Wydarzenia - archiwum wiadomości

Urząd Marszałkowski w barwach narodowych
11-11-2017

Urząd Marszałkowski w barwach narodowych

Z okazji Święta Niepodległości, z inicjatywy marszałek Elżbiety Anny Polak budynek Urzędu Marszałkowskiego rozbłysł w barwach narodowych. Biało-czerwoną iluminację można oglądać po zmroku. To jeden z elementów wspólnego, radosnego świętowania.


Gorzów Wlkp.: obchody Święta Niepodległości
11-11-2017

Gorzów Wlkp.: obchody Święta Niepodległości

W oficjalnych uroczystościach przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, organizowanych przez Wojewodę Lubuskiego i Prezydenta Gorzowa Wlkp., zarząd województwa i sejmik woj. lubskiego reprezentował wiceprzewodniczący sejmiku Mirosław Marcinkiewicz. Wśród gości była również posłanka Krystyna Sibińska. Po południu na Starym Rynku można było obejrzeć spektakl patriotyczny w ramach obchodów święta Niepodległości przygotowanych przez Urząd Marszałkowski.

 


Niepodległościowy turniej szachowy
11-11-2017

Niepodległościowy turniej szachowy

- Wszyscy tu dzisiaj jesteśmy zwycięzcami, ponieważ potrafimy razem wspólnie świętować i cieszyć się w taki niepowtarzalny sposób. Myślę, że brakuje nam tego radosnego świętowania, 99 lat temu Polacy bardzo się cieszyli, radośnie wybiegli na ulice, żeby razem świętować. Bo wreszcie to, co przez lata było zakazane stało się możliwe - biało-czerwona flaga, orzeł biały, język polski – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak otwierając VI Niepodległościowy Turniej Szachowy.


Zielona Góra: miejskie obchody Święta Niepodległości
11-11-2017

Zielona Góra: miejskie obchody Święta Niepodległości

Dziś (11.11) w całym kraju odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodłegłości. 99 rocznicę odzyskania wolności świętowano także podczas miejskich obchodów w Zielonej Górze, zorganizowanych na Placu Bohaterów. W wydarzeniu wzięli udział członek zarządu Alicja Makarska i przewodniczący sejmiku Czesław Fiedorowicz.


Popłynęła krew dla potrzebujących
10-11-2017

Popłynęła krew dla potrzebujących

Blisko 17 litrów krwi udało się zebrać podczas jesienne akcji krwiodawstaw zorganizowanej przez ekipę lubuskiego marszałka. Bezcennym darem podzieliło się 37 osób. Każda z nich w prezencie, oprócz słodkości otrzymała dynię oraz jabłka. To już trzecia w tym roku akcja krwiodawstwa organizowana przez Urząd. – To już tradycja, że krew oddają nie tylko pracownicy urzędów, ale także osoby zatrudnione w sąsiadujących instytucjach i firmach. Dzięki współnej moblizacji zasilamy banki krwi – mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek.


Koncert dla Niepodległej
10-11-2017

Koncert dla Niepodległej

Z okazji Święta Niepodległości 10 listopada Lubuszanie wysłuchali niezwykłego „Koncertu z polonezem” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej pod batutą Czesława Grabowskiego. Wydarzenie zainaugurowało całoroczne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncertu wysłuchała marszałek Elżbieta Anna Polak, która tuż przed jego rozpoczęciem wręczyła Lubuszanom kokardy niepodległościowe. – Ten wspaniały koncert to początek wspólnego, radosnego świętowania, do którego bardzo zachęcam – mówi marszałek.


10-11-2017

Film promujący Lubuskie z nagrodą

Film promocyjny województwo lubuskie „Nauka i biznes” otrzymał nagrodę za najlepszy film w kategorii Promocja Zrównoważonego Rozwoju na międzynarodowym festiwalu filmów turystycznych, ekologicznych i artystycznych FilmAT. Jury w międzynarodowym składzie nagrodziło film „Nauka i Biznes” podkreślając oryginalny sposób przedstawienia współpracy biznesu z nauką oraz zrównoważonego rozwoju. Film został wyprodukowany dzięki wsparciu środków unijnych. Obraz przedstawia personifikację kobiety i mężczyzny jako nauki i biznesu. Pokazuje, że potrafią stworzyć doskonałą parę i idealny związek, na którym lubuskie buduje konkurencyjność regionu.


Lubuska Akademia Rozwoju – I sesja wykładowa!
09-11-2017

Lubuska Akademia Rozwoju – I sesja wykładowa!

Zajęcia rozpoczęte! Za nami pierwsza sesja wykładowa Lubuskiej Akademii Rozwoju. Dziś (10.11) w Urzedzie Marszałkowskim tradycyjnie spotkali się samorządowcy i przedsiębiorcy.


09-11-2017

Kongres Towarzystw Niemiecko-Polskich

Od lat udowadniają, że granice istnieją tylko na mapie. W dniach 10-12 listopada w Poczdamie odbędzie Kongres Towarzystw Niemiecko-Polskich. Organizacja od lat działa na rzecz dialogu pomiędzy narodami i kulturami w Europie, zmierzając m.in. do pogłębienia stosunków polsko-niemieckich. Urząd Marszałkowski będzie reprezentował członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak.


Szpital w Torzymiu z nową pracownią badań  (wideo)
09-11-2017

Szpital w Torzymiu z nową pracownią badań (wideo)

9 listopada w Lubuskim Centrum Pulmonologii w Torzymiu odbyła się konferencja p.n.: „Diagnostyka endoskopowa w chorobach układu oddechowego”. O kierunkach rozwoju lubuskiej ochrony zdrowia mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak, która otworzyła także Pracownię Endoskopii Układu Oddechowego. - Powinniśmy odważnie i bez kompleksów realizować plany, bo nie ma nic ważniejszego niż zdrowie i jakość życia. To jest zadanie numer jeden dla samorządu – podkreślała.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -