Archiwum Wiadomości

Gorzowski Klub Piłki Wodnej-59 z dofinansowaniem
23-10-2019

Gorzowski Klub Piłki Wodnej-59 z dofinansowaniem

Gorzowski Klub Piłki Wodnej-59 z Gorzowa Wlkp. decyzją zarządu województwa otrzymał wsparcie w wysokości 2 ty. zł na realizację zadania pn. „Już obchodzimy 60-lecie piłki wodnej w naszym regionie”.


Fundusze Europejskie dla uczelni
23-10-2019

Fundusze Europejskie dla uczelni

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące projektów wspierających rozwój kadr dla sektora usług dla biznesu. Wynika ono z konkursu w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym. Spotkanie odbędzie się 4 listopada w Hotelu Marriott w Warszawie (Al. Jerozolimskie 65/79).


Fundusze Europejskie dla projektowania uniwersalnego
23-10-2019

Fundusze Europejskie dla projektowania uniwersalnego

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące opracowania i wdrożenia w ramach programu studiów zajęć obowiązkowych, obejmujących projektowanie uniwersalne. Wynika ono z konkursu w ramach Działania 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych. Spotkanie odbędzie się 8 listopada w Hotelu Marriott w Warszawie (Al. Jerozolimskie 65/79).


OSP w Wichowie z dofinansowaniem
23-10-2019

OSP w Wichowie z dofinansowaniem

Ochotnicza Straż Pożarna w Wichowie decyzją zarządu województwa otrzymała dofinansowanie w wysokości 6900 zł na realizację zadania pn. „Turniej bilarda – działaniem integracyjnym młodzieży i seniorów”.


23-10-2019

Kolejne projekty z dofinansowaniem

W dniach 8-9 października obradował w Gubinie XIII Komitet Monitorujący Programu Współpracy INTERREG VA BB-PL 2014-2020. Głównym tematem posiedzenia było zatwierdzenie projektów z OP II „Połączenie z sieciami europejskimi oraz trwały i zrównoważony transport”, OP III „Wzmocnienie transgranicznych zdolności i kompetencji” oraz OP IV „Integracja mieszkańców i współpraca administracji. Dofinansowanie otrzymało 17 projektów, a łączna wartość przyznanych środków to ponad 8 mln euro.


Polski Czerwony Krzyż pomaga od 100 lat
22-10-2019

Polski Czerwony Krzyż pomaga od 100 lat

Od 100 lat wszędzie dla wszystkich - to piękne hasło jubileuszu stulecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Uroczysta Gala odbyła się 22 października br. w Filharmonii Zielonogórskiej. Była to okazja do podsumowania działalności, a także wręczania odznaczeń i wyróżnień. Gościem uroczystości w imieniu marszałek Elżbiety Anny Polak był wicemarszałek Łukasz Porycki.


22-10-2019

Stawiamy na kolej

Kolej to jeden z priorytetów samorządu województwa. Zabiegamy o stały rozwój infrastruktury transportowej w tym zakresie. Wszystko po to, aby zwiększać komfort życia mieszkańców oraz gospodarczy potencjał regionu. O inwestycjach na lubuskich torach z przedstawicielami spółki Przewozy Regionalne, w tym prezesem Krzysztofem Zgorzelskim rozmawiał członek zarządu Marcin Jabłoński.


22-10-2019

Ruszyła kolejna inwestycja w Szpitalu Uniwersyteckim

Niespełna dwa tygodnie temu w obecności marszałek Elżbiety Anny Polak podpisano umowę z wykonawcą, a już ruszyła przebudowa przestrzeni w budynku L Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, w którym znajdą się: poradnia onkologiczna, Dzienny Oddział Chemioterapii oraz pomieszczenia do konsyliów pacjentów z lekarzami. Dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Lubuskiego wynosi 3,6 mln zł, wartość umowy to blisko 5,4 mln zł. 


22-10-2019

Spotkanie z młodą, utalentowaną tenisistką

22 października br. wicemarszałek Łukasz Porycki spotkał się z młodą, utalentowaną tenisistką Dominiką Podhajecką. W spotkaniu uczestniczyli również: Piotr Fabich - Prezes Lubuskiego Związku Tenisa oraz Daniel Podhajecki - trener Górzyckiego Klubu Tenisowego „Smecz”. Rozmowy dotyczyły osiągnięć sportowych młodej Lubuszanki, która mimo młodego wieku ma już na koncie wiele sukcesów oraz dalszych perspektyw dotyczących rozwoju jej kariery.


Mobilny punktu promujący Lubuskie Muzeum Wojskowe
22-10-2019

Mobilny punktu promujący Lubuskie Muzeum Wojskowe

Towarzystwo Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Zielonej Górze z/s w Drzonowie decyzją zarządu województwa otrzymało wsparcie w wysokości 6 tys. zł na zadanie pn. Stworzenie mobilnego punktu promującego Lubuskie Muzeum Wojskowe.


Zapisz się do naszego newslettera!