Wydarzenia - archiwum wiadomości

Lubuskie z gospodarczym potencjałem (wideo)
15-10-2018

Lubuskie z gospodarczym potencjałem (wideo)

Przez 3 dni eksperci z Polski i Europy, goście z całego kraju i Lubuszanie brali udział w Kongresie Gospodarczym Lubuskie 2018. Raz jeszcze okazało się, że do rozwoju gospodarczego potrzebna jest współpraca nauki, biznesu i samorządu. Swoją siłę pokazali również młodzi i start-upy. - Trzeba rozmawiać, słuchać przedsiębiorców, organizacji  i instytucji kultury. Trzeba wiedzieć jakie są oczekiwania mieszkańców. Taki kongres to doskonała okazja do konsultacji – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. 


Zakodowani młodzi Lubuszanie (wideo)
15-10-2018

Zakodowani młodzi Lubuszanie (wideo)

Młodzi Lubuszanie wzięli udział w niezwykłej lekcji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – „Lubuskie Koduje”, podczas której bliżej poznali język komputerów. - To jest super okazja, żebyście się z nim zapoznali, szczególnie, że od 6 do 21 października cały świat uczy się kodować - mówiła do uczniów szkół podstawowych marszałek Elżbieta Anna Polak.  Młodzi Lubuszanie kodować będą 15 i 16 października w urzędzie marszałkowskim województwa lubuskiego.


Lubuska Biesiada Pokoleń
14-10-2018

Lubuska Biesiada Pokoleń

- Jesteśmy tu dzisiaj razem, żeby biesiadować, śpiewać patriotyczne pieśni i utrwalić pamięć naszej trudnej historii dla przyszłości, dla pokoleń – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. 14 października br. w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się „Lubuska Biesiada Pokoleń”. Organizatorami spotkania byli Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego i Rada Młodzieżowa TPPW 1918/1919.


13-10-2018

Kongres Gospodarczy: Zdrowa żywność i dużo ruchu

Ostatni dzień Kongresu Gospodarczego Lubuskie 2018 upłynął pod znakiem zdrowej żywności oraz aktywności fizycznej. W Ośrodku Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku, można było spróbować zdrowych, ekologicznych produktów oraz skonsultować się z dietetykami i trenerami personalnymi. - Rolą samorządu jest promocja aktywnego spędzania czasu oraz zwiększanie aktywności fizycznej mieszkańców – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak. Gościem specjalnym wydarzenia była znana ekspertka fitness Ewa Chodakowska.


12-10-2018

PR w najlepszym wydaniu

Specjalista ds. monitorowania i budowania silnych marek, polski mistrz public relateions Paweł Tkaczyk poprowadził warsztaty w ramach Kongresu Gospodarczego Lubuskie 2018. Pełna aula Parku Naukowo-Technologicznego w Nowym Kisielinie wysłuchała wykładu o zmianie podejścia konsumenta do produktów i usług. – Teraz nie liczy się jakość produktu, ale opowieść o nim – mówił.


12-10-2018

Unijne dotacje znów trafią do lubuskich gmin

Raz jeszcze dzięki środkom unijnym uda się zmodernizować lubuską infrastrukturę. Tym razem, dzięki dofinansowaniu z RPO Lubuskie 2020, swoje projekty zrealizują gminy Torzym i Żary. W pierwszym przypadku mowa o rozbudowie i modernizacji oczyszczalni ścieków. W Żarach zadowoleni będą przede wszystkim cykliści, dla których zostanie wybudowana nowa ścieżka rowerowa. Umowy na dofinansowanie podpisała dziś (12.10) w Urzędzie Marszałkowskim członek zarządu Alicja Makarska.


Winiarstwo sposobem na biznes (wideo)
12-10-2018

Winiarstwo sposobem na biznes (wideo)

- Lubuskie smakuje wyjątkowo, bo winem i miodem. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że winiarstwo podczas Kongresu Gospodarczego powinno mieć swoje miejsce – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. Dziś w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze uczestnicy wspólnie z ekspertami rozmawiali o tym, czy winiarstwo może być dobrym sposobem na biznes, a także o współczesnych trendach winiarskich. Wśród ekspertów, m.in Robert Makłowicz, a także lubuscy winiarze, przedstawiciele pism branżowych oraz specjaliści w tym zakresie.


Spotkanie z przedstawicielami ZIT-ów
12-10-2018

Spotkanie z przedstawicielami ZIT-ów

Każdy mechanizm, by działał poprawnie wymaga systematycznych przeglądów. Podobnie jest z wykorzystywaniem Funduszy Europejskich. W Urzędzie Marszałkowskim odbyły się dziś (11.10) spotkania z przedstawicielami gorzowskiego i zielonogórskiego ZIT-u. Rozmowy, którym przewodniczyła członek zarządu Alicja Makarska, dotyczyły zaawansowania prowadzonych projektów i ich efektywnej realizacji.


12-10-2018

Inauguracja roku na kierunku lekarskim

Przyszli lekarze rozpoczęli naukę. Inauguracja roku akademickiego na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego odbędzie się 15 października br., o godz. 15:00 w Filharmonii Zielonogórskiej. Wykład inauguracyjny pt. Pacjent w systemie ochrony zdrowia. W poszukiwaniu humanizacji medycyny wygłosił ks. dr Arkadiusz Nowak. W tym roku o jedno miejsce na kierunku lekarskim ubiegało się 40 chętnych.


12-10-2018

Stawiamy na badania i innowacje

Czy lubuscy przedsiębiorcy oraz naukowcy, którzy korzystają z laboratoriów w dedykowanych parkach naukowo-technologicznych, potrafią w pełni wykorzystać ich potencjał? To jeden z tematów poruszony w międzynarodowym gronie partnerów m.in. z Francji i Niemic. - Współpracujemy z parkami w całej Europie i nie tylko czerpiemy inspiracje. Nasze rozwiązania też są obecne u partnerów. To zasługa takich spotkań – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. W PNT w Nowym Kisielinie trwa Kongres Gospodarczy.


Zapisz się do naszego newslettera!