Archiwum Wiadomości

21-01-2017

Noworocznie na ludowo!

- Lubuski Zespół Pieśni i Tańca jest żywym dowodem na to, jak różnorodny kulturowo jest region lubuski - tymi słowami marszałek Elżbieta Anna Polak przywitała gości w Sali Kolumnowej Sejmiku Woj. Lubuskiego, która w sobotę, 21 stycznia, wypełniona była ludowymi dźwiękami. To już tradycja, że o tej porze roku Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa występuje z noworocznym koncertem. Na scenie można było podziwiać pokolenia artystów, których oklaskiwały całe rodziny.   20-01-2017

Przedstawiciele Przewozów Regionalnych w urzędzie marszałkowskim

Dziś (20.01) do rozmów w urzędzie marszałkowskim zasiedli Członek Zarządu Województwa Lubuskiego Alicja Makarska i przedstawiciele spółki Przewozy Regionalne. Rozmowy dotyczyły m.in. kwestii wykorzystania większej ilości zmodernizowanych pojazdów na trasach łączących Zieloną Górę ze Szczecinem i Wrocławiem.


20-01-2017

O winiarskich ścieżkach edukacyjno-dydaktycznych

W Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze odbyło się spotkanie robocze dyrekcji i  pracowników Departamentu Przedsiębiorczości i Strategii Marki UMWL z przedstawicielami rządu Brandenburgii, gminy Schenkendöbern oraz szkoły i stowarzyszenia z miejscowości Grano koło Guben. Spotkanie poświęcone było współpracy Województwa  Lubuskiego ze stroną niemiecką w ramach projektów INTERREG. 


20-01-2017

Sulęcin "włączony" do internetu

Lubuskie ma już 1.418 km światłowodowych autostrad. Czas więc, aby internet trafił pod strzechy, czas na ostatnią milę! Odpowiedzią na tę potrzebę jest projekt „Włączmy się” realizowany przez firmę Orange w gminie Sulęcin - pierwszej gminie w Polsce, w której wszystkie miejscowości sołeckie zostaną podłączone do superszybkiego internetu. Uroczystość zakończenia realizacji projektu odbyła się w piątek, 20 stycznia. Udział w niej wzięła marszałek Elżbieta Anna Polak, która objęła projekt patronatem.


20-01-2017

Akcja Choinka

Tysiąc sto książek czeka na nowego właściciela!W Bibliotece Norwida 25 stycznia punktualnie o 10.00 bibliotekarze rozbiorą choinkę, zbudowaną z 1119 książek. Jeśli chcesz otrzymać w prezencie książkę – niespodziankę, dołącz do nas i odwiedź Bibliotekę w środowe przedpołudnie.


20-01-2017

Praca na budowie obwodnic wre

Na budowie II etapu obwodnicy Drezdenka trwają już prace ziemne. Postępy widać gołym okiem. Drogowcy pracują także w Rzepinie. Wykonano karczowanie pni i odhumusowanie terenu robót pod tamtejszą obwodnicę. O te inwestycje zabiegali latami sami mieszkańcy. - Konsekwentnie realizujemy nasze priorytetowe cele strategiczne w 2017 roku, to m.in. dostępność transportowa– podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.


19-01-2017

Lubuskie Rodziny Katyńskie spotkały się w urzędzie marszałkowskim

Tradycji stało się zadość. W urzędzie marszałkowskim na corocznym spotkaniu opłatkowo-noworocznym spotkali się członkowie stowarzyszenie Lubuskie Rodziny Katyńskie. We wspólnym kolędowaniu wzięła udział Alicja Makarska, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego.


19-01-2017

Lubuskie na targach w Berlinie

Województwo lubuskie już po raz kolejny weźmie udział w Międzynarodowych Targach Grüne Woche w Berlinie. To największe światowe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa. W tym roku do promocji naszego regionu zaproszonych zostało 14 wystawców. Wspaniałe chleby, wędliny, ryby, oleje, miody, piwo, kawa i rękodzieło - Lubuskie będzie kusiło smakiem i zapachem! Targi odwiedzi wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.


19-01-2017

Olimpiada WIEDZY O BIZNESIE I INNOWACJACH

Projekt jest kontynuacją organizowanej przez Instytut w latach 1999 do 2011 Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości, w której udział brało co roku ponad 10 tys. uczniów. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy o szeroko rozumianej gospodarce i biznesie, ze szczególnym uwzględnieniem innowacji.


19-01-2017

Z. Izdebski jedną ze stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie

Prof. Zbigniew Izdebski uplasował się na 49. miejscu listy najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie.  Jak podaje Gazeta Wyborcza ranking przygotował „Puls Medycyny”.  Zgodnie z regulaminem, kandydaci byli oceniani według trzech kryteriów: osiągnięcia i dokonania w 2016 r., reputacja zawodowa i wpływy w środowisku medycznym oraz siła publicznego oddziaływania – czytamy na stronach GW.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -