Archiwum Wiadomości

Lubuskie zasiliło konto WOŚP
22-01-2018

Lubuskie zasiliło konto WOŚP

Zakończyła się już większość aukcji internetowych zorganizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, których celem jest wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Udało się zasilić konto WOŚP kwotą 4 tys. zł  (2,1 tys. zł-aukcje internetowe, 2,9 tys. zł – aukcje w sztabach). Do wylicytowania są nadal: piłka koszykarskich Mistrzów Polski Stelmetu Enei BC oraz możliwość wystartowania biegu podczas Święta Województwa Lubuskiego.


Weź udział w
22-01-2018

Weź udział w "Road Trip"

Ruszyła rekrutacja do nowego projektu Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej Komisji Europejskiej: „Road Trip”. Osiem osób w wieku od 18-30 lat przez miesiąc będzie przemierzać czterema szlakami cały kontynent, odwiedzając miejsca i ludzi oraz poznając lokalny klimat i projekty, które zmieniają życie Europejczyków na lepsze. Nabór uczestników jest otwarty do 11 lutego.


Młodzi dla seniorów
22-01-2018

Młodzi dla seniorów

21 stycznia na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. odbyła się premiera teatralna wyjątkowego spektaklu pod tytułem „Czy umiesz gwizdać, Johanno?. Sztuka z powodzeniem była  wystawiana w domach opieki społecznej w całym regionie. Obok zawodowych aktorów gra w nim młodzież.


22-01-2018

O współpracy regionalnej i przygranicznej

22 stycznia marszałek Elżbieta Anna Polak, Współprzewodnicząca Komitetu ds. Współpracy Międzyregionalnej spotkała się z nowym współprzewodniczącym Komitetu ze strony niemieckiej, Stephanem Holthoff-Pfortnerem, Ministrem ds. Federalnych, Europejskich i Mediów Landu Nadrenia Północna Westfalia. Rozmowy dotyczyły współpracy w zakresie gospodarki, kultury oraz organizacji pozarządowych, a także kolejnych obrad Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej.


Nowa pracownia Orange w Siedlisku
22-01-2018

Nowa pracownia Orange w Siedlisku

22 stycznia 2018 r. wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn wziął udział w uroczystym otwarciu pracowni Orange. To świetlica multimedialna, która zapewni mieszkańcom Siedliska lepszy dostęp do technologii i otworzy nowe możliwości rozwoju.    


22-01-2018

Współpraca na pograniczu

Regionalny Punkt Kontaktowy Programu Współpracy INTERREG VA BB-PL 2014-2020 i Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej UMWL we współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim zaprasza na konferencję „Uwarunkowania współpracy transgranicznej i wpływ Programu Interreg VA BB-PL na rozwój współpracy na polsko niemieckim pograniczu”. Konferencja odbędzie się w Hotelu Ruben przy Alei Konstytucji 3 Maja w Zielonej Górze 2 lutego 2018 r.


22-01-2018

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci: plany na 2018 r.

22 stycznia br. wicemarszałek Romuald Gawlik spotkał się z Gwidonem Makarowiczem - członkiem Prezydium Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Zielona Góra oraz prezesem Towarzystwa Andrzejem Stefanowskim. W spotkaniu uczestniczył także dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej Łukasz Porycki.


Czas na kolej
22-01-2018

Czas na kolej

Dwa składy za ponad 41 mln zł, a do tego przygotowanie wartych blisko 170 mln zł inwestycji w infrastrukturę. W obecnym roku lubuska kolej nabierze rozpędu. Zyskają przede wszystkim pasażerowie, którzy będą podróżowali szybciej, wygodniej i bezpieczniej. – Każdego roku duże środki przeznaczone są na  infrastrukturę drogową, ale chcemy także inwestować w rozwój pozostałych sposobów transportu - mówiła członek zarządu Alicja Makarska, która szczegóły dotyczące planów na 2018 r. przedstawiła podczas dzisiejszej (22.01) konferencji prasowej.


22-01-2018

Lotnisko w Babimoście dynamicznie się rozwija

Lotnisko Zielona Góra/Babimost obsługując w 2017 roku blisko 18 tys. pasażerów, odnotowało 88-procentowy wzrost liczby podróżnych, co daje drugie miejsce w kraju. Ubiegły rok był jednym z najlepszych w historii rozwoju polskich portów lotniczych, które łącznie obsłużyły 24,34 mln pasażerów. - Port lotniczy się rozwija. Jak widać warto było inwestować w infrastrukturę. Mamy bardzo dobrą umowę z Polskimi Liniami Lotniczymi i to przekłada się na wzrost liczby pasażerów – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

 


O babciach i dziadkach statystycznie
19-01-2018

O babciach i dziadkach statystycznie

W 2030 r. w Lubuskiem będziemy mieć 160 tysięcy babć i 123 tysiące dziadków. To o 20 procent więcej niż obecnie. Co trzecia kobieta i co czwarty mężczyzna będą mieć co najmniej 60 lat. Tak wynika z danych Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, który przygotował broszurę „Dzień Babci i Dziadka w województwie lubuskim”.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -