Wydarzenia - archiwum wiadomości

Energetyczna burza mózgów w Sulechowie – nowe problemy, nowe perspektywy
19-11-2010

Energetyczna burza mózgów w Sulechowie – nowe problemy, nowe perspektywy

VII polsko-niemiecka konferencja „Energetyka przygraniczna Polski i Niemiec – doświadczenia i perspektywy” już za nami. W ostatni piątek w Sulechowie eksperci z obu krajów debatowali o przyszłości energetyki w naszym regionie. Konferencja odbywała się pod honorowym patronatem marszałka Marcina Jabłońskiego oraz premiera Landu Brandenburgia Matthiasa Platzecka.


Charytatywny Bal Andrzejkowy „O uśmiech dziecka”
29-11-2010

Charytatywny Bal Andrzejkowy „O uśmiech dziecka”

Sprzedaż wartościowych przedmiotów, loteria fantowa oraz dobra zabawa to atuty Charytatywnego Balu Andrzejkowego „O uśmiech dziecka”, który odbył się 27.11.2010 r. w Hotelu Ruben w Zielonej Górze. Bal należy do tradycji Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej oraz Lubuskiej Izby Budownictwa. Odbył się pod patronatem oraz z udziałem Marszałka Województwa Lubuskiego Marcina Jabłońskiego. Urząd marszałkowski włączył się do przedsięwzięcia ofiarowując lubuskie pamiątki, w tym album o województwie lubuskim oraz dofinansowując bal. Statuetka będąca symbolem udziału województwa lubuskiego w  Światowej Wystawie EXPO 2010 została kupiona za kwotę 270 zł oraz album za taką samą cenę.


„Anioły Biznesu w Lubuskiem”
23-11-2010

„Anioły Biznesu w Lubuskiem”

23.11.2010 r. w „Olchowym Gościńcu" w Ochli k/Zielonej Góry odbyła się konferencja inaugurująca w województwie lubuskim „Ponadregionalną Sieć Aniołów Biznesu – Innowacja”. Projekt ma za zadanie wyszukiwanie pomysłodawców ciekawych projektów biznesowych oraz pozyskiwanie prywatnych inwestorów gotowych sfinansować unikalne przedsięwzięcia. Koordynatorami projektu w województwie lubuskim są: Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Zielonej Górze i Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa. Konferencję otworzyła wicemarszałek Elżbieta Polak.


Wkrótce sesja nowego sejmiku
22-11-2010

Wkrótce sesja nowego sejmiku

21.11.2010 r. poszliśmy do urn. Lubuszanie wybrali m.in. Radnych Województwa Lubuskiego na kolejną 4-letnią kadencję. Sesja nowowybranego sejmiku odbędzie się w ciągu siedmiu dni po ogłoszeniu przez Państwową Komisję Wyborczą zbiorczych wyników wyborów do rad na obszarze całego kraju. Sesję Sejmiku Województwa Lubuskiego zwoła przewodniczący sejmiku mijającej kadencji.


Zarząd zagłosował w wyborach
22-11-2010

Zarząd zagłosował w wyborach

21.11.2010 r. Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński oddał swój głos w Zespole Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Słubicach. Wicemarszałek Elżbieta Polak  zagłosowała w lokalu wyborczym przy ul. Tuwima w Zielonej Górze. Również w Zielonej Górze, ale przy ul. Porzeczkowej zagłosował wicemarszałek Tomasz Wontor.


Zielona Góra a strategia Polski Zachodniej
18-11-2010

Zielona Góra a strategia Polski Zachodniej

O roli i miejscu Zielonej Góry w Strategii Rozwoju Polski Zachodniej debatowano 17.11.2010 r. na Uniwersytecie Zielonogórskim. W spotkaniu zorganizowanym przez stowarzyszenie Zielonogórskie Perspektywy uczestniczył marszałek Marcin Jabłoński, który był gospodarzem pierwszego spotkania marszałków zachodniego pogranicza w tej sprawie.


Czas na kobiety aktywne i przedsiębiorcze
19-11-2010

Czas na kobiety aktywne i przedsiębiorcze

19.11.2010 r. w zielonogórskim Hotelu Ruben odbyła się konferencja pt. „Czas na kobiety aktywne i przedsiębiorcze”. Organizatorem spotkania była Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych LEWIATAN. W konferencji udział wzięła Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak.


Marszałek w Brukseli na posiedzeniu COTER
17-11-2010

Marszałek w Brukseli na posiedzeniu COTER

16.11.2010 r. marszałek Marcin Jabłoński wziął udział w V Posiedzeniu Komisji COTER Komitetu Regionów w Brukseli. Podczas spotkania omówiono m.in. program prac komisji na 2011 r.


„KATYŃ … ocalić od zapomnienia”
16-11-2010

„KATYŃ … ocalić od zapomnienia”

Marszałek Marcin Jabłoński otrzymał podziękowania od Dyrektor Gimnazjum nr 3 im. Józefa Chełmońskiego w Zielonej Górze Elżbiety Terajewicz za pomoc w realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „KATYŃ … ocalić od zapomnienia".


Rozmowy o rozwoju Lubuskiego i Kargowej
15-11-2010

Rozmowy o rozwoju Lubuskiego i Kargowej

15.11.2010 r. na zaproszenie Sebastiana Ciemnoczołowskiego, z wizytą poświęconą rozmową o sprawach ważnych zarówno dla Kargowej jak i dla Lubuskiego, udał się Marszałek Marcin Jabłoński. W spotkaniu uczestniczyli także inni ważni goście: Wojewoda Helena Hatka, Posłanka Bożenna Bukiewicz, europoseł Artur Zasada oraz prezes Lotniska Zielona Góra – Babimost Maciej Król.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -