Archiwum Wiadomości

W Małomicach o zdrowiu i sile kobiet
19-08-2018

W Małomicach o zdrowiu i sile kobiet

Kolejna niedziela pod znakiem pikniku zdrowia i miasteczka kobiet za nami. Tym razem gościliśmy na południu regionu w Małomicach. - Fajnie jest przyjechać do siebie. Bardzo się cieszę, że tutaj wciąż rządzą kobiety. Chciałabym, żeby takich miejsc było więcej, dlatego namawiam kobiety do aktywności społecznej i politycznej – mówiła w swoim rodzinnym mieście marszałek Elżbieta Anna Polak. Mieszkańcy Małomic  w ramach pikniku zdrowia mogli skorzystać z darmowych badań i konsultacji lekarskich.


Marszałek odpowiada społecznikom
17-08-2018

Marszałek odpowiada społecznikom

Społecznicy zwrócili się do Marszałka Województwa Lubuskiego z apelem o wstrzymanie wycinki alei lipowej w Trzebiechowie - To był bardzo ostry, ale spóźniony atak, ponieważ decyzja związana z inwestycją na tej drodze została podjęta na początku czerwca 2017 roku. Procesy inwestycyjne podlegają ustawowym rygorom prawnym. Jednak szanując głos społeczników zapraszam ich na spotkanie 31 sierpnia, po uzyskaniu wyników zleconych kontroli – informuje marszałek Elżbieta Anna Polak.


Dosolą offowym kinem (wideo)
17-08-2018

Dosolą offowym kinem (wideo)

22 sierpnia rusza 10 – jubileuszowy Solanin Film Festiwal! Nowa Sól po raz kolejny na kilka dni stanie się stolicą kina offowego. Na 10 urodziny festiwalu zjadą filmowcy, aktorzy, muzycy i tysiące rządnych filmowych wrażeń kinomanów. - Widać wyraźnie, że Lubuskie jest filmowe. Solanin ze swoją historią bardzo mocno wpisuje się w kulturalny obraz regionu. Jestem dumna, że samorząd jest oficjalnym partnerem – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak, podczas konferencji zapowiadającej festiwal.


17-08-2018

Czas na promocję artystów ludowych

Samorząd województwa wspiera inicjatywy realizowane na obszarach wiejskich. Z ciekawym pomysłem do marszałek Elżbiety Anny Polak zwróciła się lubuska artystka, Sylwia Gromadzka-Staśko. Chodzi o oznakowanie szlaków artystów ludowych. – Turysta podążając szlakiem wina i miodu, czy kościołów drewnianych powinien poznać także inne bogactwo regionu. Przykładem są ludowi artyści, którzy na co dzień obcują z kulturą i tradycją regionu i chcą się tym dzielić– mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


16-08-2018

Z wizytą w Kraju Nitrzańskim

Lubuska delegacja, której przewodził członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak, odwiedziła Kraj Nitrzański (Słowacja), gdzie wzięła udział w targach Agrokomplex. Głównym celem wizyty (15-17 sierpnia) były rozmowy na temat dalszego rozwoju współpracy międzyregionalnej. Dotyczyły one m.in.: szkolnictwa wyższego, promocji gospodarczej i turystycznej, rolnictwa oraz wymiany kulturalnej.


Szansa dla lubuskich par! (wideo)
16-08-2018

Szansa dla lubuskich par! (wideo)

Dobra wiadomość dla lubuskich par, które zmagają się z problemem niepłodności. Zarząd województwa uruchamia program dofinansowania procedury zapłodnienia pozaustrojowego in vitro. Przeznaczył na to 100 tys. zł. - Uzyskaliśmy pozytywną ocenę Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, więc ruszamy. Jesteśmy zobowiązani do wprowadzenia w naszym województwie europejskich standardów. Chcemy poprawiać dostępność do tej metody, bo nie jest to tanie leczenie – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.


16-08-2018

Cykl koncertów dla uczczenia Niepodległej

W listopadzie br., w północnej części regionu lubuskiego odbędzie cykl koncertów kameralnych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Organowej i Kameralnej „Sauerianum” w Drezdenku. Z jego prezesem – Wiesławem Pietruszakiem spotkała się marszałek Elżbieta Anna Polak. Rozmowa dotyczyła organizacji koncertów.


Lubuskie przyrodą zachwyca
16-08-2018

Lubuskie przyrodą zachwyca

16 sierpnia br. w Landtagu Saksońskim otwarto wystawę pn. „Lubuskie przyrodą zachwyca”. Wystawę zorganizowano z okazji jubileuszu 10-lecia międzyregionalnej współpracy partnerskiej między Województwem Lubuskim i Wolnym Państwem Saksonia. Obejmuje 31 fotografii, przedstawiających unikalne i atrakcyjne miejsca Lubuskiego. W uroczystości wzięli udział wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn oraz przewodniczący sejmiku Czesław Fiedorowicz.


14-08-2018

Noc z Jonaszem Koftą

Kwotę 8 tys. zł otrzyma Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni C.K. Pieniądze, przyznane organizacji przez Zarząd Województwa Lubuskiego, zostaną przeznaczone na organizację „Nocy z Jonaszem Koftą”. Wydarzenie polega na artystycznym uczczeniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przez przedstawienie Jonasza Kofty. Prezentowane będą piosenki artysty w wykonaniu lubuskich aktorów, piosenkarzy oraz studentów UZ.


14-08-2018

Rajska muzyka w Paradyżu (wideo)

W piątek, 17 sierpnia oficjalnie rozpocznie się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka w Raju”. To prawdziwa uczta dla koneserów i melomanów. Muzyka dawna rozbrzmi w zespole poklasztornym i dawnym kościele cysterskim w Paradyżu. – To fantastyczne przeżycie, to muzyczna podróż od średniowiecza po XIX wiek. Do lubuskiego przyjeżdżają wirtuozi z całego świata. My kształcimy publiczność, która coraz częściej korzysta z naszej kulturalnej oferty - mówiła Elżbieta Anna Polak, zapraszając na festiwal.


Zapisz się do naszego newslettera!