Archiwum Wiadomości

Rocznica Wydarzeń Zielonogórskich
30-05-2020

Rocznica Wydarzeń Zielonogórskich

60 lat temu mieszkańcy Zielonej Góry zbuntowali się przeciwko władzy komunistycznej i wzięli udział w największej w tym czasie bitwie ulicznej z milicją. Władze ściągały posiłki ZOMO z Poznania, aby pokonać zielonogórzan. 30 maja br. w rocznicowych uroczystościach wziął udział wicemarszałek Łukasz Porycki. 


29-05-2020

Marszałek gościem programu Region Południe

Już w najbliższy poniedziałek na antenie Radia Index wystartuje nowy program o działalności samorządu województwa. Z programu Region Południe co tydzień dowiecie się co robi samorząd i jaka jest przyszłość regionu. Odpowiemy także na wszystkie wasze pytania. Zapraszamy w każdy poniedziałek, o godz. 12:30. Gościem pierwszego programu będzie marszałek Elżbieta Anna Polak.


29-05-2020

1000 umów – 3 miliardy złotych wsparcia dla Lubuszan

Regionalny Program Operacyjny – Lubuskie 2020 ma na koncie już 1000 podpisanych umów o dofinansowanie projektów. Lubuscy beneficjenci otrzymali tym samym ponad 3 miliardy złotych. Unijne pieniądze stanowią też ogromne wsparcie dla lubuskiej gospodarki, przeciwdziałając kryzysowi wywołanemu pandemią COVID-19.


Samorządowe wsparcie dla przedsiębiorców
29-05-2020

Samorządowe wsparcie dla przedsiębiorców

Samorządowe wsparcie dla przedsiębiorców walczących ze skutkami pandemii to temat rozmów marszałek Elżbiety Anny Polak oraz prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z właścicielami zielonogórskiej firmy LUG. - Wybraliśmy to miejsce, bo tutaj jest strefa przemysłowa, park naukowo-technologiczny, nowoczesne firmy, tutaj przyciągamy kolejne. Samorząd Województwa wspólnie z Uniwersytetem Zielonogórskim i lubuskim biznesem zainwestował w to miejsce setki milionów złotych - podkreślała marszałek.


Umowa podpisana – 30 mln zł trafi do firm
29-05-2020

Umowa podpisana – 30 mln zł trafi do firm

To już pewne – 30 mln zł trafi do lubuskich przedsiębiorców. Umowę na Lubuskie Bony Wsparcia podpisał członek zarządu Marcin Jabłoński. Za realizację projektu będą odpowiadały: Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej i Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa. - Od samego początku epidemii wiedzieliśmy, że musimy pilnie obserwować lubuską gospodarkę. Tak też się stało. Dzięki temu byliśmy w stanie szybko przygotować program wsparcia dla firm - mówił Marcin Jabłoński podpisując symboliczną, bo już 1000 umowę realizowaną ze środków RPO-Lubuskie 2020.


29-05-2020

W rocznicę Wydarzeń Zielonogórskich

W 60. rocznicę Wydarzeń Zielonogórskich marszałek Elżbieta Anna Polak wspólnie z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim złożyli kwiaty pod pomnikiem, przy dawnym Domu Katolickim w Zielonej Górze, oddając w ten sposób hołd bohaterom miasta. - Pamięć o tych wydarzeniach jest ważna, również dla rządzących dzisiaj Polską - bo są granice, których Polacy przekroczyć nigdy nie pozwolą – podkreślała marszałek Polak.   


Nowy tomograf jest już w Szpitalu Uniwersyteckim
29-05-2020

Nowy tomograf jest już w Szpitalu Uniwersyteckim

Do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze dotarł dziś (29.05) nowy tomograf kupiony przez Samorząd Województwa z Funduszy Europejskich. To wysokiej klasy urządzenie diagnostyczne o nazwie Revolution Evo. - Diagnostyka obrazowa jest częścią walki z epidemią koronawirusa. Dodatkowy tomograf był zatem niezbędny w lecznicy - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Koszt urządzenia ze stacją lekarską to blisko 3 mln zł.


29-05-2020

Klasztor Magdalenek zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu!

Dawny klasztor Magdalenek w Szprotawie zwyciężył w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków pt. „Zabytek Zadbany” w kategorii „Adaptacja obiektów zabytkowych". Dzięki ponad 3 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 zabytkowy obiekt, który lata świetności miał dawno za sobą, został zaadaptowany na potrzeby Centrum Aktywności Społecznej w Szprotawie.


29-05-2020

Lubuskie w walce z nowotworami

- Samorząd województwa prowadzi wiele działań na rzecz profilaktyki, bo ona jest w diagnostyce bardzo ważna. Dzięki niej mamy większą skuteczność w leczeniu – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Dziś zarząd województwa zatwierdził do dofinansowania z UE projekt pn. „Kolonoskopia dla osób pracujących, uczących się lub mieszkających w powiatach: krośnieńskim, nowosolskim, zielonogórskim, żarskim i żagańskim”. Koszt całkowity projektu to ponad 3,3 mln zł.


28-05-2020

Samorząd – nasza wspólna sprawa

Samorząd w Polsce skończył 30 lat. Jest to więc dobra okazja, aby podsumować te trzy dekady. O tym jak rodził się samorząd, jak funkcjonuje dziś oraz jakie stoją przed nim wyzwania dyskutowali lubuscy samorządowcy z marszałek Elżbietą Anną Polak na czele. - My, samorządowcy zastaliśmy Polskę czarno-białą, brudną i szarą - pomalowaliśmy ją na kolorowo. Polska jest teraz przepiękna, we wszystkich kolorach tęczy. To jest ten cywilizacyjny skok – mówiła podczas debaty marszałek.


Zapisz się do naszego newslettera!