Archiwum Wiadomości

Raport 12-07-2020 r.
12-07-2020

Raport 12-07-2020 r.

Lubuskie:

Zarażonych: 234

Zmarłych: 0

stan na godz. 10:30


10-07-2020

Masz głos - wykorzystaj go 12 lipca!

12 lipca odbędzie się druga tura wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. To od nas - obywateli zależy kto przez najbliższe 5 lat będzie pełnił funkcję głowy państwa. W związku z tym, przypominamy, na co przygotować się w związku z głosowaniem w reżimie sanitarnym i zachęcamy - w niedzielę wszyscy idziemy do urn!


10-07-2020

Dary dla szpitala w Międzyrzeczu

Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu otrzymał kolejne dary od Komandorii Zakonu Joannitów w Szwajcarii. Znalazły się wśród nich: meble biurowe, łóżka rehabilitacyjne i stoliki przyłóżkowe. To już druga taka dostawa.


 


09-07-2020

Lubniewice zaczarują marszałków (wideo)

Lubniewice to jedno z tych miejsc, o którym łatwo powiedzieć, że drugiego takiego ze świecą szukać. W takim otoczeniu spotkają się marszałkowie 16. województw, bo to właśnie tu 31 lipca odbędzie się konwent marszałków. - Będziemy rozmawiać o nowej perspektywie unijnej, ochronie zdrowia w dobie pandemii i edukacji seksualnej - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Poniżej wideo z konferencji w Nowym Zamku w Lubniewicach.


09-07-2020

Nowe umowy Lubuskiej Odnowy Wsi

Dziś (9 lipca), Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn podpisał umowy z organizacjami pozarządowymi z powiatów żarskiego i żagańskiego w ramach działania Lubuska Odnowa Wsi. Łączna kwota dofinansowania to 200 tys. zł.


08-07-2020

Narkotesty dla lubuskiej policji

Kolejny raz samorząd województwa wsparł lubuską policję. Chodzi o narkotesty, które wicemarszałek Łukasz Porycki przekazał funkcjonariuszom w Gorzowie Wielkopolskim. Urządzenia za blisko 12 tys. zł zakupił ROPS. W ręce policjantów trafiło prawie 140 narkotestów.


Współpraca z Saksonią ważna dla Lubuskiego
08-07-2020

Współpraca z Saksonią ważna dla Lubuskiego

Otwarcie nowej siedziby Biura Łącznikowego Wolnego Państwa Saksonia we Wrocławiu było kolejną okazją do rozmowy o współpracy transgranicznej. Z premierem Saksonii Michaelem Kretschmerem spotkała się marszałek Elżbieta Anna Polak. Omówiono możliwości współpracy w zakresie ochrony środowiska oraz aplikowania o środki unijne. Marszałek zaprosiła premiera do udziału w Konwencie Marszałków, któremu od lipca przewodniczy województwo lubuskie.


08-07-2020

#lubuskienawakacje – część II

Lubuskie ma głębokie korzenie kulturalne – to u nas powstał pierwszy polski festiwal filmów krajowych, to u nas od ponad 20 lat gra najpiękniejszy festiwal świata. Choć część wydarzeń i festiwali została odwołana, przesunięta lub zmodyfikowana wedle zasad reżimu sanitarnego – wciąż jest w czym wybierać i na pewno nie będziecie się nudzić podczas wakacji. Przedstawiamy kulturalny, wakacyjny, pandemiczny, lubuski przewodnik!


08-07-2020

Współpraca się opłaca!

Z Saksonii do województwa lubuskiego dojechały dary, które mają pomóc w walce z epidemią koronawirusa. To kolejny przykład jak blisko współpracują nasze regiony, także w tych najtrudniejszych momentach, bo przecież niemieccy sąsiedzi sami także zmagają się z COVID-19. Magazyny UMWL wzbogaciły się o ponad 1000 kombinezonów ochronnych, które wręczył Erik Kurzweil - Dyrektor Wydziału Współpracy Zagranicznej w Saksońskiej Kancelarii Stanu.


300 tys. zł na nawadnianie boisk
08-07-2020

300 tys. zł na nawadnianie boisk

Zarząd województwa podjął decyzję o przekazaniu 300 tys. zł na program nawadniania boisk piłkarskich. O jego stworzenie postulowali radni sejmiku. Choć idea skierowana jest do klubów piłkarskich, to po środki musi zaaplikować gmina lub powiat. - Co ważne program pomoże podnieść jakość murawy, a więc poprawi warunki treningowe, ułatwiając szkolenie młodzieży - mówił na konferencji prasowej wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn. Nabór wniosków potrwa do 31 lipca.

 


Zapisz się do naszego newslettera!