Archiwum Wiadomości

19-04-2019

Wesołego Alleluja!

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy. Niech chwile spędzone w gronie najbliższych umocnią wielkanocne przesłanie radości i nadziei. Niechaj wiosenna atmosfera napełni nas optymizmem, a radość Wielkiego Poranka pozwoli pokonać trudy codziennego życia.

Elżbieta Anna Polak
Marszałek Województwa Lubuskiego   


19-04-2019

W piątek urząd czynny krócej

Szanowni Państwo w piątek (19 kwietnia) Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego będzie czynny w godzinach od 7:30 do 13:00.


Sieć PIFE pracuje krócej
19-04-2019

Sieć PIFE pracuje krócej

W piątek (19 kwietnia) Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego będzie czynny w godzinach od 7:30 do 13:00. Również pracownicy Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim będą oczekiwali na klientów do godziny 13:00.


18-04-2019

Zielona Góra: Wizyta samorządowców z Cybinki

Obecny rok już dawno nabrał rozpędu, tak samo jak lubuscy samorządowcy, którzy nieustannie szukają wsparcia dla projektów realizowanych przez swoje gminy i miasta. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim gościli burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk oraz sekretarz Cybinki Sebastian Łukasiewicz. Podczas wizyty u członka zarządu Marcina Jabłońskiego omówiono sytuację gminy oraz najważniejsze zadania do realizacji.


Wszystkie informacje w jednym miejscu
18-04-2019

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Urząd Marszałkowski posiada obecnie Regionalny System Informacji Przestrzennej Województwa Lubuskiego. Dziś odbyło się spotkanie związanie z rozbudową istniejącego rozwiązania Gis. Do wspólnych rozmów zasiedli członkowie zarządu Marcin Jabłoński i Tadeusz Jędrzejczak, senator Waldemar Sługocki, Anna Bazan–Krzywoszańska z UZ oraz Robert Lach.


18-04-2019

Wielkanocny nastrój zawitał do urzędu

Do Wielkanocy zostało coraz mniej czasu. Ostatnie dni przed świąteczną przerwą postanowił wykorzystać Stanisław Kozłowski – Burmistrz Ośna Lubuskiego, który odwiedził dziś Urząd Marszałkowski. W świątecznym nastroju samorządowiec spotkał z członkiem zarządu Marcinem Jabłońskim. Była to okazja m.in. okazja do wręczenie wielkanocnych upominków.


Samorządowe wsparcie dla tomografu
17-04-2019

Samorządowe wsparcie dla tomografu

Samorząd województwa dokłada cegiełkę do zbiórki środków na zakup tomografu dla szpitala w Nowej Soli. Radni Województwa zdecydowali o przekazaniu na ten cel 100 tys. zł. - Sejmik województwa lubuskiego jest solidarny ze szpitalem w Nowej Soli nie po raz pierwszy i nie po raz ostatni  - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Zbiórkę na tomograf zainicjował prezydent Wadim Tyszkiewicz oraz władze szpitala. Do tej pory udało się zebrać 1 mln zł.


Wielkanocna wizyta w Domu Samotnej Matki
17-04-2019

Wielkanocna wizyta w Domu Samotnej Matki

- Życzę Wam wielu radości, wspaniałych spokojnych Świąt, wielu prezentów i jak najwięcej ciepła domowego, chociaż widzę, że macie tutaj znakomitą opiekę - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak do małych wychowanków Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze. Wizyta była związana z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi.


RCAK - zakończono pierwszy etap prac
17-04-2019

RCAK - zakończono pierwszy etap prac

Pierwszy etap inwestycji w Regionalnym Centrum Animacji Kultury zakończony. - Przebudowa i remont budynku willowego to działanie, które przywróci świetność jednej z najpiękniejszych zielonogórskich pereł architektury. Po zakończeniu przebudowy oddane do użytku zostaną pomieszczenia umożliwiające realizacje działań statutowych m.in. Studio Nagrań czy Klub Jazz Harlem – mówi wicemarszałek Łukasz Porycki, który dziś odwiedził siedzibę RCAK.


Zielony Targ przyciąga jakością i różnorodnością
17-04-2019

Zielony Targ przyciąga jakością i różnorodnością

17 kwietnia 2019 r. wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn oraz organizatorka Zielonego Targu Paula Lencewicz podpisali porozumienie o współpracy. Podczas konferencji prasowej przedstawiono wspólny plan działania na najbliższe tygodnie oraz informacje dotyczące Wielkanocnego Zielonego Targu, który odbędzie w Wielki Piątek 19.04.2019 r. na terenie Muzeum Etnograficznego w Ochli.


Zapisz się do naszego newslettera!