Wydarzenia - archiwum wiadomości

150 mln zł więcej na zdrowie w Lubuskiem
24-09-2010

150 mln zł więcej na zdrowie w Lubuskiem

150 mln zł, o taką kwotę wzrosną w przyszłym roku środki na leczenie w województwie lubuskim.  W związku z tym wzrosną także nakłady na świadczenia zdrowotne w każdej dziedzinie. Na największą ilość pieniędzy mogą liczyć szpitale - 70 mln.  NFZ sporo przeznaczył także na specjalistyczną opiekę ambulatoryjną - 13 mln zł więcej, psychiatryczną - 12 mln więcej i stomatologia 13 mln więcej.


W Szwerinie o ponadregionalnej infrastrukturze transportowej
24-09-2010

W Szwerinie o ponadregionalnej infrastrukturze transportowej

23.09.2010 r. w Szwerinie XXI odbyło się posiedzenie Polsko – Niemieckiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej. W spotkaniu uczestniczył dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Planowania Przestrzennego Maciej Nowicki.


Lubuski Lider Biznesu 2010
20-09-2010

Lubuski Lider Biznesu 2010

20.09.2010 r. to data święta lubuskiego biznesu. W Gorzowie Wlkp. marszałek Marcin Jabłoński wręczył statuetki Lubuskim Liderom Biznesu. – Wielka radość i ogromny zaszczyt, że mogę być współorganizatorem tego konkursu – przyznał marszałek Jabłoński. Gratulacje przedsiębiorcom złożyli również minister Jolanta Fedak i wiceminister Waldemar Sługocki. Obecni byli był również samorządowcy z całego województwa. Poznaj zwycięzców, zobacz galerię zdjęć.


Wrześniowa sesja sejmiku - zobacz filmową relację
23-09-2010

Wrześniowa sesja sejmiku - zobacz filmową relację

21.09.2010 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbyła się LV zwyczajna sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego. 


Lubuskie na pierwszym miejscu
24-09-2010

Lubuskie na pierwszym miejscu

We wrześniu fachowcy z Uniwersytetu Warszawskiego usytuowali nasz region na pierwszym miejscu w Polsce pod względem wielkości dochodów. Ranking został opracowany na zlecenie Pisma Samorządowego Wspólnota. – To owoc naszej wspólnej pracy. Jestem pewien, że zmiany w naszym regionie zostaną dostrzeżone przez inwestorów i turystów. Gratuluję wielkiego wspólnego wysiłku - powiedział marszałek Marcin Jabłoński. Przeczytaj komentarz marszałka do tematu. Wkrótce kolejny ranking z wysoką lokatą Lubuskiego.


Kwiaty dla Lubuszanki Miss Polski
21-09-2010

Kwiaty dla Lubuszanki Miss Polski

21.09.2010 r. marszałek Marcin Jabłoński spotkał się  z Agatą Szewiołą, tegoroczną Miss Polski. W spotkaniu wzięła  też udział Ewa Olejniczak- szefowa Agencji Princess i zarazem koordynator wyborów Miss Polski w województwie lubuskim.  - Serdecznie Pani gratuluję i doceniam to wielkie osiągnięcie. Mam nadzieję, że czuje się pani Lubuszanką i będzie pani promować nasz region – powiedział na wstępie marszałek.


Posiedzenie Lubuskiej Rady Zdrowia
22-09-2010

Posiedzenie Lubuskiej Rady Zdrowia

22.09.2010 r. w urzędzie marszałkowskim spotkała się Lubuska Rada Zdrowia. Posiedzeniu przewodniczyła wicemarszałek Elżbieta Polak. Zdecydowano m.in., że do końca października konsultanci zdiagnozują oddziały szpitalne, w zakresie swoich specjalności, pod kątem braków kadrowych i sprzętowych. Zobacz galerię zdjęć i film ze spotkania.


W Rydze o spójnej infrastrukturze transportowej
17-09-2010

W Rydze o spójnej infrastrukturze transportowej

17.09.2010 r. w Rydze, stolicy Łotwy, marszałek Marcin Jabłoński uczestniczył w posiedzeniu Komisji Polityki Spójności Terytorialnej (COTER) działającej w ramach Komitetu Regionów Unii Europejskiej, której jest członkiem. Tematem obrad była perspektywa budowy spójnej infrastruktury transportowej w ramach UE i międzynarodowych korytarzy transportowych, z których jeden – Środkowoeuropejski – powinien przebiegać przez Polskę Zachodnią. Jest to niezwykle ważny temat z punktu wiedzenia rozwoju województwa lubuskiego.


Lubuski Mister Budowy przyznany
20-09-2010

Lubuski Mister Budowy przyznany

17.09.2010 r. w Zielonogórskiej Filharmonii odbyła się doroczna Gala Budownictwa, podczas której uhonorowani zostali laureaci konkursu "Lubuski Mister Budowy”. Ranking odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego Marcina Jabłońskiego, który z powodu udziału w posiedzeniu komisji COTER działającej w ramach Komitetu Regionów, odbywającym się w Rydze nie mógł wziąć udziału w uroczystości. Zwycięzcom nagrody wręczyła wicemarszałek Elżbieta Polak. Marszałek Marcin Jabłoński pogratulował uczestnikom konkursu dzięki wykorzystaniu nowoczesnych nośników. Sprawdź wyniki konkursu.


Klaudiusz Balcerzak z medalem
21-09-2010

Klaudiusz Balcerzak z medalem

Klaudiusz Balcerzak Radny Województwa Lubuskiego, Przewodniczący Komisji Gospodarki i Rozwoju Województwa został honorowym obywatelem Głogowa, wyróżniony został również  za zasługi dla tego miasta. W dniach 18-19.09.2010 r. radny województwa uczestniczył  uroczystości upamiętniającej 1000-lecie miasta i 20-lecie samorządu. Z okazji okrągłej rocznicy istnienia Głogowa Klaudiusz Balcerzak otrzymał medal.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -