Wydarzenia - archiwum wiadomości

Stypendia dla najzdolniejszych
30-09-2011

Stypendia dla najzdolniejszych

- Dzisiaj stoję tu ja, jutro może któreś z Was - tymi słowami marszałek Elżbieta Polak przywitała tegorocznych stypendystów zgromadzonych w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. 120 najbardziej uzdolnionych uczniów lubuskich szkół ma się z czego cieszyć. Otrzymali oni wsparcie finansowe za bardzo dobre wyniki w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych.  Stypendia wręczone zostały 30.09.2011 r.


Rozmowy o kolei z podsekretarzem stanu
30-09-2011

Rozmowy o kolei z podsekretarzem stanu

O współpracy transgranicznej w zakresie połączeń pasażerskich oraz inwestycjach kolejowych w Lubuskiem rozmawiają 30.09.2011 r. przedstawiciele zarządu województwa z Andrzejem Masselem - Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury. W spotkaniu w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze uczestniczyła m.in. marszałek Elżbieta Polak oraz poseł na Sejm RP Bożenna Bukiewicz. Podczas spotkania mówiono również o planach w zakresie zakupu przez województwo taboru kolejowego.


Lubuskie ma nowych przedsiębiorców
30-09-2011

Lubuskie ma nowych przedsiębiorców

30.09.2011 r. w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Zielonej Górze odbyło się spotkanie, podczas którego odbyło się uroczyste podpisanie i umów o przyznanie wsparcia finansowego na rozpoczęcie działalności gospodarczej z uczestnikami I edycji projektu pt. „Lubuski Przedsiębiorca”, realizowanego przez WUP w Zielonej górze w ramach Działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Świeżo upieczonym lubuskim przedsiębiorcom nagrody wręczyła marszałek Elżbieta Polak.


KAMERaTON: Film i muzyka w jednym
29-09-2011

KAMERaTON: Film i muzyka w jednym

2.10.2011 r. w Centrum Edukacji Artystycznej-Filharmonia Gorzowska zakończył się Międzynarodowy Festiwal Filmów o Muzyce KAMERaTON. To unikalny w skali kraju projekt, którego celem było promowanie muzyki i wartościowej twórczości filmowej. Mecenat nad imprezą sprawowała marszałek Elżbieta Polak, która 28.09.2011 r. wzięła udział w koncercie inauguracyjnym.


Na Zakanalu praca wre
29-09-2011

Na Zakanalu praca wre

- Tam nic złego się nie dzieje. Realizujemy przyjęty wcześniej harmonogram prac, a dziś składamy wniosek do LRPO na dofinansowanie zadań związanych z odwodnieniem dzielnicy Zakanale – powiedział Stanisław Tomczyszyn. 29.09.2011 r. podczas briefingu prasowego Członek Zarządu Województwa Lubuskiego zdementował informacje, jakie pojawiły się dzień wcześniej w TVP Gorzów Wlkp. A chodzi o wypowiedzi gorzowskich radnych, którzy twierdzą, że prace melioracyjne na Zawarciu ruszyły za późno.


Urząd Dozoru Technicznego ma nową siedzibę
29-09-2011

Urząd Dozoru Technicznego ma nową siedzibę

28.09.2011 r. przy ulicy Ceglanej w Zielonej Górze odbyło się uroczyste otwarcie Urzędu Dozoru Technicznego. Podczas uroczystości okolicznościowy medal „100 lat UDT” odebrała m.in. marszałek Elżbieta Polak. Dozór techniczny to dzialalność zmierzająca do zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania urządzeń technicznych, które mogą stwarzać zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, mienia lub środowiska.


Drogowcy już myślą o zimie
29-09-2011

Drogowcy już myślą o zimie

Zarząd Dróg Wojewódzkich już myśli o zimie. 29.09.2011 r. w Zielonej Górze odbyło się spotkanie dyrekcji ZDW i kierowników rejonów z wicemarszałkiem Jarosławem Sokołowskim Rozmowy dotyczyły systemu zimowego utrzymania dróg, przygotowania lubuskich drogowców do corocznej Akcji Zima oraz budżetu ZDW na rok 2012.


Święto wody i recyklingu
29-09-2011

Święto wody i recyklingu

Wschowa świętuje Dni Recyklingu i 100-lecie wodociągów. Z tej okazji 1.10.2011 r. otwarta została wieża ciśnień, która przeszła kapitalny remont. W uroczystości udział wziął członek zarządu Stanisław Tomczyszyn. W ramach obchodów święta wody i recyklingu, organizatorzy zorganizowali m.in. jarmark ekologiczny, olimpiadę, korowód i turniej siatkarski.


Lubuskie się zmienia
29-09-2011

Lubuskie się zmienia

29.09.2011 r. członek zarządu Stanisław Tomczyszyn wziął udział w uroczystym otwarciu sali wiejskiej w Borowcu (Gmina Siedlisko), z kolei dzień później otwarte zostało wielofunkcyjne boisko sportowe przy Szkole Podstawowej w Białkowie. Uroczystości towarzyszył miting lekkoatletyczny.


Rewizyta lubuskiej delegacji
29-09-2011

Rewizyta lubuskiej delegacji

W ramach współpracy z obwodem partnerskim do 29.09.2011 r. w obwodzie iwano-frankowskim potrwa wizyta lubuskiej delegacji, na której czele stoi Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego – Tomasz Możejko. Celem wizyty jest poszerzenie kierunków współpracy, a także promocja województwa lubuskiego w obwodzie iwano–frankowskim.


Zapisz się do naszego newslettera!