Fundusze Unijne - archiwum wiadomości

28-05-2020

Klasztor Magdalenek zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu

Dawny klasztor Magdalenek w Szprotawie zwyciężył w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany” w kategorii „Adaptacja obiektów zabytkowych". Dzięki ponad 3 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 zabytkowy obiekt, który lata świetności miał dawno za sobą, został zaadaptowany na potrzeby Centrum Aktywności Społecznej w Szprotawie.


15-05-2020

Można dostać nagrodę za przedsiębiorczą reakcję na koronawirusa!

Europejski Region Przedsiębiorczości (ERP) to projekt wyłaniający i nagradzający regiony UE, wyróżniające się wybitną oraz innowacyjną strategią przedsiębiorczości – niezależnie od ich wielkości, kompetencji czy zamożności. Regiony, które przedstawią najbardziej wiarygodny, przyszłościowy i obiecujący plan działania, otrzymują w danym roku tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości.


08-05-2020

Interreg Superstars

Z okazji 30 lat Interregu i Dnia Europy przygotowano akcję internetową "#INTERREG_Superstars – niezwykłe historie – transgranicznych projektów". Inicjatywa ma promować projekty realizowane, dzięki wsparciu transgranicznych środków. Dowiemy się, co aktualnie dzieje się wprowadzonych projektach oraz poznamy najciekawsze informacje dotyczące programu Interreg Brandenburgia-Polska.


04-05-2020

Wystartowała II edycja projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Ruszyła kolejna edycja bezpłatnych szkoleń dla nauczycieli z pasją chcących podnosić swoje kompetencje w dziedzinie algorytmiki i programowania. Centrum Mistrzostwa Informatycznego –  to najlepsza inwestycja w siebie i uczniów w dobie cyfryzacji.


30-04-2020

Wystartowało Centrum Mistrzostwa Informatycznego!

Ruszyła kolejna edycja bezpłatnych szkoleń dla nauczycieli z pasją chcących podnosić swoje kompetencje w dziedzinie algorytmiki i programowania. Mowa o Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Grantobiorcy uczestniczący w projekcie będą mogli zdobyć praktyczną wiedzę podczas zajęć na jednej z 5 technicznych uczelni w kraju. Każdy uczestnik odbędzie 288 godzin szkoleniowych.

 


Punkty Informacyjne Funduszy pomogą w znalezieniu informacji
29-04-2020

Punkty Informacyjne Funduszy pomogą w znalezieniu informacji

Sieć PIFE zachęca do telefonowania oraz wysyłania mejli. Nasi specjaliści czekają w pełnej gotowości na kontakt z klientami. Punkty Informacyjne obsługują wszystkich klientów, beneficjentów i potencjalnych beneficjentów, w tym m.in. przedsiębiorców, JST, organizacje pozarządowe, osoby fizyczne (pracujące lub bezrobotne) itd.


Lista ocenionych operacji w ramach konkursu dla Partnerów KSOW
22-04-2020

Lista ocenionych operacji w ramach konkursu dla Partnerów KSOW

„Piknik z Lubuskim LGD nad Odrą”, „Lokalne Grupy Działania szansą rozwoju Województwa Lubuskiego - wizyta studyjna”, „Tradycyjne ludowe wieńce dożynkowe” to tylko niektóre z zadań, jakie otrzymały wsparcie w ramach konkursu nr 4/2020 dla Partnerów KSOW.


20-04-2020

Webinaria o programie "Europa dla obywateli"

Punkt Kontaktowy Programu "Europa dla obywateli" serdecznie zaprasza przedstawicieli samorządów, NGO oraz innych organizacji i instytucji nienastawionych na zysk działających w obszarze społeczeństwa obywatelskiego na spotkania informacyjne na temat programu europejskiego "Europa dla obywateli" online.


Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich wstrzymały działania
14-04-2020

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich wstrzymały działania

W trosce o zdrowie klientów i pracowników Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim do odwołania zawiesza konsultacje, udzielane w siedzibach Punktów Informacyjnych. Dotyczy to także cyklicznych poniedziałkowych dyżurów, prowadzonych w Punktach Informacyjnych w godzinach 16:00 – 18:00.


10-04-2020

Życzenia świąteczne

Pracownicy Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie ubuskiem życzą spokojnych, bezpiecznych i dobrych Świąt Wielkanocnych.


Zapisz się do naszego newslettera!