Archiwum Wiadomości

26-05-2017

Wicemarszałek podziękował pracownikom WUP-u

Z okazji Dnia Pracownika Samorządowego, który przypada 27 maja,  wicemarszałek Romuald Gawlik spotkał się w piątek z pracownikami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze.


26-05-2017

Wyniki audytu pomyślne dla szpitala

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. jest lecznicą, w której Pacjenci otrzymują najwyższy poziom usług medycznych. Potwierdzają to wyniki zakończonego w środę audytu zarządzania jakością , środowiskiem a także bezpieczeństwem i higieną pracy.


26-05-2017

Turniej Rycerski w Kożuchowie

W dniach 26-28 maja 2017 r. odbędzie się Turniej Rycerski w Kożuchowie „Od  Bernau do Kożuchowa” w ramach XXI Turnieju Rycerskiego „Oblężenie Kożuchowa 1476”. 27 maja br. Kożuchów odwiedzi wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.     


25-05-2017

W lubuskich stolicach o pozyskiwaniu środków unijnych

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim zaprasza na spotkania informacyjne dla jednostek samorządu terytorialnego dotyczące aktualnych naborów wniosków w ramach Krajowych Programów Operacyjnych i Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Odbędą się one 6 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim oraz 7 czerwca w Zielonej Górze.

 


25-05-2017

Podsumowanie zagranicznych praktyk

25 maja br. w Gorzowie Wlkp. odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Europejskie Kompetencje szansą na sukces” w ramach programu Erasmus+. Zaproszenie Zespołu Szkół Gastronomicznych przyjął wicemarszałek Romuald Gawlik.


25-05-2017

Konsultacje PZPW w Gorzowie

W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. odbyło się drugie spotkanie dotyczące projektu Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Lubuskiego. Dyskusje organizowane przez marszałek Elżbietę Annę Polak uzupełnia wystawa plansz z projektem planu, którą można było oglądać gmachu biblioteki. W konsultacjach wziął udział członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak.


25-05-2017

Wszystkim Mamom, wszystkiego co najlepsze!

Mama to jedna z najpiękniejszych ról, jaką może wypełniać w swoim życiu kobieta - bo daje najwięcej radości i satysfakcji. W imieniu Zarządu Województwa Lubuskiego wszystkim Mamom składam serdeczne życzenia zdrowia, radości i niegasnącej miłości, a przede wszystkim szacunku i wdzięczności ze strony własnego dziecka.

Elżbieta Anna Polak,
Marszałek Województwa Lubuskiego


25-05-2017

Samorząd to My!

Samorząd to My - wspólnota mieszkańców. W dniu Naszego święta, koleżanki i koledzy samorządowcy, życzę wszystkim nieustającej pasji , wiary i siły. Samorząd i decentralizacja ma gwarancje konstytucyjne, ale dzisiaj potrzebuje również zdecydowanego i obywatelskiego wsparcia. Pamiętajmy, że fundamentem wolnej i demokratycznej Polski jest wolny i silny samorząd!

Elżbieta Anna Polak,
Marszałek Województwa Lubuskiego


25-05-2017

Samorządowcy z wizytą w Parlamencie

25 maja br. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego pod przewodnictwem marszałek Elżbiety Anny Polak zwiedzili  Sejm i Senat RP. Wizyta odbyła się na zaproszenie posłanki Krystyny Sibińskiej.  Delegacji towarzyszyli także posłowie Katarzyna Osos i Tomasz Kucharski. Okazją do wizyty był przypadający na 27 maja Dzień Samorządowca. Podczas wizyty samorządowcy mieli okazję zobaczyć prezentowaną w Sejmie wystawę dot. Wydarzeń Zielonogórskich.


25-05-2017

Obchody 57. rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich

W dniach 27-28 maja br. w Zielonej Górze odbędą się Obchody 57. rocznicy Obrony Domu Katolickiego. Współorganizatorem obchodów jest marszałek Elżbieta Anna Polak, która weźmie udział w oficjalnych uroczystościach w niedzielę o godz. 12.30 na Placu Wielkopolskim. Wcześniej, o godz. 11.00 odbędzie się msza św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej . 


Zapisz się do naszego newslettera!

g -