Archiwum Wiadomości

GPI Funduszy Europejskich w Zielonej Górze nieczynny
21-01-2019

GPI Funduszy Europejskich w Zielonej Górze nieczynny

Ze względu na awarię ogrzewania w budynku przy ul. Bolesława Chrobrego 1-3-5 w Zielonej Górze, Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze w dniach 21-22.01.2019 r. będzie nieczynny. W tym czasie dyżur będzie pełnił Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wielkopolskim. Do kontaktu z naszym Punktem Informacyjnym w Zielonej Górze zapraszamy w środę 23 stycznia 2019 r.


21-01-2019

Polsko-niemieckie rozmowy o rolnictwie

W dniach 18-20 stycznia wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn oraz radny województwa Zbigniew Kołodziej, wraz z delegacją składającą się z samorządowców i pracowników naukowych Uniwersytetu Zielonogórskiego, odbył cykl spotkań z  ministrem rozwoju wsi, środowiska i rolnictwa Brandenburgii (MLUL) Jörgiem Vogelsängerem. W spotkaniach uczestniczyli także marszałkowie z województwa: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego.


Budynek UMWL przy ul. Chrobrego nieczynny
21-01-2019

Budynek UMWL przy ul. Chrobrego nieczynny

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniach 21-22 stycznia 2019 r. z powodu awarii, nieczynny jest budynek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, przy ul. Chrobrego 1-3-5.

Korespondencję można składać w budynku głównym Urzędu przy ul. Podgórnej 7.

.


18-01-2019

RCAK: o planach na ten rok

18 stycznia br. wicemarszałek Łukasz Porycki spotkał się z dyrektor Regionalnego Centrum Animacji Kultury Izabelą Kumor-Pilarczyk oraz Anną Anielą Sidło - kierownik artystyczną Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa. Podczas spotkania rozmawiano o planach jednostki oraz zespołu na ten rok. Jeden z tematów dotyczył organizacji tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Oblicza Tradycji.


Rozmawiali o przyszłości Polski i regionu
18-01-2019

Rozmawiali o przyszłości Polski i regionu

Samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju rozmawiali w Nowej Soli na temat aktualizacji Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 oraz Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego. - Rozmawiamy o przyszłości, którą razem tworzymy. My, samorządowcy, mamy olbrzymie możliwości, aby wykorzystać potencjały regionu i likwidować deficyty, aby żyło nam się lepiej w regionie - mówiła rozpoczynając spotkanie marszałek Elżbieta Anna Polak.LAR: I sesja wykładowa
18-01-2019

LAR: I sesja wykładowa

Dużą popularnością cieszy się już od pierwszej edycji, nie inaczej jest także teraz. Mowa o III rozdaniu Lubuskiej Akademii Rozwoju, której uczestnicy spotkali się 18 stycznia podczas I sesji wykładowej. Lubuscy przedsiębiorcy i samorzadowcy dowiedzieli się np. jak sięgnąć po unijne pieniądze, chronić środowisko oraz jakie korzyści przyniesie regionowi Park Technologii Kosmicznych. – Akademia to dobra platforma do wymiany doświadczeń. Łączy w sobie teorię z praktyką i zachęca do aktywnego życia w regionie lubuskim - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak, pomysłodawczyni LAR.


17-01-2019

Samorządowcy pożegnali Pawła Adamowicza

W czwartek – 17 stycznia w Gdańsku rozpoczęły się uroczystości związane z pożegnaniem tragicznie zmarłego prezydenta miasta Pawła Adamowicza. W piątek pożegnali go także samorządowcy: prezydenci, burmistrzowie, wójtowie oraz przedstawiciele województw. W Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Związku Województw RP. Województwo lubuskie reprezentują: marszałek Elżbieta Anna Polak, przewodnicząca sejmiku Wioleta Haręźlak oraz radna Anna Synowiec. Prezydent spoczął w Bazylice Mariackiej.


Promujesz Lubuskie sportowo? Weź udział w konkursie
16-01-2019

Promujesz Lubuskie sportowo? Weź udział w konkursie

3… 2... 1… Start. Rusza konkurs dla organizacji pozarządowych na promocję województwa lubuskiego poprzez sport w kraju i za granicą. Do rozdysponowania mamy 200 tys. zł. - Wydarzenia sportowe i sportowcy to nasza marka, znana w całej Polsce, a także na świecie, dlatego zasługują na wsparcie – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Na oferty czekamy do 7 lutego.


16-01-2019

Nowoczesny sprzęt na gorzowskim SOR

Dużo więcej przestrzeni i nowoczesny, najwyższej klasy sprzęt, pomagający lekarzom w ratowaniu życia i zdrowia pacjentów SOR oraz wydzielona strefa dla dzieci to widoczne dla każdego efekty realizacji przez gorzowską lecznicę dwóch unijnych projektów. - Zmiany w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym mają zagwarantować najwyższą jakość usług medycznych oraz poprawić warunki udzielania pomocy medycznej – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


15-01-2019

Księga kondolencyjna w urzędzie marszałkowskim

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w holu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze 15 stycznia wyłożona została księga kondolencyjna. Mieszkańcy, którzy chcieli podzielić się refleksją, mogli to zrobić codziennie aż do dnia pogrzebu, czyli do soboty 19 stycznia. Jako pierwsza do księgi wpisała się marszałek Elżbieta Anna Polak.


Zapisz się do naszego newslettera!