Wydarzenia - archiwum wiadomości

Porozumienie z Nową Solą
21-01-2013

Porozumienie z Nową Solą

- Zarząd województwa zaakceptował porozumienie dotyczące wspólnego działania na rzecz uporządkowania sieci dróg na terenie miasta Nowej Soli dotyczące przejęcia części drogi wojewódzkiej nr 292 na odcinku od ul. Staszica do ul. Południowej przez Miasto Nowa Sól. Porozumienie zostanie podpisane w najbliższych dniach. W dokumencie wskazujemy, że Miasto Nowa Sól może już czynić swoje działania projektowo-techniczne na przejętym w przyszłości odcinku drogi, tak aby w następnych latach przystąpić do modernizacji, już wtedy drogi gminnej – powiedział wicemarszałek Jacek Hoffmann.


Nowoczesny sprzęt dla małych pacjentów
16-01-2013

Nowoczesny sprzęt dla małych pacjentów

Takiej aparatury nie ma w żadnym szpitalu w Polsce, ale będzie w Zielonej Górze. Na Oddział Chirurgii Dziecięcej, Noworodka, Traumatologii i Urologii Dziecięcej trafi giętki uretrorenoskop -  urządzenie niezbędne w leczeniu kamicy układu moczowego u dzieci. – Zdrowie jest priorytetem – uważa marszałek Elżbieta Polak. Warto dodać, że ten oddział jest jedynym ośrodkiem w Polsce rekomendowanym przez konsultanta krajowego w dziedzinie urologii dziecięcej do leczenia kamicy.


Aukcje WOŚP zakończone
16-01-2013

Aukcje WOŚP zakończone

1 009,00 zł za wspólny trening z Radkiem Kawęckim, 910 zł za trening z Sylwią Bogacką, 511,00 zł za wyprawę lubuskimi szlakami wina oraz 325,00 zł za kurs kulinarny z noclegiem to efekt licytacji przygotowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, który włączył się w XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 


Nowy dyrektor od terapii uzależnień
16-01-2013

Nowy dyrektor od terapii uzależnień

Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Zielonej Górze ma nowego dyrektora. Decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego szefować mu będzie Mirosława Bombik.


Postęp w rozmowach ze związkowcami gorzowskiego szpitala
15-01-2013

Postęp w rozmowach ze związkowcami gorzowskiego szpitala

Jest postęp w rozmowach między dyrektorem szpitala Markiem Twardowskim i przedstawicielami związków zawodowych. Związkowcy zaakceptowali większość z zaproponowanych zmian w układzie zbiorowym. Jedynie Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych oraz Związek Zawodowy Pracowników Ochrony Zdrowia nie zgadzają się na niektóre zapisy dające szpitalowi ok. 750 tys. zł oszczędności.


12 tysięcy w 12 miesięcy!
07-01-2013

12 tysięcy w 12 miesięcy!

Są powody do zadowolenia! Ponad 12 tysięcy pasażerów skorzystało w minionym roku z połączenia lotniczego Zielona Góra/Babimost – Warszawa! Podsumowanie drugiego roku obecności przewoźnika SprintAir w Lubuskiem pokazuje, że rok 2012 przyniósł ugruntowanie popytu na transport lotniczy. Od stycznia do końca grudnia z połączenia skorzystało 12 tys. 276 pasażerów, czyli średnio 1 tys. 23 pasażerów na miesiąc. To dobry wynik, a prognozy na nadchodzące lata są bardzo optymistyczne.


Gospodarcza szansa dla lubuskich gmin
02-01-2013

Gospodarcza szansa dla lubuskich gmin

Nowy rozdział w historii Strzelec Krajeńskich i Krosna Odrzańskiego. Część obszarów należących do tych gmin zostanie włączona w obszar Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pozytywną opinię w tej sprawie wyraził Zarząd Województwa Lubuskiego. Dzięki temu zostaną stworzone  dogodne warunki do pozyskania inwestorów i ożywienia tych terenów, a co za tym idzie – do utworzenia nowych miejsc pracy.


eWUŚ pomaga pacjentom
02-01-2013

eWUŚ pomaga pacjentom

Ruszył eWUŚ - elektroniczny system weryfikacji uprawnień pacjentów do świadczeń zdrowotnych finansowanych przez NFZ, powiązany z Centralnym Wykazem Ubezpieczonych (CWU). Od 1 stycznia 2013 r. każdy może potwierdzić swoje prawo do świadczeń – w szpitalu, przychodni, czy w gabinecie lekarza, bez konieczności przedstawiania dodatkowych dokumentów. Wystarczy numer PESEL oraz dokument potwierdzający tożsamość.


Mam Haka na Raka
02-01-2013

Mam Haka na Raka

Zakończyła się rejestracja do 6. edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”. Tematem tej edycji będzie nowotwór złośliwy skóry – czerniak. 


Lubuskie trochę większe
01-01-2013

Lubuskie trochę większe

1 stycznia br. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustalenia nowych granic polskich gmin. Dokument jest odpowiedzią na wnioski, jakie w ubiegłym roku wpłynęły do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Nowy rok przyniósł ponad sto zmian na administracyjnej mapie Polski, a dwie korekty dotyczą województwa lubuskiego. Do gminy Kargowa przyłączono części obszaru obrębu ewidencyjnego Kopanica o powierzchni 1,23 ha z gminy Siedlec. Druga zmiana dotyczy granic miasta Strzelce Krajeńskie. Do miasta przyłączono kilkadziesiąt okolicznych działek o powierzchni 59,81 ha.


Zapisz się do naszego newslettera!