Wydarzenia - archiwum wiadomości

02-04-2020

600 tys. euro na wsparcie w epidemii

Inicjatywa Środkowoeuropejska - IŚE (Central European Initiative - CEI) w reakcji na globalną epidemię wywołaną przez COVID-19, uruchomiła nadzwyczajny nabór wniosków pn. COVID-19 Extraordinary Call for 2020. Zaproszenie do składania wniosków w dziedzinie opieki zdrowotnej, edukacji oraz mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw ma celu szybką odpowiedź na szczególne potrzeby społeczności w państwach członkowskich Inicjatywy Środkowoeuropejskiej (w tym w Polsce). Termin - do 9 kwietnia br.


02-04-2020

Gorzów Wlkp.: Świąteczna i nocna opieka medyczna bez wychodzenia z domu

Już nie tylko przez telefon - od 1 kwietnia br. z punktu nocnej i świątecznej opieki medycznej w gorzowskim szpitalu można skorzystać także dzięki video połączeniu. Pozwala ono na bezpośredni kontakt lekarza z pacjentem. To możliwe dzięki uruchomionej przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. usłudze „Powstrzymajmy koronawirusa! - Darmowe wideo-gabinety dla szpitali”.


02-04-2020

Wsparcie od gorzowskiego magistratu, banku i samochodowego dilera

Władze Gorzowa Wlkp. przekazały 2,5 mln zł Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Wojewódzkiemu. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup angiografu. To odpowiedź na apel zarządu Szpitala skierowany do prezydenta i gorzowskich radnych (18 marca). 1 kwietnia br. podczas telekonferencji zapadła pozytywna dla lecznicy decyzja.


Pożyczki dla mikroprzedsiębiorców
01-04-2020

Pożyczki dla mikroprzedsiębiorców

O niskoprocentową pożyczkę w kwocie do 5 tys. zł będą mogli się starać mikroprzedsiębiorcy ze środków Funduszu Pracy. Wsparcie umożliwi pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Pożyczka może zostać przeznaczona np. na opłacenie podatków, składek, kosztów wynajmu lokalu.


01-04-2020

45 mln zł na doposażenie szpitali

Osiem jednostek ochrony zdrowia z woj. lubuskiego otrzyma wsparcie z RPO Lubuskie 2020 w zakresie doposażenia w niezbędną aparaturę medyczną służącą do intensywnej terapii oraz w środki do ochrony osobistej i dezynfekcji w obliczu zwiększonego zapotrzebowania wywołanego pandemią koronawirusa. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 45 mln zł, wnioskodawcą jest Samorząd Woj. Lubuskiego, który będzie odpowiedzialny za kompleksową realizację projektu.    


01-04-2020

EFS: 20 mln zł na wsparcie przedsiębiorców

Zarząd Województwa Lubuskiego zdecydował o realokacji kolejnych środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki zmianom – 20 mln zł trafi do przedsiębiorców. Środki – za pośrednictwem powiatowych urzędów pracy – zostaną przeznaczone na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników, prowadzenia działalności gospodarczej i składek na ubezpieczenia społeczne. – Łączna wartość alokacji w RPO związanych z epidemią koronawirusa to już 70 mln zł – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak


01-04-2020

Infolinia w sprawie koronawirusa dla osób głuchych

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza i Polski Związek Głuchych, przy wsparciu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, uruchomili wideoinfolinię dla osób głuchych potrzebujących informacji w związku z epidemią Covid-19.


01-04-2020

Sąsiedzi za Odrą też walczą z epidemią

67.366 zachorowań i 732 zgony - to statystyka epidemii koronawirusa w Niemczech na dzień 1 kwietnia. Najgorsze jest to, że epidemia wciąż ma tendencję wzrostową. W Brandenburgii na łączną liczbę 881 zakażeń, w ciągu doby zachorowały 83 kolejne osoby, w Berlinie na 2.754 zakażenia przybyło 179 kolejnych chorych, a w Saksonii na 2.034 chorych, przybyło 152.


01-04-2020

Prawa pasażera w czasie epidemii koronawirusa

W czasie panującej obecnie pandemii koronawirusa niektóre kraje UE zamknęły swoje granice, a duża grupa Europejczyków musiała zrezygnować z zaplanowanych wcześniej podróży. Wiele lotów zostało odwołanych przez linie lotnicze, również sami pasażerowie decydują się na rezygnację z podróży. Jakie prawa przysługują pasażerom w czasie epidemii koronawirusa w UE?


01-04-2020

Witamy na świecie dziewięcioro nowych Lubuszan!

To jest zdecydowanie najlepsza wiadomość tej wiosny! W Lubuskiem przybyło dziewięcioro malutkich obywateli. Nowo urodzeni mieszkańcy regionu to efekt ubiegłorocznej edycji programu in vitro w województwie lubuskim. Dobre wieści przyszły z kliniki InviMed. – Gratuluję rodzicom! A dzieciom życzę dużo zdrowia, siły i radosnego dorastania! Witamy na świecie! – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak


Zapisz się do naszego newslettera!