Wydarzenia - archiwum wiadomości

Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz zakończone
25-02-2011

Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz zakończone

Zakończyła się XIX edycja Targów Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz. Na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie zaprezentowało się kilkudziesięciu wystawców nie tylko z naszego regionu. - Niewiele jest imprez z tak długą tradycją. Targi Budownictwa w Drzonkowie mają już prawie tyle lat, co gospodarka wolno rynkowa - komentowała marszałek Elżbieta Polak. Targi odbyły się pod patronatem marszałek.


Więcej pieniędzy na fundusz pracy!
24-02-2011

Więcej pieniędzy na fundusz pracy!

Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze otrzymał dodatkowe pieniądze z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Na konto urzędu wpłynie o 13,5 mln złotych więcej na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu w regionie. 24.02.2011 r. kolejną dobrą informację dla Lubuszan przekazali: wicemarszałek Maciej Szykuła oraz dyrektor WUP Grzegorz Błażków.


Całe Lubuskie w sieci
24-02-2011

Całe Lubuskie w sieci

Żadne województwo nie zaszło tak daleko, jak Lubuskie. Jesteśmy jedynym regionem w Polsce, który z powodzeniem rozpocznie realizację projektu pn. „Szerokopasmowe Lubuskie – budowa sieci szkieletowo-dystrybucyjnej na terenie białych plam w województwie lubuskim”. 22.02.2011 r. w  urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze odbyła się konferencja o Lubuskiem w sieci. W spotkaniu udział wzięła m.in. marszałek Elżbieta Polak. Zobacz zdjęcia z konferencji.


Miliony na renowację wałów
23-02-2011

Miliony na renowację wałów

Lubuskie będzie skuteczniej walczyć z powodzią. A to za sprawą środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, które otrzymał Lubuski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych. 23.02.2011 r. uchwałą Zarządu Województwa Lubuskiego do budżetu wpisana została kwota 5,2 mln zł na modernizację wałów na rzekach Odra i Czarna Struga. Informację przekazał dziennikarzom członek zarządu Stanisław Tomczyszyn oraz Dyrektor LZMiUW Janusz Marciniak.


Zacieśniamy kontakty z Francją
23-02-2011

Zacieśniamy kontakty z Francją

Zarząd Województwa Lubuskiego kontynuuje współpracę z francuskim Departamentem le Lot. 23.02.2011 r. w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze z Christianem Gasquetem – Przewodniczącym Stowarzyszenia Francja – Polska, Lot – Lubuskie spotkał się członek zarządu Tomasz Gierczak.


Zmiany w Departamencie EFS
24-02-2011

Zmiany w Departamencie EFS

24.02.2011 r. Marek Kamiński został powołany na zastępstwo na stanowisko dyrektora Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego. Będzie on pełnił obowiązki dyrektora na czas usprawiedliwionej nieobecności Iwony Miś-Kwiatkowskiej.


Na co pójdą miliony euro?
22-02-2011

Na co pójdą miliony euro?

Rozwój infrastruktury transportowej, promocja gospodarcza regionu, wsparcie mikroprzedsiębiorstw oraz poprawa infrastruktury w ochronie zdrowia i edukacji – znamy wstępny plan podziału środków z Krajowej Rezerwy Wykonania. Przypomnijmy, że za zajęcie drugiego miejsca w rankingu regionów Lubuskie dostanie premię w wysokości ponad 200 mln złotych. Na co pójdą pieniądze? 22.02.2011 r. poinformowała o tym marszałek Elżbieta Polak.


Zarząd odpiera zarzuty posła: Powstanie więcej orlików niż chce SLD
21-02-2011

Zarząd odpiera zarzuty posła: Powstanie więcej orlików niż chce SLD

Marszałek Elżbieta Polak odnosi się do zarzutów posła SLD Bogusława Wontora, który zarzuca Zarządowi Województwa Lubuskiego, że podział dotacji w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012" jest niezgodny z zasadami ministerialnymi.


Gorzowska porodówka jak nowa
17-02-2011

Gorzowska porodówka jak nowa

17.02.2011 r. marszałek Elżbieta Polak oraz członek zarządu Tomasz Gierczak wzięli udział w uroczystości otwarcia zmodernizowanego Bloku Porodowego w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim. Uroczystość odbyła się w zespole szpitalnym przy ul. Jana Dekerta 1.


Marszałek czyta bajki przedszkolakom z Gorzowa
21-02-2011

Marszałek czyta bajki przedszkolakom z Gorzowa

17.02.2011 r. marszałek Elżbieta Polak odwiedziła dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 29 w Gorzowie. Spotkanie z przedszkolakami odbyło się w Filii nr 14 im. Koszałka Opałka Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wróblewskiego 35. Marszałek Elżbieta Polak przeczytała dzieciom bajki "O Borsuku samotniku" i o "Kubusiu Puchatku".


Zapisz się do naszego newslettera!

g -