Fundusze Unijne - archiwum wiadomości

29-05-2017

Wsparcie dla samozatrudnienia

Fundacja "Przedsiębiorczość" zaprasza kobiety bezrobotne bądź bierne zawodowo do udziału w projekcie „Samozatrudnienie Twoją Szansą”. Projekt zakłada przygotowanie 30 Uczestników do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej poprzez udział w szkoleniach, doradztwie oraz udzielenie dotacji i/lub wsparcia pomostowego dla 20 z nich. Projekt realizowany jest na terenie powiatów żagańskiego, międzyrzeckiego, krośnieńskiego.

 


25-05-2017

W lubuskich stolicach o pozyskiwaniu środków unijnych

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim zaprasza na spotkania informacyjne dla jednostek samorządu terytorialnego dotyczące aktualnych naborów wniosków w ramach Krajowych Programów Operacyjnych i Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Odbędą się one 6 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim oraz 7 czerwca w Zielonej Górze.

 


24-05-2017

Spotkania dot. Regionalnych Agend Naukowo-Badawczych

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza na spotkania poświęcone zagadnieniom związanym z konkursem w ramach Poddziałania 4.1.2 Regionalne Agendy Naukowo Badawcze. Konkurs jest adresowany do konsorcjów, w których skład wchodzi minimum jedna jednostka naukowa oraz minimum jedno przedsiębiorstwo, przy czym to jednostka naukowa jest liderem i formalnym wnioskodawcą projektu. Przedstawiane projekty muszą obejmować badania przemysłowe i/albo prace rozwojowe.


22-05-2017

Fundusz Małych Projektów - spotkanie informacyjne

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina”, wraz z Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na spotkanie „Zasady realizacji projektów za pośrednictwem Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020“. Spotkanie odbędzie się 7 czerwca w godzinach 10:00-13:00.


22-05-2017

NCBR: spotkanie dot. konkursu „Szybka ścieżka” dla MŚP oraz dużych firm

NCBR zaprasza na spotkania poświęcone zagadnieniom związanym z konkursem „Szybka ścieżka” dla MŚP oraz dużych przedsiębiorstw, Szkolenie odbędzie się w dniu 29 maja 2017 r. w Angelo by Vienna House Katowice, ul. Sokolska 24, 40-086 Katowice.


22-05-2017

Programy B+R – kolejne nabory

W związku z konkursem w ramach Działania 1.2 Sektorowe programy B+R – GameINN, NCBR organizuje szkolenie dla potencjalnych wnioskodawców. Odbędzie się ono 25 w Warszawie i 29 maja w Katowicach. W ramach wspomnianego działania dofinansowanie zostaną projekty, które obejmują badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe.


22-05-2017

Podpowiedzą jak zdobyć środki na własną firmę

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na spotkania dotyczące założenie działalności gospodarczej w ramach Krajowych Programów Operacyjnych i RPO – Lubuskie 2020. Spotkanie odbędzie się 30 maja w Zielonej Górze.


18-05-2017

Unijne dotacje na programy rewitalizacji

Zarząd województwa ogłasza II nabór wniosków w ramach konkursu na działania wspierający lubuskie gminy w zakresie przygotowania lub aktualizowania programów rewitalizacji. Pula środków to 2,37 mln zł. Wnioski można składać od 19 maja do 19 czerwca.


18-05-2017

MPI w Gozdnicy i Wymiarkach

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze zaprasza wszystkich zainteresowanych 23 maja na bezpłatne konsultacje do Gozdnicy i Wymiarek. Porady dotyczyć będą możliwości pozyskiwania środków unijnych.


16-05-2017

3. nabór wniosków Interreg Europa

Do 9 czerwca Wspólny Sekretariat programu (Lille, Francja) indywidualnie konsultuje pomysły na projekty w ramach 3. Naboru wniosków Interreg Europa – TUTAJ. Natomiast do 30 czerwca aplikanci wiodący mogą składać elektronicznie wnioski o dofinansowanie z programu Interreg Europa.

 


Zapisz się do naszego newslettera!

g -