Wydarzenia - archiwum wiadomości

Mam Haka na Raka
02-01-2013

Mam Haka na Raka

Zakończyła się rejestracja do 6. edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”. Tematem tej edycji będzie nowotwór złośliwy skóry – czerniak. 


Lubuskie trochę większe
01-01-2013

Lubuskie trochę większe

1 stycznia br. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustalenia nowych granic polskich gmin. Dokument jest odpowiedzią na wnioski, jakie w ubiegłym roku wpłynęły do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Nowy rok przyniósł ponad sto zmian na administracyjnej mapie Polski, a dwie korekty dotyczą województwa lubuskiego. Do gminy Kargowa przyłączono części obszaru obrębu ewidencyjnego Kopanica o powierzchni 1,23 ha z gminy Siedlec. Druga zmiana dotyczy granic miasta Strzelce Krajeńskie. Do miasta przyłączono kilkadziesiąt okolicznych działek o powierzchni 59,81 ha.


Lubuski Szlak wina i miodu zaprezentowany w Chinach
31-12-2012

Lubuski Szlak wina i miodu zaprezentowany w Chinach

Lubuskie wino i miód miały swoją premierę w Chinach. Okazją do prezentacji naszych regionalnych produktów były XV Tropikalne Rolnicze Targi Zimowe, które odbyły się w Haikou. - Azjatycki rynek jest wymagający, ale jednocześnie ciekawy nowych smaków i kultur. Na Targach pokazaliśmy sztandarowe produkty, które świetnie współgrają z lubuską turystyką. Gdzie tylko możemy, pokazujemy piękno Ziemi Lubuskiej i zapraszamy do odwiedzenia naszych stron – mówił 27.12.2012 r. na spotkaniu z dziennikarzami przewodniczący sejmiku Tomasz Możejko.


Sylwestrowy ring w RTV Lubuska
31-12-2012

Sylwestrowy ring w RTV Lubuska

W Sylwestrowe popołudnie, 31 grudnia br. marszałek Elżbieta Polak była gościem programu "Samorządowy ring" w RTV Lubuska. Ostatnie w tym roku wydanie można było zobaczyć na antenie stacji o godz. 17.00. Nagranie jest  również dostępne na stronie www.rtvlubuska.pl. Zapraszamy!


Warto jest pomagać
28-12-2012

Warto jest pomagać

W sobotę, 29 grudnia  br. w Lubuskim Teatrze odbyła się VIII edycja charytatywnej Akcji Warto jest pomagać Zielona Góra 2012. Podczas pierwszej części programu - VIP-y dzieciom - znane osobistości zaśpiewały kolędy i pastorałki przy akompaniamencie orkiestry "Warto jest pomagać" pod kierownictwem Wojciecha Zandeckiego. Wraz z Lubuskim Zespołem Pieśni i Tańca kolędę „Przybieżeli do Betlejem” zaśpiewał Członek Zarządu Województwa Lubuskiego Romuald Kreń.


Marszałek Elżbieta Polak w mediach
27-12-2012

Marszałek Elżbieta Polak w mediach

W czwartek, 27.12.2012 r. marszałek Elżbieta Polak była gościem programu „Powiększenie” w RTV Lubuska.


Stelmet Zielona Góra w Oostende
27-12-2012

Stelmet Zielona Góra w Oostende

Mecz w Oostende - przeżyjmy to jeszcze raz! –  to  reportaż z wyjazdu zawodników oraz kibiców do Oostende na mecz z tamtejszym Telenetem. Reportaż został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Warto zobaczyć to jeszcze raz  https://www.youtube.com/watch?v=Autfi0EJVvs


Świąteczna pocztówka muzyczna dla żołnierzy
23-12-2012

Świąteczna pocztówka muzyczna dla żołnierzy

- To są specjalne życzenia dla żołnierzy, którzy nie mogą być ze swoimi rodzinami na święta. Ponad 80 % żołnierzy pełniących teraz służbę w Kosowie pochodzi z Regionu Lubuskiego. Specjalnie dla nich nagrywamy dźwiękową pocztówkę - tymi słowami, podczas spotkania opłatkowego w urzędzie, marszałek Elżbieta Polak zaprosiła Zarząd Województwa Lubuskiego oraz wszystkich pracowników do wspólnego odśpiewania kolędy "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Muzycznych życzeń można wysłuchać pod adresem http://www.youtube.com/elubuskie24.


 Magiczne spotkanie samorządowej rodziny
20-12-2012

Magiczne spotkanie samorządowej rodziny

Choinki przystrojone kolorowymi bombkami, wigilijne potrawy, polskie kolędy i opłatek na stole - magia świąt dotarła do urzędu marszałkowskiego. W czwartek, 20 grudnia br., na corocznym spotkaniu opłatkowym, spotkali się pracownicy i Zarząd Województwa Lubuskiego. Z ust popłynęły życzenia zdrowia, miłości i pomyślności w nowym 2013 roku.


Zrównoważony i prorozwojowy - PRZYJĘTY BUDŻET województwa lubuskiego na 2013 rok
19-12-2012

Zrównoważony i prorozwojowy - PRZYJĘTY BUDŻET województwa lubuskiego na 2013 rok

W środę, 19.12.2012 r. radni sejmiku województwa lubuskiego uchwalili budżet na 2013 rok. Za przyjęciem budżetu zagłosowała większość radnych. - To zrównoważony budżet. Uwzględnia to, co najważniejsze dla Lubuskiego – mówiła marszałek Elżbieta Polak. Sesja odbyła się w nietypowym miejscu, bo w winnicy „Stara Winna Góra” w Górzykowie i połączona była z tradycyjnym dzieleniem się opłatkiem.


Zapisz się do naszego newslettera!