Fundusze Unijne - archiwum wiadomości

MPI w Czerwieńsku i Świdnicy
22-05-2019

MPI w Czerwieńsku i Świdnicy

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne konsultacje. Będzie to okazja do rozmów ze specjalistą na temat wsparcia m.in. na założenie firmy lub jej rozwój. Dla organizacji pozarządowych i gmin to szansa na przegląd aktualnych konkursów na dofinansowanie ich projektów. Ponadto każdy chętny dowie się o bezpłatnych projektach, w których może uczestniczyć.


MPI w Gubinie i Krośnie Odrzańskim
15-05-2019

MPI w Gubinie i Krośnie Odrzańskim

Pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Zielonej Górze zapraszają 29 maja do Krosna Odrz. i Gubina na bezpłatne konsultacje. Będzie to okazja do rozmów ze specjalistą na temat unijnego wsparcia m.in. na założenie firmy lub jej rozwój. Organizacje pozarządowe i samorządy będą mogły przyjrzeć się aktualnym konkursom. 

 


13-05-2019

Biznes w dobrej formie

Zachęcamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Biznes w dobrej formie”. Dzięki zajęciom dowiecie się, jakie są formy prowadzenia działalności gospodarczej oraz możliwości jej zmiany. Wskazane zostaną podstawowe różnice, a także wady i zalety każdego rozwiązania. Pojawią się również informacje związanie z możliwością pozyskania finansowania dla nowych, jak i działających już firm na terenie Zielonej Góry.


10-05-2019

Wydarzenie roczne Programu Interreg Brandenburgia–Polska

Wydarzenie roczne Programu Interreg Brandenburgia–Polska w tym roku odbyło się w Cottbus na Zamku w Branitz. Uroczystość rozpoczęła się prezentacją projektów Interreg realizowanych na przełomie kilku perspektyw finansowych na pograniczu Brandenburgia–Polska. O swoich doświadczeniach  opowiadali przedstawicieli z Polski i Niemiec.

 


10-05-2019

Spotkanie informacyjno-konsultacyjne

9 maja w siedzibie Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne w sprawie kryteriów merytorycznych dla Działania 1.1 Badania i innowacje RPO-L2020. Jego celem było przybliżenie tematyki związanej z warunkami ubiegania się o dofinansowanie. W wydarzeniu uczestniczyli przedsiębiorcy planujący ubiegać się o dotację.


MPI w Lubniewicach, Krzeszycach, Słońsku i Górzycy
10-05-2019

MPI w Lubniewicach, Krzeszycach, Słońsku i Górzycy

Pracownicy Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp. zapraszają na bezpłatne konsultacje. Z ekspertami będzie można spotkać się 28 maja w Słońsku i Górzycy oraz 29 maja w Lubniewicach i Krzeszycach. Będzie to okazja do rozmów ze specjalistą na temat wsparcia m.in. na założenie firmy lub jej rozwój.

 


„Uczelnia dostępna”
09-05-2019

„Uczelnia dostępna”

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące konkursu pt. „Uczelnia dostępna” na realizację działań mających na celu likwidację barier w dostępie do kształcenia na poziomie wyższym, w ramach Działania 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.


08-05-2019

DiscoverEU

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli informuje, iż Komisja Europejska otworzyła kolejny nabór zgłoszeń do inicjatywy DiscoverEU. Jest ona skierowana do 18-letnich Europejczyków. W ramach programu mogą oni ubiegać się o darmowy bilet na nawet 30-dniową podróż po Europie.


08-05-2019

Granty na współpracę międzynarodową

Fundacja Fundusz Współpracy zaprasza realizatorów projektów z EFS do udziału w spotkaniu informacyjnym oraz w warsztatach dotyczących nowego konkursu grantowego. W połowie roku organizacja ogłosi konkurs „Ścieżki współpracy”, w którym będą można otrzymać do 100 tys. zł na rozszerzenie swojego projektu krajowego z POWER lub RPO o działania prowadzone we współpracy międzynarodowej.


Spotkanie roczne INTERREG Polska-Brandenburgia
06-05-2019

Spotkanie roczne INTERREG Polska-Brandenburgia

9 Maja w Cottbus odbędzie się Wydarzenie roczne 2019 Programu Współpracy INTERREG V A Polska-Brandenburgia 2014-2020. Spotkaniu będzie przyświecało hasło „1 granica, 2 kraje, 15 lat transgranicznej współpracy“. W rozmowach ma wziąć udział ponad 100 gości z Polski i Niemiec.

  


Zapisz się do naszego newslettera!