Archiwum Wiadomości

18-10-2018

Lubuska Fabryka Przedsiębiorczości

Rusza projekt: „Lubuska Fabryka Przedsiębiorczości”. Zapraszamy do skorzystania z BEZZWROTNYCH DOTACJI na założenie własnej działalności gospodarczej.


PROW: wsparcie na świetlice, zabytki i tereny zielone
18-10-2018

PROW: wsparcie na świetlice, zabytki i tereny zielone

18 października br. wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn podpisał kolejne umowy o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.   Dzisiaj podpisujemy 17 umów w ramach zagospodarowania przestrzeni publicznej, ochrony zabytków i budownictwa tradycyjnego oraz inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne na kwotę prawie 7 mln złotych - powiedział wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.


18-10-2018

Szkolnictwo zawodowe z unijnym wsparciem

Blisko 7 mln zł to pieniądze, które zostaną przeznaczone na modernizację szkolnictwa zawodowego w powiecie nowosolskim. Projekt realizowany w dwóch nowosolskich szkołach zostanie wsparty ze środków RPO Lubuskie 2020 kwotą 3 mln zł. Umowę na dofinansowanie podpisała dziś (18.10) członek zarządu Alicja Makarska.


18-10-2018

Podróż naukowym szlakiem

Nauka przez zabawę i nie tylko. Marszałek Elżbieta Anna Polak zaprasza do udziału w „Weekendowym Szlaku Naukowym”. To okazja do przyjrzenia się z bliska jak działają innowacyjne firmy, uczelnie oraz inne instytucje zajmujące się nauką. Zwieńczeniem akcji, którą zaplanowano w dniach 22-27 października, będzie pełne atrakcji „SHOW NAUKOWE” w zielonogórskiej bibliotece.

 


18-10-2018

Porozmawiają o prawie w samorządzie

Wójtowie, burmistrzowie, starostowie, a także przedstawiciele administracji, środowisk prawniczych i naukowych spotkają się podczas Lubuskiego Forum Samorządu Terytorialnego, które odbędzie się 19 października br., o godz. 9:00 na Uniwersytecie Zielonogórskim (Plac Słowiański 9). Jednym z ekspertów debaty będzie marszałek Elżbieta Anna Polak, jedyna kobieta na tym stanowisku w Polsce.


Zielonogórski szpital zyska nowe oblicze
18-10-2018

Zielonogórski szpital zyska nowe oblicze

Zielonogórski szpital zmieni oblicze i poprawi komfort leczenia. A to za sprawą termomodernizacji wszystkich szpitalnych obiektów. Środki na jego realizację pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. - Tego projektu ani tych pieniędzy w programie nie było. Jest to wynik wynegocjowanych z Komisją Europejską zmian. Udało nam się zebrać 38 mln zł. Cały projekt to ponad 50 mln zł – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas podpisania umowy na realizację zadania.


Lubuskie będzie monitorować suszę
18-10-2018

Lubuskie będzie monitorować suszę

Lubuskie doświadczyło w tym roku suszy, która objęła wszystkie rośliny uprawne. Straty w uprawach sięgały nawet 90%, a rolnicy do dziś nie otrzymali dotacji na ich pokrycie. Aby zapobiec podobnym sytuacjom w kolejnych latach zarząd województwa podjął decyzję o zakupie sześciu urządzeń do monitorowania suszy. – Umożliwią wstępne szacunki, które są potrzebne do wypłaty dotacji w szybszym tempie. Będą to rzeczywiste szacunki – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Koszt zakupu urządzeń to 350 tys. zł.


X Lubuski Kongres Kobiet
18-10-2018

X Lubuski Kongres Kobiet

Lubuski Kongres Kobiet już jutro! W tym roku będzie to podwójny jubileusz - 10. edycja imprezy zbiega się ze 100-leciem uzyskania przez Polki praw wyborczych. Z tej okazji w damskim gronie porozmawiamy o tym, co dla pań jest najważniejsze. – Potrzeba większego udziału kobiet w życiu publicznym. Spotkajmy się i porozmawiajmy jak to osiągnąć – zaprasza marszałek Elżbieta Anna Polak.


Instrumenty muzyczne dla OSP w Babimoście
18-10-2018

Instrumenty muzyczne dla OSP w Babimoście

Ochotnicza Straż Pożarna w Babimoście otrzyma 7 tys. zł na zakup instrumentów muzycznych, które poprawią brzmienie i funkcjonowanie orkiestry, a tym samym dadzą możliwość edukacji i integracji młodzieży oraz dorosłych. O przyznaniu dofinansowania zdecydował Zarząd Województwa Lubuskiego.


18-10-2018

Różowy Marsz - Lubuszanki badają piersi

Raz jeszcze ulicami Zielonej Góry przejdzie Różowy Marsz. Panie spotkają się w piątek (19 października) o godz. 11:15 przy Domu Życie na deptaku, skąd z różowymi parasolkami przejdą ulicami miasta do Urzędu Marszałkowskiego, gdzie rozpocznie się Lubuski Kongres Kobiet. Wszystko po to, aby promować profilaktykę raka piersi. W marszu weźmie udział marszałek Elżbieta Anna Polak.


Zapisz się do naszego newslettera!