Wydarzenia - archiwum wiadomości

24-07-2017

7 nowych cudów Polski. Głosujmy na lubuskie obiekty!

Wystartował plebiscyt National Geographic na 7 nowych cudów Polski. O tytuł walczą dwa lubuskie obiekty: Zespół Poaugustiański w Żaganiu oraz Bulwar Nadwarciański w Gorzowie Wlkp. Zachęcamy do głosowania!


21-07-2017

Polscy sołtysi obradowali w Drzonkowie

Rada Krajowa Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów obradowała w Drzonkowie w dniach 21-22 lipca. - W regionie lubuskim na wsiach mieszka 370 tys. mieszkańców. Stąd też przez szacunek dla nich pielęgnujemy to dziedzictwo, bo wieś lubuska jest nie tylko spichlerzem zdrowej żywności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. W naszym regionie współpraca z sołtysami układa się znakomicie – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak otwierając obrady. Z sołtysami spotkał się także wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.


21-07-2017

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Oblicza Tradycji

W dniach 23-29 lipca 2017 na terenie Zielonej Góry, Łagowa i w pozostałych miejscowościach województwa lubuskiego odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Folkloru OBLICZA TRADYCJI 2017. W trakcie festiwalu odbędą się koncerty na scenie Lubuskiego Teatru, lekcje folkloru, koncerty solistów, warsztaty, ekspozycje rękodzieła, rzemiosła, strefa relaksu. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Anny Polak.


20-07-2017

Zapraszamy do Lubuskiej Bajki na Przystanku Woodstock [wideo]

- Zapraszam cały świat na Przystanek Woodstock, do Kostrzyna nad Odrą! To w regionie lubuskim poczujecie się naprawdę wolni, a w tym roku także jak w bajce. Jesteśmy dumni, że możemy was gościć w najbardziej otwartym i tolerancyjnym regionie w kraju – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas konferencji prasowej zapowiadającej 23. Przystanek Woodstock. Jurek Owsiak podkreślał, że festiwal ma też pokazać, że Lubuskie to piękna, gościnna i wolna ziemia!


20-07-2017

O planach LZMiUW

Zamierzenia inwestycyjne planowane do realizacji w zakresie melioracji wodnych podstawowych w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020 to główny tematy spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z przedstawicielami LZMiUW.


19-07-2017

Lubuskie szpitale w sieci - co nas czeka w praktyce

Monitorowanie i optymalizacja wielkości ryczałtu, który będą otrzymywać szpitale od NFZ po wejściu w życie ustawy o tzw. sieci szpitali – to główny temat spotkania dedykowanego dyrektorom podmiotów leczniczych. - To krótka instrukcja dotycząca tego, jak  zmienić zarządzenie w szpitalu tak, żeby osiągnąć jak najlepsze wskaźniki finansowe, a co za tym idzie pozyskać najwięcej środków w kontraktach – wyjaśniła marszałek Elżbieta Anna Polak, gospodarz spotkania. O narzędziach monitorowania ryczałtu mówił m.in. Jakub Szulc, były wiceminister zdrowia.


19-07-2017

Technologie kosmiczne w Lubuskiem

Potencjał województwa lubuskiego w zakresie rozwoju technologii kosmicznych oraz budowa Parku Technologii Kosmicznych to główne tematy spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z prezesem firmy HERTZ Rafałem Trzaskowskim, wiceprezesem Polskiej Agencji Kosmicznej ds obronnych płk. Piotrem Suszyńskim, a także Prorektorem ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UZ  prof. dr hab. Giorgim Melikidze. W spotkaniu uczestniczył także Bogusław Wontor – doradca marszałka woj. lubuskiego.


18-07-2017

O współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim

Budowa Parku Technologii Kosmicznych w Nowym Kisielinie to główny temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z prezesem firmy Hertz Systems Rafałem Trzaskowskim, a także rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego  prof. Tadeuszem Kuczyńskim. Inwestycja wpisana została do Kontraktu Terytorialnego. Ma więc duże szanse na wsparcie ze środków unijnych na poziomie centralnym. Tematem rozmowy był także rozwój bazy dydaktycznej szpitala w Zielonej Górze dla potrzeb kierunku lekarskiego. Gościem marszałek był Dyrektor ds. Eksploatacyjno – Technicznych lecznicy Zbigniew Hupało.


18-07-2017

Wsparcie dla ratownictwa wodnego

Możliwości unijnego wsparcia dla stowarzyszeń i organizacji zajmujących się ochroną przeciwpowodziową i ratownictwem wodnym to temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak oraz członek zarządu Alicji Makarskiej z Robertem Wagnerem, Stowarzyszenie Ratownictwo Wodne Sława, Robertem Piotrowskim, Prezesem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lubuskiem oraz Edwardem Fedko, Prezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP.


18-07-2017

Lubuskie liderem certyfikacji środków UE

Certyfikacja środków unijnych w ramach RPO jest obecnie na poziomie 5 proc., co oznacza, że Lubuskie jest na drugim miejscu w kraju (przed nami jest Opolskie - 9 proc.). – Ten wynik to efekt wielu działań, które służyły przyśpieszeniu wdrażania RPO L2020. Chcemy, żeby pieniądze nie tylko jak najszybciej trafiły do beneficjentów, ale także zostały wykorzystane w sposób efektywny i pozwoliły na realizację inwestycji wpływających na rozwój regionu – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -