Wydarzenia - archiwum wiadomości

20-05-2019

Podpisano „Porozumienie Mużakowskie"

Współpraca polsko-niemiecka trwa od wielu lat, a jej przykładów jest coraz więcej. W Urzędzie Marszałkowskim podsumowano dziś jubileusz programu Interreg Polska-Saksonia i podpisano porozumienie dotyczące promocji wpisanego na listę UNESCO Geoparku Łuk Mużakowa. -  W ramach programu Interreg udało nam się pozyskać pieniądze na 11 bardzo ważnych projektów w różnych obszarach. Dzięki środkom unijnym prowadziliśmy także duże kampanie promocyjne lubuskich parków - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.


20-05-2019

Zasłużeni dla województwa lubuskiego odznaczeni

Społecznicy, lokalni producenci żywności i trenerzy sportowi działający na rzecz społeczności lokalnej otrzymli Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Wyróżnienia podczas obrad sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego wręczyła marszałek Elżbieta Anna Polak wraz z przewodniczącą Wioletą Haręźlak.


20-05-2019

Majowa sesja sejmiku

Zakończyły się obrady VI zwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego. W programie znalazła się analiza stanu porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz informacja o stanie bezpieczeństwa przeciwpożarowego w regionie. Radni zapoznali się z informacją Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska nt. szkód wyrządzonych w rolnictwie przez ptactwo i zwierzęta, a także planami inwestycyjnymi Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Wręczone zostały również Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego.


20-05-2019

Bezrobocie w dół, coraz więcej miejsc pracy

W ciągu ostatnich pięciu lat (do 2018 roku) liczba bezrobotnych w województwie lubuskim spadła aż o 62 proc. Bezrobocie w regionie kształtowało się na poziomie 6 proc. – To efekt naszych działań w zakresie rozwoju gospodarczego – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak. - Te wskaźniki świadczą o tym, że dobrze wybraliśmy priorytety: wspieranie przedsiębiorczości oraz rozwój mikro i małych firm.


Pojednanie fundamentem wspólnoty
19-05-2019

Pojednanie fundamentem wspólnoty

W Filharmonii Gorzowskiej odbyło się II Forum Inspiracji organizowane przez Fundację Przebaczenie i Pojednanie. Dyskutowano m.in. o trudnej sprawie wykorzystywania seksualnego w rodzinie oraz przechodzeniu przez proces pojednania. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła marszałek Elżbieta Anna Polak, która otworzyła Forum. – Pojednanie to silny fundament, który pozwala budować wspólnotę. To właśnie pojednanie i przebaczanie sprawiło, że od 70 lat żyjemy w pokoju, w Europie – podkreślała marszałek.


19-05-2019

Lubuscy strażacy świętują (wideo)

Na co dzień ratują zdrowie, życie i dobytek Lubuszan. Dziś świętowali w Gorzowie Wlkp i prezentowali swój sprzęt podczas pikniku. – Dziękuję za waszą ofiarną służbę i ciężką codzienną pracę dla bezpieczeństwa mieszkańców regionu. Samorząd od wielu lat wspiera strażaków i będzie to robił nadal – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.


19-05-2019

Młodzi Lubuszanie z Pucharem Tymbarku (wideo)

Młodzi piłkarze z Kostrzyna nad Odrą na wielkim Stadionie Narodowym zdobyli puchar Tymbarku, wieńczący turniej "Z podwórka na stadion". Z piłkarskimi mistrzami spotkała się marszałek Elżbieta Anna Polak, która zadeklarowała wsparcie w modernizacji boiska, na którym trenują. – Jesteście mistrzami dzięki swojej ciężkiej pracy i zasługujecie na to, żeby trenować w europejskich standardach. Jesteście naszą lubuską marką – podkreślała.


18-05-2019

Odszedł Stanisław Szymkowiak

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Stanisława Szymkowiaka, Pełnomocnika Zarządu Woj. Lubuskiego ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych w latach 2012-2015. – Odszedł wielki patriota, wspaniały i życzliwy człowiek, który wiele lat pracował na rzecz scalenia środowisk kombatanckich w naszym regionie – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.


18-05-2019

Żeby zwyciężać, trzeba wierzyć, że można (wideo)

Za nami „Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny SWISS KRONO CUP – Żary 2019”. Jedym z ważnych wydarzeń towarzyszących zmaganiom sportowców było odsłonięcie Gwiazdy Sportu w Rynku Miasta. W tym roku uhonorowano olimpijkę Grażynę Oliszewską-Baumgarten. W uroczystości udział wzięła marszałek Elżbieta Anna Polak. - Nasza Grażynka startowała w najważniejszych sportowych wydarzeniach, więc dlaczego kolejne pokolenia nie mają próbować swoich sił? Żeby zwyciężać, trzeba wierzyć, że można – podkreślała marszałek.


18-05-2019

Piknik Europejski w Żaganiu (wideo)

Kolejny Piknik Europejski za nami. Tym razem 15 lat Polski w Unii Europejskiej świętowaliśmy w Żaganiu. - 15 lat temu nie marzyliśmy o tym, że aż tak bardzo zmieni się Polska. To jest złoty wiek i cywilizacyjny skok dla Polski. Na zgliszczach komunizmu odbudowaliśmy nasz dom. Wzięliśmy sprawy w swoje ręce. Unia Europejska nam w tym bardzo pomogła. Ona przyniósł prawdziwe wartości: demokrację, praworządność i pokój – podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak.


Zapisz się do naszego newslettera!