Archiwum Wiadomości

27-03-2017

III Europejski Kongres Samorządów

W Krakowie rozpoczął się III Europejski Kongres Samorządu. Tematy, które zdominowały pierwszy dzień obrad to nowe narzędzia w polityce spójności Unii Europejskiej oraz niepewna przyszłość samorządów w obliczu działań rządu. Na Kongresie spotykają się liderzy samorządów, administracji państwowej, organizacji pozarządowych, polityki i biznesu. Region lubuski reprezentuje marszałek Elżbieta Anna Polak, która drugiego dnia wystąpi podczas panelu o kobietach w samorządzie, polityce i biznesie.


27-03-2017

Gorzowianki dały przykład, jak się badać!

Około 50 pań skorzystało z profilaktycznych badań mammograficznych w Gorzowie, to o połowę więcej niż w Zielonej Górze. Nowoczesny mammobus czekał na mieszkanki na Bulwarze Zachodnim. – Gorzowianki dały przykład innym! Chcemy, by więcej pań decydowało się na mammografię, dlatego też będziemy powtarzać tę akcję. Wczesna diagnostyka to 100 proc. skuteczność w leczeniu   – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak. Organizatorem akcji był Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.


27-03-2017

Dla kogo Złote i Kryształowe Anteny? Dowiemy się już jutro!

We wtorek, 28 marca br. podczas uroczystej gali poznamy laureatów konkursu o Złote Anteny Świata Telekomunikacji oraz Kryształowe Anteny Świata Mediów - prestiżowych wyróżnień dla najlepszych firm, produktów, usług raz wybitnych jednostek, mających znaczący wpływ na kształt i rozwój rynku telekomunikacyjnego i mediów w Polsce. W gali udział weźmie marszałek Elżbieta Anna Polak, członek kapituły oraz laureatka Złotej Anteny 2013 w kategorii Człowiek Roku.


27-03-2017

Brandenburska minister z wizytą w Lubuskiem

Niemiecka delegacja na czele z Kathrin Schneider, Minister Infrastruktury i Planowania Przestrzennego Brandenburgii była w piątek (24.03) gościem członek zarządu Alicji Makarskiej. Goście z Niemiec m.in. zwiedzili zielonogórskie MZK.


27-03-2017

Urzędnicy z całej Polski rywalizowali w hali

W Toruniu odbyły się V Mistrzostwa Polski Urzędów Marszałkowskich w halowej piłce nożnej, których zwyciezcą okazało się ekipa z województwa lubelskiego. W zawodach nie zabrakło drużyny z Regionu Lubuskiego. Ta zmagania zakończyła na 8. miejscu.


27-03-2017

Lubuska ścieżka postępu

- Region Lubuski ma potencjał do rozkwitu, a mieszkańcy zasługują na lepsze warunki do życia. Chcę, by nasz region był nowoczesny, otwarty, innowacyjny i  by można go było nazywać zieloną krainą nowoczesnych technologii – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak w wywiadzie dla Gazety Wyborczej, wydanie z 25-26 marca br. W rozmowie opowiada, jaki wpływ na rozwój regionu mają fundusze europejskie. Cała rozmowa poniżej.


27-03-2017

Kaziuki 2017

Jak, co roku tydzień przed Niedzielą Palmową 2 kwietnia br. w godz. 11.00 - 16.00 Muzeum Etnograficzne w Ochli zaprasza na "kaziukowy" jarmark wiosennych kolorów, kresowych smaków i mnóstwa innych atrakcji. Impreza nawiązuje do tradycji wileńskich odpustów na Świętego Kazimierza Królewicza, kultywowanych również w naszym regionie. 


27-03-2017

Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w Gorzowie

W Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie 26 marca odbyła się uroczysta gala z tej okazji. Marszałek Elżbietę Annę Polak podczas tego wydarzenia reprezentował członek zarządu województwa Tadeusz Jędrzejczak. – Cenimy sobie bardzo zaangażowanie dyrektora i zespołu teatru gorzowskiego – podkreślał T.Jędrzejczak. Sejmik województwa reprezentował wiceprzewodniczący Mirosław Marcinkiewicz.


24-03-2017

Pierwsza wiosenna sesja Lubuskiej Akademii Rozwoju

Po raz kolejny w tym roku, ale pierwszy raz wiosną - w piątek 24 marca w urzędzie marszałkowskim odbył się VIII zjazd Lubuskiej Akademii Rozwoju. Tradycyjnie w zajęciach udział wzięły dwie grupy: przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego oraz przedsiębiorców.


24-03-2017

Znamy finalistów etapu wojewódzkiego

24 marca br. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie odbył się IV wojewódzki etap XVI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu pn. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. - Dziękuję uczestnikom za trud włożony w przygotowanie do konkursu. Dziękuję nauczycielom, dyrektorom szkół i rodzicom. To również sukces Parków Krajobrazowych, pani dyrektor oraz pracowników – mówił wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.  


Zapisz się do naszego newslettera!

g -