Wydarzenia - archiwum wiadomości

Lubuska Akademia Rozwoju – III sesja wykładowa
15-01-2018

Lubuska Akademia Rozwoju – III sesja wykładowa

Za nami kolejna, tym razem III sesja wykładowa Lubuskiej Akademii Rozwoju. Dziś (19.01) w Urzędzie Marszałkowskim raz jeszcze spotkali się przedsiębiorcy i samorządowcy. Zajęcia w obu modułach rozpoczęły się blokiem informacyjnym UMWL oraz prezentacją dotyczącą wsparcia lubuskich gmin i firm z Krajowych Programów Operacyjnych na 2018 rok.


15-01-2018

O współpracy z Rzeczpospolitą

O możliwościach współpracy samorządu województwa z dziennikiem Rzeczpospolita w 2018 roku rozmawiała marszałek Elżbieta Anna Polak z Hanną Wawrowską – autorką i szefową pisma Życie Regionów – będącego dodatkiem do dziennika.


WOŚP: Orkiestra jeszcze gra! (wideo)
15-01-2018

WOŚP: Orkiestra jeszcze gra! (wideo)

Choć finał WOŚP już za nami, to nadal trwa większość licytacji zorganizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego i instytucje, które urząd wsparł przekazując im gadżety. Chcesz zostać gościem specjalnym festiwalu Muzyka w Raju, poznać Przystanek Woodstock od kuchni lub zagrać w filmie kręconym przez znanych kabareciarzy? Weź udział w licytacjach. – Jak co roku Lubuskie wspiera WOŚP. Grajcie z nami o równe szanse dla wszystkich noworodków – zachęca marszałek Elżbieta Anna Polak.


WOŚP w Gorzowie Wlkp.
14-01-2018

WOŚP w Gorzowie Wlkp.

Bieg "Policz się z cukrzycą", marsz Nordic Walking, występy na scenie, licytacje, ciepła grochówka i oczywiście wielka zbiórka. 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzowie Wlkp. wsparł finansowo Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Jednostki samorządowe włączyły się także w organizację stoisk promocyjnych dla mieszkańców.


WOŚP: pobiegli dla chorych na cukrzycę (wideo)
14-01-2018

WOŚP: pobiegli dla chorych na cukrzycę (wideo)

14 stycznia br. o godzinie 13:05 na terenie leśnym przy Hali Lekkoatletycznej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze wystartował XII Bieg Policz się z cukrzycą. Sygnał do startu dała marszałek Elżbieta Anna Polak, która objęła bieg patronatem honorowym i wsparła biegaczy organizacyjnie. Tuż obok startu pojawiło się miasteczko zdrowia. Celem imprezy jest zbiórka pieniędzy na zakup pomp insulinowych dla ciężarnych kobiet i popularyzacja wiedzy na temat cukrzycy.


Sejmik w sprawie przywrócenia Otyniowi praw miejskich (wideo)
12-01-2018

Sejmik w sprawie przywrócenia Otyniowi praw miejskich (wideo)

Po 72 latach prawa miejskie ponownie uzyskał Otyń w powiecie nowosolskim. Z tej okazji 12 stycznia br. w tamtejszej Szkole Podstawowej odbyła się uroczysta sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego. Radni spotkali się z włodarzami i mieszkańcami. Była to okazja do wspomnień, przybliżenia historii miasta oraz gratulacji. Sejmik przyjął Stanowisko w sprawie przywrócenia Otyniowi praw miejskich.


Noworoczne spotkanie zielonogórskich Sybiraków (wideo)
11-01-2018

Noworoczne spotkanie zielonogórskich Sybiraków (wideo)

Członkowie Oddziału terenowego Związku Sybiraków w Zielonej Górze spotkali się podczas tradycyjnego spotkania świąteczno-noworocznego. Jego gospodarzem była marszałek Elżbieta Anna Polak. - Przyjechaliście z dalekiej Syberii z wielką nadzieją dla rodzącej się ojczyzny i tutaj stworzyliście dla siebie, dla nas i naszych dzieci prawdziwy dom. Dlatego zadaniem moim oraz wszystkich włodarzy regionu jest budować tę małą ojczyznę tak, jak sobie wymarzyliście – mówiła marszałek.


Defibrylator pomoże ratować życie (wideo)
11-01-2018

Defibrylator pomoże ratować życie (wideo)

Defibrylator – urządzenie ratujące życie znajduje się od niedawna w holu urzędu marszałkowskiego. - To nie tylko pierwsza pomoc dla pracowników, naszych klientów, gości, ale tu w pobliżu mamy koncentrację urzędów: urząd miasta, NFZ, banki, firmy, więc myślę że to jest znakomite miejsce, żeby szybko udzielić pomocy zanim ratownicy medyczni do nas dotrą – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak. Jak prawidłowo skorzystać z urządzenia pokazali ratownicy zielonogórskiego pogotowia.


Nowogród Bobrzański z karetką! (wideo)
11-01-2018

Nowogród Bobrzański z karetką! (wideo)

Od nowego roku w Nowogrodzie Bobrzańskim stacjonuje karetka pogotowia wraz z zespołem ratowniczym. - Staramy się dbać o bezpieczeństwo mieszkańców regionu lubuskiego. Nasza determinacja działa. Jesteśmy skuteczni, bo o tę karetkę dla Nowogrodu walczyliśmy od lat – przypomina marszałek Elżbieta Anna Polak. Podstawienie zespołu ratowniczego w tej części regionu było niezbędne, ponieważ czas dotarcia karetki z Zielonej Góry wynosił 15-30 min, co wiązało się z ryzykiem.


Rzecznik Funduszy pomocą dla beneficjentów
10-01-2018

Rzecznik Funduszy pomocą dla beneficjentów

Jesteś beneficjentem RPO L2020? Masz problem z realizacją projektu lub rozszyfrowaniem unijnego języka? Zgłoś się do rzecznika funduszy europejskich! Funkcję tę pełni od listopada Radosław Wróblewski, który na beneficjentów czeka w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. - Rzecznik Funduszy ma pomagać rozwiązywać problemy związane z realizacją projektów, a także z ich przygotowaniem. Tylko w 2018 roku będziemy ogłaszać prawie 30 konkursów. Wciąż ponad 2 mld zł są jeszcze do wzięcia – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -