Archiwum Wiadomości

21-09-2017

Marszałek z tytułem Lider z Powołania

Marszałek Elżbieta Anna Polak otrzymała tytuł Lider z Powołania 2017 magazynu WhyStory. Celem konkursu jest wyłonienie zaangażowanych oraz charyzmatycznych menadżerów - liderów w różnorodnych dziedzinach: kulturze i sztuce, sporcie, gospodarce, na polu społecznym w celu promowania pozytywnych postaw oraz rozwoju synergii reprezentowanych środowisk. Nominację marszałek odebrała z rąk red. Pauliny Zalewskiej.  


21-09-2017

O produktach tradycyjnych i regionalnych

22 września 2017 r. w Żaganiu odbędzie się konferencja pn. „Certyfikowanie produktów tradycyjnych elementem konkurencyjności regionu”. W spotkaniu weźmie udział wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.


21-09-2017

Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate

Zielonogórski Klub Sportowy Karate z siedzibą w Zielonej Górze decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego otrzymał wsparcie w wysokości 3.000 zł na zadanie pn. "Udział zawodników klubu w Mistrzostwach Europy Kyokushin Karate", które odbędzie się w okresie
od 9-30 października 2017 roku.


21-09-2017

Organizacja zawodów kolarskich

Ludowy Klub Sportowy „POM” Strzelce Krajeńskie z siedzibą w Strzelcach Krajeńskich decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego otrzymał wsparcie w wysokości 3.000 zł na zadanie pn. "Organizacja Ogólnopolskiego Przełajowego Wyścigu Kolarskiego", które odbędzie się w okresie od 12 października do 20 listopada 2017 roku.


21-09-2017

Turniej tenisa stołowego

Lubuski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego z siedzibą w Gorzowie Wlkp. decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego otrzymał wsparcie w wysokości 1.500 zł na zadanie pn. "Drużynowy Turniej Uczniowski (eliminacje wojewódzkie) w tenisie stołowym", które odbędzie się
w okresie od 20 listopada do 05 grudnia 2017 roku.


20-09-2017

„Transgraniczność w perspektywie socjologicznej”

W Łagowie rozpoczęła się dzisiaj (20.09) konferencja „Transgraniczność w perspektywie socjologicznej”. Naukowcy i goście z całej Polski rozmawiają o kwestiach związanych m.in. z międzynarodową współpracą. Podczas konferencji członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak przedstawił działania Regionalnego Punktu Kontaktowego Programu INTERREG VA BB -PL . Konferencja zakończy się w sobotę (22.09).


20-09-2017

Lubuskie powalczy o tytuł mistrzów polski

Jutro (19.09) rozpoczną się jubileuszowe, bo dziesiąte Mistrzostwa Polski Urzędów Marszałkowskich w piłce nożnej. Gospodarzem turnieju będzie województwo warmińsko-mazurskie. W ciągu dwóch dni rozegranych zostanie kilkadziesiąt spotkań. Na zawodach nie zabraknie drużyny województwa lubuskiego.


20-09-2017

Zmagania urzędników

Już po raz drugi Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie będzie areną sportowych zmagań dla marszałkowskich urzędników z całej Polski. W dniach 22-23 września podczas Marszałkiady zawodnicy walczyć będą o Puchar Marszałka. - W ten sposób kreujemy modę na zdrowy styl życia wśród naszych pracowników. To także możliwość spotkania się z urzędnikami z innych regionów, wymiany doświadczeń. Zapraszam do kibicowania – zachęca marszałek Elżbieta Anna Polak. Uroczyste otwarcie w piątek o godz. 14.30. Zawodników powita wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.


20-09-2017

Odlotowy jubileusz

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenia z okazji Jubileuszu 60-lecia lotniska i 40-lecia Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost. W sobotę, 30 września br. w godz. 10.00 – 16.00 na lotnisku w Babimoście odbędzie się „Dzień Otwarty” i „Seminarium Jubileuszowe”. To niepowtarzalna okazja, aby poznać „lotnisko od kuchni”.


20-09-2017

Rozwój partnerstwa publiczno - prywatnego w Polsce

Trwa realizacja projektu pn. "Rozwój partnerstwa publiczno - prywatnego w Polsce", który jest współfinansowany ze środków EFS, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Jego celem jest polepszenie jakości usług świadczonych przez pracowników administracji publicznej w zakresie partnerstwa publiczno–prywatnego poprzez zwiększenie ich kwalifikacji w tym zakresie. W ramach projektu organizowane są między innymi dwudniowe szkolenia regionalne. Najbliższe odbędzie się w dniach 25-26 września w Białymstoku.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -