Archiwum Wiadomości

65 lat kręcą Lubuskiem
22-10-2018

65 lat kręcą Lubuskiem

Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa ma 65 lat! Urodziny świętował hucznie podczas koncertu dla niepodległej. - Przez te 65 lat zespół roztańczył, zawirował, zakręcił całym naszym regionem. Dziękuję kilku pokoleniom instruktorów, choreografów, twórców zespołu za to, że zawsze byliście i jesteście naszymi najlepszymi ambasadorami, naszą prawdziwą lubuską marką – mówiła podczas koncertu marszałek Elżbieta Anna Polak.


Niepodległościowy jubileusz adwokatury
22-10-2018

Niepodległościowy jubileusz adwokatury

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości splata się z jubileuszem adwokatury, która także świętuje setne urodziny. 65-lecie z kolei świętuje Zielonogórska Izba Adwokacka. - Adwokaci i aplikanci byli zaangażowani w walkę o wolną Polskę. W odradzającej się ojczyźnie tworzyli polskie sądownictwo, administrację i naukę. Byliście i jesteście obecni w tworzeniu fundamentów demokratycznego – państwa prawa – podkreślała podczas uroczystej gali marszałek Elżbieta Anna Polak.


Lubuskie kobiety pokazały siłę!
19-10-2018

Lubuskie kobiety pokazały siłę!

Za nami 10. – jubileuszowy Kongres Kobiet! Wyjątkowy także dlatego, że w tym roku mija sto lat od kiedy Polski mają prawa wyborcze. - Dziś jest nasze święto. Mamy sto lat praw wyborczych. My nie idziemy po władzę, my idziemy po swoje, my chcemy uczestniczyć w urządzaniu naszego świata. Bo to nie jest tylko męski świat. Nie powinnyśmy oddać decyzji panom. Ja nie chcę prosić, ja chcę decydować! Musimy być solidarne. Kobiety głosujcie na kobiety – apelowała marszałek Elżbieta Anna Polak.


Poznaliśmy Liderki Lubuskiego Samorządu
19-10-2018

Poznaliśmy Liderki Lubuskiego Samorządu

Podczas X Lubuskiego Kongresu Kobiet, który odbył się 19 października br. poznaliśmy Liderki Lubuskiego Samorządu - laureatki konkursu Marszałka Województwa Lubuskiego. To przykłady kobiet z pasją, pełnych zaangażowania, kobiet przebojowych, aktywnych społecznie – kobiet, które nie boją się wyzwań. Nagrody laureatkom wręczyła marszałek Elżbieta Anna Polak.


Lubuski Kongres Kobiet: Strefa Zdrowia
19-10-2018

Lubuski Kongres Kobiet: Strefa Zdrowia

By działać i być aktywnym należy zadbać o własne zdrowie. Jak to zrobić? Odpowiedź na to pytanie można było uzyskać w Strefie Zdrowia, która towarzyszyła X Lubuskiemu Kongresowi Kobiet. Na kilkunastu stoiskach przygotowano wiele atrakcji. Uczestniczki miały szansę na nieco relaksu, ale także skorzystały z darmowych badań i informacji dotyczących profilaktyki.


W żłobku buszuję...kiedy mama pracuje
19-10-2018

W żłobku buszuję...kiedy mama pracuje

„Utworzenie pierwszego żłobka w Gminie Gubin”, „Żłobek samorządowy Jarzębinka w Rzepinie”, Żłobek publiczny "Pluszak" w Gminie Iłowa” to 3 z 13 projektów, które decyzją zarządu województwa otrzymają wsparcie w ramach Działania 6.4 „Równość szans kobiet i mężczyzn” na  łączną kwotę dofinansowania ponad 18 mln zł. Dziś (19.10)  odbyła się konferencja, podczas której przedstawiono wyniki konkursu.  


18-10-2018

Lubuska Fabryka Przedsiębiorczości

Rusza projekt: „Lubuska Fabryka Przedsiębiorczości”. Zapraszamy do skorzystania z BEZZWROTNYCH DOTACJI na założenie własnej działalności gospodarczej.


PROW: wsparcie na świetlice, zabytki i tereny zielone
18-10-2018

PROW: wsparcie na świetlice, zabytki i tereny zielone

18 października br. wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn podpisał kolejne umowy o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.   Dzisiaj podpisujemy 17 umów w ramach zagospodarowania przestrzeni publicznej, ochrony zabytków i budownictwa tradycyjnego oraz inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne na kwotę prawie 7 mln złotych - powiedział wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.


18-10-2018

Szkolnictwo zawodowe z unijnym wsparciem

Blisko 7 mln zł to pieniądze, które zostaną przeznaczone na modernizację szkolnictwa zawodowego w powiecie nowosolskim. Projekt realizowany w dwóch nowosolskich szkołach zostanie wsparty ze środków RPO Lubuskie 2020 kwotą 3 mln zł. Umowę na dofinansowanie podpisała dziś (18.10) członek zarządu Alicja Makarska.


18-10-2018

Podróż naukowym szlakiem

Nauka przez zabawę i nie tylko. Marszałek Elżbieta Anna Polak zaprasza do udziału w „Weekendowym Szlaku Naukowym”. To okazja do przyjrzenia się z bliska jak działają innowacyjne firmy, uczelnie oraz inne instytucje zajmujące się nauką. Zwieńczeniem akcji, którą zaplanowano w dniach 22-27 października, będzie pełne atrakcji „SHOW NAUKOWE” w zielonogórskiej bibliotece.

 


Zapisz się do naszego newslettera!