Archiwum Wiadomości

28-07-2017

O leczeniu na pograniczu

Marszałek Elżbieta Anna Polak rozmawiała o możliwościach współpracy w zakresie opieki medycznej na polsko-niemieckim pograniczu – gościem marszałek był m.in. Gottfried Hein, prezes Szpitala Naëmi-Wilke-Stift w Guben. – Kluczowe znaczenie w tym zakresie ma polityka kontraktowania świadczeń przez NFZ. Jednak samorządy, szczególnie powiatowe, także powinny wypracowywać własne rozwiązania dla dobra pacjentów po obu stronach granicy – mówiła marszałek


28-07-2017

O współpracy z Fundacją Black Butterflies

28 lipca br. Piotr Hassa - Dyrektor Generalny Fundacji Black Butterflies był gościem marszałek Elżbiety Anny Polak. Spotkanie dotyczyło utworzenia przez fundację poradni psychoonkologicznej oraz ośrodka „Dom Życie” dla osób chorych onkologicznie. Omówiono także możliwości współpracy w ramach realizowanego przez urząd programu „Lubuszanie przeciwko nowotworom”.  


28-07-2017

Oblicza Tradycji

Energia, radość, taniec i śpiew! 28 lipca br. o godz. 17.00 w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego odbędzie się oficjalne spotkanie zespołów festiwalowych z marszałek Elżbietą Anna Polak oraz wicemarszałkiem Romualdem Gawlikiem. Podczas tego spotkania będzie okazja do rozmowy, wręczenia dyplomów oraz wspólnego zdjęcia.


28-07-2017

Lubuski Piknik Zdrowia

- Już od 8 lat organizujemy w Drzonkowie Lubuski Piknik Zdrowia. Co roku impreza przyciąga tłumy i dlatego postanowiliśmy zorganizować takie wydarzenie także w Gorzowie Wlkp. Mamy bardzo dużo naszych jednostek samorządowych w Gorzowie. Przy ich pomocy organizujemy tu Lubuski Piknik Zdrowia bis. Konsekwentnie promujemy zdrowy styl życia, więc również tu przyjadę w niedzielę i poprowadzę marsz nordic walking.  Zapraszam wszystkich: polityków, młodszych i starszych mieszkańców. Kijki w ręce i do parku, bo zdrowie zależy od nas samych – mówiła marszałek.


28-07-2017

Marszałek gościem programu Region – Północ

W piątek, 28 lipca br. o godz. 19.00 marszałek Elżbieta Anna Polak będzie gościem programu samorządowego Region – Północ w telewizji Teletop.


27-07-2017

Unijne fundusze po nowemu

Nowe przepisy dotyczące wdrażania funduszy europejskich na szczeblu regionalnym w perspektywie finansowej 2014-2020, były tematem konferencji prasowej z udziałem marszałek Elżbiety Anny Polak i dyrektorów departamentów „funduszowych” Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubuskiego. Chodzi o tzw. Ustawę „wdrożeniową”, która wprowadza m.in. funkcję rzecznika funduszy europejskich w ramach instytucji zarządzających regionalnymi programami operacyjnymi.


27-07-2017

O współpracy podczas Światowego Jamboree Skautów

27 lipca br. marszałek Elżbieta Anna Polak spotkała się z hm. Małgorzatą Sinicą – naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego. Podczas spotkania rozmawiano o możliwościach współpracy w ramach programu „Home Hospitality”. ZHP ubiega się o zorganizowanie w Polsce XXV Światowego Jamboree Skautowego w 2023 r., w ramach którego realizowany będzie program. Zakłada on przyjęcie w poszczególnych województwach reprezentacji Krajowych Organizacji Skautowych.   


27-07-2017

Lubuskie na lato – kalendarz na sierpień!

W Lubuskiem nie można się nudzić – szczególnie w wakacje! Na mieszkańców regionu, a także na odwiedzjących nas gości czeka szereg atrakcji. Zadowoleni powinni być miłośnicy aktywnego wypoczynku, dobrej muzyki i dobrego kina, mali i duzi. Jednym słowem dla każdego, coś dobrego! Sprawdź co przyniesie sierpień! Spędź wakacje w Lubuskiem!


26-07-2017

Nowy sprzęt dla gorzowskiej lecznicy

We wrześniu ruszą roboty budowlane, a do końca przyszłego roku zostaną zakończone prace nad budową bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie. Samorząd województwa planuje też dofinansować zakup urządzenia PET (pozytonowej tomografii emisyjnej) dla gorzowskiej lecznicy. Takie uzgodnienia zapadły podczas spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z poseł Krystyną Sibińską oraz przedstawicielami LPR i władzami gorzowskiego szpitala.


26-07-2017

Kolejne 200 tys. zł dla AWF

- Dzisiaj do Gorzowa Wlkp. znowu przyjechaliśmy z kasą. Ostatnio widzieliśmy się, gdy wspieraliśmy zabezpieczenie i odbudowę katedry. Sejmik przeznaczył na ten cel 300 tys. zł. Wcześniej podpisaliśmy umowę i przekazaliśmy 500 tys. zł Akademii Gorzowskiej na jej rozwój. Dzisiaj można powiedzieć, że samorząd dotrzymuje słowa, bo podpisujemy wartą 200 tys. zł umowę z AWF – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas uroczystego podpisania umowy w sprawie przekazania dotacji. 


Zapisz się do naszego newslettera!

g -