Wydarzenia - archiwum wiadomości

03-07-2020

Nowe ambulanse dla Zielonej Góry

O dwa nowe ambulanse wzbogaciło się pogotowie w Zielonej Górze. Karetki zakupione zostały w ramach unijnego programu „Lubuskie kontra wirus”. - Gdy tylko dostaliśmy zielone światło od Komisji Europejskiej na walkę z COVID-19, mogliśmy szybko przekierować 50 mln zł na ten cel. W ramach tej kwoty zakupiliśmy m.in. sprzęt ochrony indywidualnej, urządzenia specjalistyczne oraz ambulanse – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.  Ciągu dwóch tygodni do Zielonej Góry dotrze także trzecia karetka, zakupiona ze środków samorządu.


02-07-2020

Rozmawiamy o otwartości w Gorzowie

2 lipca w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie będące dalszym ciągiem rozmowy z Instytutem Równości oraz Fundacją Warto być równym nad Wartą z 22 czerwca br., gdzie rozmawiano o otwartości, równości i nowych możliwościach. - Będę wspierała i walczyła o równe traktowanie, o równe szanse i tolerancję. Nie pozwolę wykluczać żadnego mieszkańca naszego regionu tylko dlatego, że nie jest taki sam, jak inni sobie by chcieli – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


02-07-2020

Szpitalny POZ powoli wraca do normalnej pracy

Znów można korzystać z usług medycznych świadczonych przez lekarzy i pielęgniarki w gabinetach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.


Gorzów świętuje: uroczysta Sesja Rady Miasta
02-07-2020

Gorzów świętuje: uroczysta Sesja Rady Miasta

Podczas Uroczystej Sesji Rady Miasta z okazji 30-lecia Samorządu Gorzowa Wlkp. marszałek Elżbieta Anna Polak oraz przewodnicząca sejmiku Wioleta Haręźlak wręczyły Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Wyróżnienie otrzymał Paweł Tymszan – Wójt Gminy Deszczno. - To jest dla mnie wielki zaszczyt, świętować tutaj razem z Wami, zarówno w urodziny miasta, ale również 30-lecie wolnego samorządu - mówiła marszałek podczas uroczystości.  


02-07-2020

Odkryj Lubuskie i wygraj nagrody! Rusza wakacyjny konkurs!

Spędzasz wakacje w Lubuskiem? Pokaż wszystkim jak piękny jest nasz region! Weź udział w wakacyjnym konkursie fotograficzno-filmowym MOJE LUBUSKIE i wygraj sprzęt fotograficzny! - Lubuskie to najpiękniejszy region na świecie, więc zadanie nie jest trudne! Lubuskie to region bogaty w atrakcje turystyczne, odkryjmy je razem - zachęca marszałek Elżbieta Anna Polak! Konkurs potrwa do końca wakacji!


02-07-2020

Wakacyjna przygoda z winiarstwem

Marszałek Elżbieta Anna Polak zaprasza na cykl bezpłatnych warsztatów winiarskich „Wakacyjna przygoda z winiarstwem”. To cykl bezpłatnych warsztatów dla osób interesujących się winiarstwem i początkujących, które w lipcu i sierpniu odbędą się w Lubuskim Centrum Winiarstwa. Prelegentami będą lubuscy winiarze oraz osoby zajmujące się tematyką winiarską.


02-07-2020

Trzy nowe karetki dla Gorzowa

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego wzbogaciła się trzy nowoczesne, w pełni wyposażone ambulanse. Dwa z nich zakupione zostały w ramach programu „Lubuskie kontra wirus” realizowanego ze środków UE. - Trzeci pojazd zakupiony został ze środków samorządu województwa, który bardzo mocno stawia na ochronę zdrowia. Zdrowie i jakość życia mieszkańców regionu to są nasze priorytety – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.


02-07-2020

#lubuskienawakacje - część I

Zapraszamy do lektury pierwszej odsłony wakacyjnego przewodnika po Lubuskiem! Kiedy myślimy o parkach narodowych czy krajobrazowych w Polsce, województwo lubuskie może nie być pierwszym regionem, który przychodzi nam na myśl – niesłusznie! Nie jest może największym z regionów Polski, ale na pewno jednym z najciekawszych i najbardziej lesistych, bo aż połowę jego powierzchni zajmują lasy! Zapraszamy do lubuskiej leśnej głuszy!


Miliony na Centrum Wspierania Startupów w Nowej Soli
02-07-2020

Miliony na Centrum Wspierania Startupów w Nowej Soli

– Cieszę się, że w miejscu, które od lat odnosi sukcesy, przyszedł czas na kolejny etap, otwarcie się na to, o czym bardzo dużo się mówi – wsparcie dla start-upów. Gratuluję pomysłu i determinacji w dążeniu do celu. Życzę powodzenia w realizacji projektu - mówił członek zarządu Marcin Jabłoński - podpisując umowę na unijne dofinansowanie Centrum Technologii i Wiedzy INTERIOR. Jej wartość to blisko 11 mln zł.

 


Na ulice Gorzowa wróciły tramwaje
02-07-2020

Na ulice Gorzowa wróciły tramwaje

Na gorzowskie ulice wróciły tramwaje. Na tę chwilę mieszkańcy miasta długo czekali. Dlatego też tłumnie zebrali się, aby po ponad trzech latach remontów torowisk powitać nowe pojazdy. W inauguracyjnym przejeździe udział wzięli: marszałek Elżbieta Anna Polak, członek zarządu województwa Tadeusz Jędrzejczak, wiceprzewodniczący sejmiku województwa Mirosław Marcinkiewicz oraz prezydent miasta Jacek Wójcicki.


Zapisz się do naszego newslettera!