Wydarzenia - archiwum wiadomości

22-04-2010

Rok 2011: Wyzwanie dla Polski i Unii Europejskiej

23.04.2010 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. odbyła się konferencja  „Rok 2011: Wyzwanie dla Polski i UE”. Honorowy patronat nad spotkaniem objął Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński.


25-04-2010

Jak leczyć choroby zakaźne?

„Borelioza jako choroba zawodowa, trudności diagnostyczne, standardy postępowania” – to tytuł konferencji, która odbyła się w ośrodku „Leśnik” w Łagowie Lubuskim. W otwarciu obrad, które rozpoczęły się 25.04.2010 r. wzięła udział Dorota Szymkowiak - Zastępca Dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia.


22-04-2010

Leśnicy sprawdzili umiejętności

23.04.2010 r. w Starościnie w gminie Rzepin marszałek Marcin Jabłoński uroczyście otworzył II  Mistrzostwa Polski w Umiejętnościach Leśnych. W zawodach, które zorganizowało miejscowe Technikum Leśne wystartowali uczniowie szkół - członkowie stowarzyszenia EUROPEA – Polska.


21-04-2010

Izba Celna w Rzepinie: Marszałek nie zgadza się z odpowiedzią Ministerstwa Finansów

Marszałek Marcin Jabłoński jest głęboko poruszony problemem społeczności rzepińskiej wynikającym z zagrożenia likwidacji oddziału Izby Celnej. Po otrzymaniu odpowiedzi na list w tej sprawie z Ministerstwa Finansów zapowiedział dalsze działania na rzecz izby.


21-04-2010

RIO pozytywnie o wykonaniu budżetu za 2009 rok

Marszałek Marcin Jabłoński podziękował Małgorzacie Kuźniar Skarbniczce Województwa Lubuskiego za prawidłowe i sprawne prowadzenie spraw finansowych. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o sprawozdaniu z wykonania budżetu województwa lubuskiego jest pozytywna.


04-05-2010

Pierwsze spotkania w Szanghaju

04.05.2010 r. w Szanghaju lubuska delegacja, której przewodniczy marszałek Marcin Jabłoński rozpoczęła pracę na rzecz nawiązania kontaktów gospodarczych i rozwoju dotychczasowych. Pierwsze ze spotkań, z Konsulem Generalnym Andrzejem Łysiakiem, należy do udanych.


04-05-2010

Lubuskie otwiera EXPO w Szanghaju

04.05.2010 r., o godz. 9.45 czasu lokalnego w Szanghaju (czyli o godz. 3.45 czasu polskiego) wylądowała lubuska delegacja reprezentująca województwo podczas Światowej Wystawy EXPO 2010. Marszałek Marcin Jabłoński wraz z towarzyszącymi osobami został powitany przez Andrzeja Pieczonkę, I Radcę Ambasady RP w Szanghaju.

EXPO to największa i najbardziej spektakularna Wystawa Światowa w historii. Udział bierze prawie 250 krajów i organizacji międzynarodowych. Lubuskie jest pierwszym regionem z Polski, które prezentuje swój potencjał.


22-04-2010

Kondolencje trafią do Kancelarii Prezydenta

Księga Kondolencyjna, która w czasie Żałoby Narodowej związanej z katastrofą lotniczą pod Smoleńskiem, wystawiona była w urzędzie marszałkowskim przesłana została do Kancelarii Prezydenta RP. Przez tydzień osoby poruszone tragedią mogły złożyć swoje wpisy. Pierwszy wpisał się marszałek Marcin Jabłoński. Podpisy złożyli również wicemarszałkowie Elżbieta Polak i Tomasz Wontor, członek zarządu Stanisław Tomczyszyn oraz dyrektorzy urzędu.


23-04-2010

Rozmowy o Strategii Polski Zachodniej

23.04.2010 r. w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze  odbyło się spotkanie przedstawicieli marszałków z zachodniej części Polski. Obrady dotyczły m.in. strategicznego dokumentu o rozwoju tych obszarów. Zaproszonych gości przyjął marszałek Marcin Jabłoński. Wcześniej spotkanie prowadził Maciej Nowicki - Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Planowania Przestrzennego.


20-04-2010

Komisja COTER miała obradować o motorze rozwoju regionalnego. Posiedzenie odwołano

23.04.2010 r. w Hiszpanii miało odbyć się posiedzenie  komisji Polityki Spójności Terytorialnej Komitetu Regionów Unii Europejskiej, w którym planował udział marszałek Marcin Jabłoński, członek tej jednej z najważniejszych komisji komitetu. Spotkanie „Spójność po Lizbonie: Europejska polityka regionalna w przyszłości” nie odbędzie się z powodu występującego pyłu wulkanicznego, który uniemożliwia połączenia lotnicze.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -