wysokości 10 tys. zł na realizację zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia pn. ”Organizacja biegu, marszu Nordic Walking oraz gier zręcznościowych i zabaw rekreacyjno-sportowych dla dzieci podczas Lubuskiego Pikniku Zdrowia 17 czerwca 2018 r. w Drzonkowie”.


22-05-2018

Wschowa - kolejny przystanek warsztatów dla młodych

Jak tworzyć informacje o swojej miejscowości? Jak komunikować innym swoją aktywność w społeczności lokalnej? Tego mogli się dowiedzieć uczestnicy Lubuskiej Akademii Młodego Lidera, która zawitała do Wchowy. 21 maja młodzież z powiatu wschowskiego stworzyła wiele ciekawych postów na temat swoich talentów oraz na temat walorów turystycznych swoich okolic. Wejdźcie na funpage Młoda Kariera na FB.


21-05-2018

Współpracujemy z Chinami na wielu płaszczyznach

Przyjazd kilkudziesięciu przedsiębiorców z Prowincji Hainan (Chińska Republika Ludowa) do Zielonej Góry, to bezpośredni efekt misji gospodarczych, w których dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego wzięli udział przedsiębiorcy z naszego regionu. Przedsiębiorcy z województwa lubuskiego współpracują z Chinami na wielu płaszczyznach – inwestują, importują oraz eksportują. 


21-05-2018

Kopalnia soli w Lubuskiem

Budowa kopalni soli w Bytomiu Odrzańskim – to założenie firmy Energo-Salt 2020. Podczas sesji radni wysłuchali pomysłu przedsiębiorstwa na realizację tego projektu. W planach jest także budowa podziemnych magazynów węglowodorów w przestrzeniach powstałych po eksploatacji soli. - Cały czas trafiamy na problemy z uruchomieniem wydobycia w naszym regionie. Mamy bogate złoża węgla brunatnego, miedzi i soli. Mam nadzieję, że z solą się uda, dlatego zarząd województwa popiera to zadanie – podkreśliła marszałek Elżbieta Anna Polak.


21-05-2018

Sportowe sukcesy lubuskich drużyn

Lubuskie ma złotą drużynę piłkarską oraz złoto na „Marszałkiadzie”. Lubuska Drużna zdobyła pierwsze miejsce podczas VI Mistrzostw Polski Urzędów Marszałkowskich w Piłce Nożnej Halowej Ustka 2018, zdobywając jednocześnie tytuł Mistrza Polski! Tegoroczną Marszałkiadę wygrała ekipa z Lubuskiego. - Przed nami wiele wyzwań, nie tylko sportowych, we wszystkich musimy zdobyć mistrzostwo - podsumowała marszałek Elżbieta Anna Polak.


Zapisz się do naszego newslettera!