Wydarzenia - archiwum wiadomości

10-01-2019

O lubuskich drogach

Prace na drodze wojewódzkiej nr 315 były jednym z tematów rozmowy członka zarządu Marcina Jabłońskiego z burmistrzem Kożuchowa Pawłem Jagaskiem i wójtem Kolska Henrykiem Matysikiem. Samorządowcy spotkali się dziś w Urzędzie Marszałkowskim, by porozmawiać także o możliwościach współpracy w najbliższych 12 miesiącach. Poruszono kwestie planów inwestycyjnych gmin i szans na wsparcie realizowanych projektów przez samorząd województwa.


Praktyki, staże, wyposażenie szkół
10-01-2019

Praktyki, staże, wyposażenie szkół

Uczniowie, nauczyciele, instruktorzy praktycznej nauki zawodu, szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe korzystają ze wsparcia w ramach RPO Lubuskie 2020. 10 stycznia w urzędzie marszałkowskim odbyła się konferencja, podczas której podsumowano realizację projektów. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele beneficjentów realizujących 23 projekty w ramach modernizacji i doskonalenia jakości kształcenia zawodowego.


10-01-2019

Omówiono strategiczne cele i priorytety

W czwartek 10 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie zespołu do spraw aktualizacji i wdrażania Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego, powołanego przez marszałek Elżbietę Annę Polak. Nowa strategia będzie obowiązywała w latach 2020-30.


09-01-2019

Lubuskie dla młodych w 2019 roku

Budżet obywatelski, cała gama stypendiów dla uczniów i studentów, program edukacji prawnej i obywatelskiej, program rozwoju szkolnictwa wyższego. To tylko niektóre elementy kampanii Młodzi On-Life zainagurowanej już w 2016 roku. - Nie zwalniamy tempa! Wręcz przeciwnie, teraz stawiamy na rozwój młodego społeczeństwa obywatelskiego - podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak, inicjatorka programu. - Młodzi zeszli z kanapy i o to chodziło! Inspirują nas pomysłami - dodaje marszałek.


Bezpieczeństwo na lubuskich drogach
09-01-2019

Bezpieczeństwo na lubuskich drogach

- Samorząd województwa robi wiele, aby realizować zadania związanie z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Mowa tu m.in. o gigantycznych nakładach na infrastrukturę drogową, dopłatach do połączeń kolejowych, autobusowych. Wszystko po to, by równomiernie rozłożyć ruch pasażerski – mówił członek zarządu Marcin Jabłoński, który otworzył I Lubuską Konferencję Psychologii Transportu i Medycyny Pracy.


09-01-2019

Samorządowcy planują rok 2019

Najpierw plany, następnie ich realizacja. W myśl tej zasady w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie z samorządowcami z Ośna Lubuskiego i Powiatu Słubickiego, których gościł członek zarządu województwa Marcin Jabłoński. Dyskutowano m.in. o planach współpracy na linii gmina-powiat-województwo w 2019 r.  Pojawił się również wątek wsparcia finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


09-01-2019

Lubuskie frontem do seniora

Utworzenie w każdej gminie dziennego lub całodobowego domu pobytu, Lubuska Karta Seniora, stworzenie infrastruktury pod potrzeby oddziałów geriatrycznych, programy profilaktyczne, czy budżet obywatelski – to tylko niektóre działania skierowane do lubuskich seniorów. - Zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo się starzejemy. W regionie jest coraz więcej osób starszych, żyjemy dłużej, zmienia się jakość życia. Dlatego mocno wspieramy inicjatywy senioralne – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


09-01-2019

Samorządowe rozmowy w Urzędzie Marszałkowskim

Współpraca na linii Szprotawa-samorząd województwa była głównym tematem spotkania członka zarządu Marcina Jabłońskiego z burmistrzem Szprotawy Mirosławem Gąsikiem. Dyskusja dotyczyła przede wszystkim możliwości wsparcia projektów zaplanowanych do realizacji przez samorząd z południa naszego regionu. Sporo miejsca poświęcono również kwestiom funduszy unijnych i możliwościom ich pozyskania.


09-01-2019

Monitorujemy stan lubuskich tras

Urząd Marszałkowski to systematyczne miejsce spotkań władz województwa z samorządowcami z całego regionu. Jednym z często poruszanych tematów są inwestycje drogowe. O tej właśnie kwestii rozmawiali Członek Zarządu Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński i Burmistrz Bytomia Odrzańskiego Jacek Sauter.


07-01-2019

Zostań mistrzem recyklingu

Zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół podstawowych do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego "Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady". Patronat honorowy nad konkursem objęła marszałek Elżbieta Anna Polak.


Zapisz się do naszego newslettera!