Archiwum Wiadomości

Dziennikarze odkrywali Lubuskie
19-11-2017

Dziennikarze odkrywali Lubuskie

Rozpoczął się wczoraj (19.11) wizytą na winnicy w Górzykowie i udziale w II Święcie Młodego Lubuskiego Wina. Mowa o media tripie zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski, w którym udział wzięli udział dziennikarze ogólnopolskich mediów. Dziś (19.11) uczestnicy wyjazdu zobaczyli m.in. Perłę Ziemi Lubuskiej, czyli Łagów, a także Międzyrzecki Rejon Umocniony.


Tłumy w Lubuskim Centrum Winiarstwa
18-11-2017

Tłumy w Lubuskim Centrum Winiarstwa

II Święto Młodego Lubuskiego Wina przyciągnęło do Zaboru setki mieszkańców. Dla uczestników imprezy zorganizowanej dziś (18.11) w Lubuskim Centrum Winiarstwa przygotowano mi.in. degustacje regionalnych potraw tradycyjnych, prezentacje win i winnic oraz konkursy. W przyszłym roku liczba gości może zwiększyć się jeszcze bardziej. Wszystko za sprawą dziennikarzy ogólnopolskich mediów, którzy uczestniczyli w Święcie na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego.


WOSiR: Nowa hala jeździecka
17-11-2017

WOSiR: Nowa hala jeździecka

17 listopada br. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyła się uroczystość otwarcia nowej hali jeździeckiej. Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu województwa w wysokości 338 tys. zł, koszt całej inwestycji to ponad 2,6 mln zł.    

 


Nadanie imienia szkoły gen. Sikorskiego
17-11-2017

Nadanie imienia szkoły gen. Sikorskiego

17 listopada odbyła się uroczystość nadania imienia oraz poświęcenia i wręczenia sztandaru Technikum oraz Branżowej Szkole I Stopnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie imię gen. Władysława Sikorskiego. W uroczystości wzięła udział członek zarządu Alicja Makarska.  


17-11-2017

Światowy Dzień Wcześniaka

18 listopada o godz. 11.00 w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego odbędzie się Światowy Dzień Wcześniaka. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych.


Studenci medycyny wpatrzeni w kosmos
17-11-2017

Studenci medycyny wpatrzeni w kosmos

Chociaż kierunek lekarski na Uniwersytecie Zielonogórskim istnieje od trzech lat, powstały już na nim koła studenckie o ambitnych specjalizacjach. Jednym z nich jest Koło Naukowe Medycyny Kosmicznej, które w zakresie swojej działalności ma m.in. nawiązywanie partnerstw naukowo-biznesowych w celu rozwijania innowacyjnej gospodarki.  Więcej na ten temat w „Magazynie Lubuskim” w „Gazecie Wyborczej” w artykule pt. „Student medycyny patrzy w kosmos”.    


17-11-2017

II Święto Młodego Lubuskiego Wina

Już w najbliższą sobotę, 18 listopada w Lubuskim Centrum Winiarstwa odbędzie się II Święto Młodego Lubuskiego Wina. Wśród atrakcji m.in. degustacja lubuskich win, produktów regionalnych oraz potraw tradycyjnej kuchni polskiej.


Otwieramy Muzeum - debaty w Gorzowie Wlkp.
17-11-2017

Otwieramy Muzeum - debaty w Gorzowie Wlkp.

Otwarte debaty dla młodzieży i dorosłych to najnowsza oferta Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. Młodzi odpowiedzą na pytanie jak wyobrażają sobie ofertę muzeum skierowaną właśnie do ich grupy wiekowej, dorośli będą mogli porozmawiać o tym, w jakim kierunku powinno zmierzać muzeum, by zaspokoić oczekiwania mieszkańców. Debata z udziałem młodzieży odbędzie się 22 listopada  2017 roku o godz. 11:00 w Willi przy ul. Warszawskiej 35 z kolei debata dla dorosłych już 29 listopada również w willi. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców.


Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - konferencja w Gorzowie Wlkp.
16-11-2017

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - konferencja w Gorzowie Wlkp.

Zmiany w przepisach, zatrudnianie cudzoziemców, kształcenie dualne, kształtowanie postaw przedsiębiorczych, rewolucja w szkolnictwie zawodowym i fundusze europejskie na umiędzynarodowienie działalności. O tym m. in, rozmawiali specjaliści podczas konferencji w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości oraz Europejskiego Tygodnia Pracodawcy, która odbyła się 16 listopada w Gorzowie Wlkp. Jednym z partnerów wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.


Niemcy po wyborach: bilans zysków i strat
15-11-2017

Niemcy po wyborach: bilans zysków i strat

W dniach 16-17 listopada br. na Uniwersytecie Zielonogórskim odbywa się konferencja naukowa pt. „Niemcy po wyborach: bilans zysków i strat”, w której uczestniczy członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak. - Zarząd województwa jest zainteresowany tym, jak będzie wyglądała scena polityczna po wyborach w Niemczech, dlatego że współpraca z Saksonią i Brandenburgią jest dla nas strategiczna - mówił członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -