Wydarzenia - archiwum wiadomości

Marszałek broni więźniów sumienia
11-12-2009

Marszałek broni więźniów sumienia

11.12.2009 r. w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze marszałek Marcin Jabłoński przyłączył się do dziesiątej edycji Maratonu Pisania Listów organizowanego przez Amnesty International. Jest to sposób zabiegania o zwolnienia więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowania obrońców praw człowieka. Marszałek Jabłoński zachęcał do wzięcia udziału w akcji i własnoręcznego napisania listu w obronie więźniów sumienia.


Najmniejszy powiat postawił na kulturę
11-12-2009

Najmniejszy powiat postawił na kulturę

10.12.2009 r. marszałek Marcin Jabłoński spotkał się z reprezentantami powiatu wschowskiego. Celem spotkań jest dyskusja na temat rozwoju powiatów, zwłaszcza w kontekście projektów umieszczonych w Indykatywnym Planie Inwestycyjnym Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2009-2013. Jest to również okazja na wymianę informacji dotyczących najważniejszych spraw województwa.


Nowy system płatności w programach operacyjnych
11-12-2009

Nowy system płatności w programach operacyjnych

 

11.12.2009 r. marszałek Marcin Jabłoński podpisał z Tomaszem Tycnerem Zastępcą Dyrektora Oddziału Banku Gospodarstwa Krajowego w Zielonej Górze umowę dotyczącą współpracy. Od stycznia BGK będzie dokonywał płatności wynikających z umów i decyzji o dofinansowanie projektów z pieniędzy Unii Europejskiej. Podczas spotkania kilka razy stwierdzono, że tak jak każdy nowy projekt również ten może początkowo wiązać się z utrudnieniami wynikającymi z braku podobnego doświadczenia. - Już teraz jesteśmy na pierwszym miejscu pod względem realizacji LRPO, na wyższe miejsca przesuwamy się w PO KL a to wymaga wytężonych wysiłków także w realizacji płatności - powiedział marszałek Jabłoński.

 


Rozmowy o europejskim transporcie
11-12-2009

Rozmowy o europejskim transporcie

W dniach 9-10.12.2009 r. w miejscowości Keszthely (Powiat Zala, Węgry) odbyło się XVII posiedzenie Międzyregionalnego Komitetu Sterującego w ramach Międzyregionalnego Porozumienia na rzecz utworzenia Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego, w którym brał udział Członek Zarządu Województwa Lubuskiego Tomasz Hałas.


O przyszłości z dyrektorami szpitali
11-12-2009

O przyszłości z dyrektorami szpitali

10.12.2009 r. w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbyło się kolejne spotkanie Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak z dyrektorami jednostek ochrony zdrowia, dla których organem założycielskim jest Samorząd Województwa Lubuskiego. W rozmowach udział wziął również Dyrektor Oddziału Lubuskiego Narodowego Funduszu Zdrowia Stanisław Łobacz.


Odra jeden z tematów spotkania z powiatem nowosolskim
10-12-2009

Odra jeden z tematów spotkania z powiatem nowosolskim

10.12.2009 r. marszałek Marcin Jabłoński gościł przedstawicieli powiatu nowosolskiego. Wójt gminy Otyń Teresa Kaczmarek zwróciła uwagę na odcinki drogi krajowej, które dzięki budowie S3, trafiają pod opiekę niezamożnych gmin. Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz wspomniał czasy, kiedy jego miasto należało do najbardziej uprzemysłowionych w kraju. - W powiecie dzieje się nieźle, potrafimy się zjednoczyć i popierać inwestycje naszego małego regionu - przyznawali samorządowcy. Marszałek Marcin Jabłoński podkreślił zalety Lubuskiego Trójmiasta. - To fenomenalny projekt, którego realizacja w znaczący sposób może spowodować rozwój całego regionu - podkreślił marszałek Jabłoński.

 


Konsul Rosji u marszałka
09-12-2009

Konsul Rosji u marszałka

09.12.2009 r. w urzędzie marszałkowskim Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński spotkał się z Konsulem Generalnym Federacji Rosyjskiej w Poznaniu Władimirem Tkaczewem, który na początku lipca zastąpił na tym stanowisku swojego poprzednika - Władimira Kuzniecowa. Rozmowy dotyczyły podtrzymywania i kreowania dobrych relacji naukowych, kulturalnych i gospodarczych między Województwem Lubuskim a Rosją.


Kolejna nieruchomość sprzedana
09-12-2009

Kolejna nieruchomość sprzedana

08.12.2009 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego odbył się IV przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości w Gorzowie Wlkp. przy Al. Konstytucji 3 Maja 11. Nieruchomość została sprzedana za ponad 1 mln zł.


Wizyta Ambasadora Francji
09-12-2009

Wizyta Ambasadora Francji

09.12.2009 r. gościem Marszałka Województwa Lubuskiego Marcina Jabłońskiego był Ambasador Francji w Polsce François Barry Delongchamps. Spotkanie w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze to ważny element programu pierwszej wizyty w naszym województwie. Celem jest lepsze poznanie regionu, a w szczególności polsko-francuskich placówek kulturalnych. Ambasador prowadzi działania na rzecz zintensyfikowania współpracy gospodarczej pomiędzy Francją i Polską.


W trosce o zdrowie Lubuszan
08-12-2009

W trosce o zdrowie Lubuszan

08.12.2009 r. odbyło się spotkanie Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak z Robertem Sapą - Przewodniczącym Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych Sejmiku Województwa Lubuskiego. Rozmowy dotyczyły projektu budżetu na 2010 rok w zakresie ochrony zdrowia, a zwłaszcza niezbędnych zadań inwestycyjnych służących poprawie infrastruktury w ochronie zdrowia.


Zapisz się do naszego newslettera!