Archiwum Wiadomości

Jak założyć firmę i zdobyć dotację?
21-02-2018

Jak założyć firmę i zdobyć dotację?

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania wsparcia na założenie działalności gospodarczej. Odbędzie się ono 7 marca 2018 r. w godzinach 10:00 – 13:00 w Zielonej Górze.


Szpital dziecięcy w centrum miasta
20-02-2018

Szpital dziecięcy w centrum miasta

Sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Jerzy Materna na jednym z portali społecznościowych zamieścił informację, jakoby zaangażował się w budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka przy Trasie Północnej w Zielonej Górze. Przypominamy, że Centrum powstanie przy Szpitalu Uniwersyteckim (ul. Wazów). Wywiad na ten temat publikuje dzisiejsza Gazeta Lubuska (poniżej oraz TUTAJ)


Miliony na gospodarkę wodno-ściekową
20-02-2018

Miliony na gospodarkę wodno-ściekową

38 mln zł – to łączna kwota dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, jaką zarząd województwa przyznał na realizację zadań z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Unijne środki trafią do 6 beneficjentów. Przeznaczone zostaną m.in. na budowę lub rozbudowę oczyszczalni ścieków. - Gminy oczekiwały od nas takiego wsparcia. Wychodzimy więc naprzeciw potrzebom beneficjentów  - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Łączna wartość projektów to 78,6 mln zł.

 


Lubuskie Inicjatywy Senioralne
20-02-2018

Lubuskie Inicjatywy Senioralne

300 tys. zł na inicjatywy senioralne! Zarząd województwa ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań na rzecz seniorów wynikających z „Wojewódzkiego Programu na rzecz Osób Starszych”.– Samorząd od wielu lat jest organizatorem działań, mających na celu wspieranie seniorów. Znajduje to swoje potwierdzenie w praktyce jak i podkreśleniu tematyki senioralnej w podstawowych dokumentach strategicznych województwa – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


Targowiska na miarę potrzeb
20-02-2018

Targowiska na miarę potrzeb

Nowoczesne, wygodne, funkcjonale – takie będą nowe targowiska w Gozdnicy i Iłowej. Umowy na realizację projektów podpisze 21 lutego br. wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.


Będą kolejne targowiska
19-02-2018

Będą kolejne targowiska

W poniedziałek, 19 lutego br. wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn wziął udział w uroczystym podpisaniu umów na przebudowę targowisk miejskich w Skwierzynie oraz Sulęcinie. Zadania te realizowane będą ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


19-02-2018

Bezpłatne szkolenia w zakresie RODO

Fundacja ,,Przedsiębiorczość” zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach dla pracowników lubuskich firm MŚP w zakresie Inspektora Ochrony Danych (RODO). RODO to unijne rozporządzenie, którego celem jest ujednolicenie przepisów o ochronie danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. Rozporządzenie weszło w życie 25 maja 2016 roku i zacznie obowiązywać w Polsce od 25 maja br. Oznacza to nałożenie na przedsiębiorcę szeregu nowych regulacji w zakresie pozyskiwania danych osobowych i zarządzania nimi. 


19-02-2018

Odlotowe pomysły Lubuszan

Z okazji tegorocznych walentynek Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost zaprosił Lubuszan do udziału w odlotowym konkursie. Przed wszystkimi uczestnikami postawiono jedno zadanie – mieli stworzyć krótki wiersz o miłości do latania i wysłać go wraz ze swoim zdjęciem z podróży. Najlepsza okazała się Monika Steina, która nagrodę, czyli iPada odebrała z rąk członek zarządu Alicji Makarskiej.


19-02-2018

O rozwoju Łagowskiego Zaułka Artystów

Fundacja Łagowski Dom Kultury realizuje projekt „Zaułek artystów”. O możliwościach współpracy z samorządem województwa w tym zakresie marszałek Elżbieta Anna Polak rozmawiała z przedstawicielkami fundacji: Stanisławą Lipską, Ireną Łużyńską, malarką Allą Trofimenkovą-Herrmann oraz poseł na Sejm RP Katarzyną Osos.


Inwestujemy w przyszłych lekarzy (wideo)
19-02-2018

Inwestujemy w przyszłych lekarzy (wideo)

3 mln zł – to kolejna kwota jaką samorząd województwa przekazał na wsparcie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim. – To pieniądze przede wszystkim na wynagrodzenia dla wysokospecjalistycznej kadry profesorskiej – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak i dodaje, że od 2015 roku, czyli od momentu powstania kierunku lekarskiego samorząd przekazał na ten cel już 6 mln zł. Oprócz tego współfinansuje wiele szpitalnych inwestycji.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -