Fundusze Unijne - archiwum wiadomości

20-04-2017

Konkurs dla młodych innowatorów

Komisja Europejska organizuje konkurs " The European Transport Innovation Challenge 2017" skierowany do młodych innowatorów na opracowanie usługi lub produktu przyczyniającego się do osiągnięcia celów, jakie wyznaczyła sobie UE w dziedzinie transportu tzn. lepszej mobilności, lepszego dostępu do mobilności, mniejszego zanieczyszczenia, mniejszej ilości zatorów ruchu, zwiększenia bezpieczeństwa.


20-04-2017

Nabór Interreg Europa

Do 30 czerwca br. aplikanci wiodący mogą składać elektronicznie wnioski o dofinansowanie z programu Interreg Europa.


20-04-2017

Pakiet wsparcia rozwoju średnich miast wchodzi w życie

Ponad 2,5 mld zł będą mogły uzyskać ze środków Funduszy Europejskich tzw. średnie miasta, czyli miejscowości liczące ponad 20 tys. mieszkańców (oprócz miejscowości wojewódzkich) oraz miasta powyżej 15 tys. mieszkańców będących stolicami powiatów. Z województwa lubuskiego, na ministerialnej liście 255 polskich miast objętych tym programem, znalazło się 6 miejscowości.


19-04-2017

Europejska Konferencja Komunikacji Publicznej - EuroPCom 2017

Mając na uwadze prowadzony przez Europejski Komitet Regionów do 23 kwietnia br. nabór propozycji i pomysłów na wystąpienia i prelegentów podczas Europejskiej Konferencji Komunikacji Publicznej - EuroPCom 2017, Biuro Regionalne Woj. Lubuskiego w Brukseli informuje o możliwości zgłoszenia działań komunikacji publicznej - lubuskich kampanii i działań informacyjnych (np. kampanii Młodzi On-Life) i ich prezentacji podczas konferencji EuroPCom 2017, która odbędzie się w dn. 8 i 9 listopada br. w Brukseli.


11-04-2017

Eksperci pomogą zdobyć unijną dotację

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich 26 kwietnia zaprasza mieszkańców Bytomia Odrzańskiego i Siedliska na bezpłatne konsultacje. Porady dotyczyć będą możliwości pozyskiwania środków unijnych.


11-04-2017

20 tys. zł na założenie własnej firmy

Lubuska Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich zachęca do wzięcia udziału w spotkaniach organizowanych przez Agencję Rozwoju Regionalnego, dotyczących dotacji na założenie własnej firmy. W ramach projektu „Wiedza+dotacja=SUKCES!” o dofinasowanie w wysokości 20 tys. zł mogą starać się osoby bezrobotne lub bierne zawodowo w wieku 30+, mieszkające w powiecie krośnieńskim i strzelecko – drezdeneckim.


11-04-2017

MPI w subregionie gorzowskim

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp. zaprasza na bezpłatne konsultacje. Porady dotyczyć będą możliwości pozyskiwania środków unijnych. Z pomocy będzie można skorzystać w Lubniewicach (21 kwietnia), Bledzewie (21 kwietnia) oraz w Dobiegniewie (26 kwietnia).


11-04-2017

„Szkolenie z zakresu prawa gospodarczego i cywilnego” - spotkanie ws. konkursu

20 kwietnia w Warszawie odbędzie się spotkanie dotyczące konkursu „Szkolenia z zakresu prawa gospodarczego i cywilnego dla kadr sądów powszechnych z obszaru apelacji gdańskiej, białostockiej i szczecińskiej”. Obszar właściwości Sądu Apelacyjnego w Szczecinie obejmuje m.in. Sąd Okręgowy w Gorzowie Wlkp., dlatego ze szkolenia mogą skorzystać również Lubuszanie.


10-04-2017

Spotkanie informacyjne dla zakładających działalność gospodarczą

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące założenie działalności gospodarczej w ramach krajowych Programów Operacyjnych i Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, które odbędzie się 20 kwietnia.
 


07-04-2017

W Poczdamie o programie współpracy

W czwartek (06.04) w Poczdamie odbyło się spotkanie Członka Zarządu Województwa Lubuskiego – Tadeusza Jędrzejczaka z Ministrem Finansów Kraju Związkowego Brandenburgia - Stefanem Ludwig oraz Kierownikiem Instytucji Zarządzającej Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014 – 2020 – Ursulą Bretschneider. Celem spotkania było omówienie stanu wdrażania Programu Współpracy oraz przyszłość EWT po roku 2020.

 


Zapisz się do naszego newslettera!

g -