Wydarzenia - archiwum wiadomości

Powstanie 7 nowych siłowni pod chmurką
23-04-2018

Powstanie 7 nowych siłowni pod chmurką

Siedlisko, Skwierzyna, Kamień Wielki to miejsca, gdzie powstaną kolejne siłownie pod chmurką. 23 kwietnia br. Sejmik Województwa Lubuskiego przyjął uchwałę w sprawie dofinansowania kolejnych 7. zadań w ramach Programu „Lubuskie siłownie pod chmurką” na 2018 rok. Kontynuacja Programu umożliwia dalszą popularyzację alternatywnych, aktywnych form spędzania wolnego czasu, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.


23-04-2018

NIE dla SMOGU – TAK dla WĘGLA

23 kwietnia radni województwa przyjęli uchwałę w sprawie rozpatrzenia petycji: NIE dla SMOGU – TAK dla WĘGLA. Po przeanalizowaniu dokumentacji brak jest podstaw merytorycznych i prawnych do uwzględnienia żądań określonych w petycji.


20-04-2018

Finał Konkursu Wiedzy o Konstytucji RP

Znamy laureatów Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Konstytucji RP pn. #konstytucja objętego honorowym patronatem marszałek Elżbiety Anny Polak. Laureatem I miejsca została drużyna z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli, która w czerwcu weźmie udział w wizycie studyjnej do Brukseli. Fundatorami nagród głównych byli: europoseł profesor Dariusz Rosati oraz Poseł na Sejm Krystyna Sibińska.

 


Najważniejsze przemysłowe targi świata z udziałem Lubuskiego
20-04-2018

Najważniejsze przemysłowe targi świata z udziałem Lubuskiego

22.04.2018 r. rozpoczęła się misja gospodarcza firm z województwa lubuskiego w ramach wyjazdu na targi przemysłowe Hannover Messe. W uroczystym otwarciu wystawy udział wzięła delegacja naszych przedsiębiorstw wraz z członkiem zarządu województwa Alicją Makarską oraz wiceprzewodniczącym sejmiku Mirosławem Marcinkiewiczem.


Trwa przetarg na nowe pociągi
20-04-2018

Trwa przetarg na nowe pociągi

Do 22 maja potrwa przetarg na dostarczenie dwóch nowych, trzyczłonowych, spalinowych zespołów trakcyjnych. Zasilą one lubuski tabor. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków unijnych.


Weekendy Otwartych Winnic 2018
19-04-2018

Weekendy Otwartych Winnic 2018

Zapraszamy do spędzenia weekendów w otoczeniu malowniczych lubuskich winnic. Oferta dla zwiedzających jest bardzo bogata i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Oprócz delektowania się winem z różnych odmian winorośli, na stołach znajdą się naturalne produkty z winogron. Można będzie zakupić sadzonki. Dodatkowo lubuscy winiarze oprowadzą gości po swoich winnicach i opowiedzą wiele ciekawostek z dziedziny uprawy winorośli i produkcji wina.


„Gospodarcze Lubuskie”- media trip
19-04-2018

„Gospodarcze Lubuskie”- media trip

Rozpoczęła się wizyta studyjna dziennikarzy z mediów gospodarczych, której celem jest zaprezentowanie regionu lubuskiego jako miejsca dobrego do prowadzenia biznesu. Podczas dwudniowego tour uczestnicy odwiedzą prężnie funkcjonujące i rozwijające się firmy z Zielonej Góry, Chlastawy i Nowej Soli oraz parki naukowe i technologiczne.


Wizyta w centrum przyszłości medycyny
19-04-2018

Wizyta w centrum przyszłości medycyny

Wizyta w Biomedical Research – jednym z największych ośrodków badań biomedycznych w południowej Europie, to ostatni punkt misji gospodarczej do Hiszpanii. Lubuska delegacja z marszałek Elżbietą Anną Polak na czele miała okazję zwiedzić i zapoznać się z działalnością jednego z najnowocześniejszych centrów naukowo-badawczych w Europie.


Spotkania w sprawie ZITów
19-04-2018

Spotkania w sprawie ZITów

19 kwietnia br. w siedzibie departamentów unijnych odbyły się spotkania wicemarszałka Romualda Gawlika z przedstawicielami ZIT Gorzów Wlkp. oraz ZIT Zielona Góra i pracownikami urzędu marszałkowskiego. W spotkaniach uczestniczył również Rzecznik Funduszy Europejskich Radosław Wróblewski. Celem narady było podjęcie zintensyfikowanych działań na rzecz sprawniejszego wykorzystywania środków europejskich w ramach RPO Lubuskie 2020.


Misja do Hiszpanii: Alimentaria 2018
18-04-2018

Misja do Hiszpanii: Alimentaria 2018

Trwa misja lubuskich przedsiębiorców do Hiszpanii, której przewodniczy marszałek Elżbieta Anna Polak. Jednym z jej głównych punktów jest wizyta na targach Alimentaria&Hostelco – największych, międzynarodowych targach będących platformą obejmującą branżę spożywczą, kierującą produkty do handlu, do sektora gastronomicznego i hotelarskiego. Marszałek spotkała się także z Joanem Romero i Circuns – dyrektorem generalnym Agencji ds. Rozwoju Biznesu, Innowacji i Internacjonalizacji.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -