Wydarzenia - archiwum wiadomości

Podziękowania od studentów
07-09-2010

Podziękowania od studentów

Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński otrzymał podziękowania od Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu Zielonogórskiego za wsparcie organizacji koncertu charytatywnego „Metal Fest 2010”, z którego dochód przekazany został na leczenie ciężko chorej dwuletniej Oliwii Wieczorek.


Z delegacją rosyjską o tradycjach i współpracy
06-09-2010

Z delegacją rosyjską o tradycjach i współpracy

O perspektywach rozwoju współpracy województwa lubuskiego z Obwodem Wołogodzkim rozmawiał 6.09.2010 r. w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze marszałek Marcin Jabłoński z przedstawicielami delegacji rosyjskiej. – Jest duże podobieństwo między naszymi regionami – stwierdził marszałek, który otrzymał od zagranicznych gości pisemne zaproszenie do Rosji.


Wóz  dla strażaków
09-09-2010

Wóz dla strażaków

11.09.2010 r. w OSP w Gozdnicy nastąpi uroczystość przekazania i poświęcenia samochodu ratowniczo-gaśniczego. W spotkaniu udział weźmie członek zarządu Stanisław Tomczyszyn. W programie uroczystości znalazła się Msza Św., a także koncert orkiestry dętej. Wręczone zostaną też upominki i odznaczenia.


 O współpracy z Ukrainą
09-09-2010

O współpracy z Ukrainą

9.09.2010 r. członek zarządu Stanisław Tomczyszyn spotkał się w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze z Oleksandrem Kobiłanem – Burmistrzem Miasta Cumań (osiedle typu miejskiego) w obwodzie wołyńskim na Ukrainie. Tematem rozmów była współpraca polskich i ukraińskich przedsiębiorstw oraz możliwość wymiany młodzieży.


Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej – konkurs
10-09-2010

Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej – konkurs

Do 22.10.2010 r. można zgłaszać prace do konkursu plastyczny na przygotowanie plakatu informującego o Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Konkurs skierowany jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz klas I-III szkół gimnazjalnych.


Nowe horyzonty szpitala w Torzymiu
03-09-2010

Nowe horyzonty szpitala w Torzymiu

- To dla nas ważna chwila. Mam nadzieję, że w szpitalu w Torzymiu stworzymy jeszcze lepsze warunki do dbania o zdrowie pacjentów – powiedział marszałek Marcin Jabłoński chwilę po podpisaniu aktu notarialnego powołującego Spółkę z o.o. pod nazwą „Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu”. 3.09.2010 r. w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze odbyła się konferencja prasowa w tej sprawie.


Czas na kobiety – zgłoś się na kongres
08-09-2010

Czas na kobiety – zgłoś się na kongres

Można się zgłaszać do udziału w II Lubuskim Kongresie Kobiet, który odbędzie się 16.10.2010 r. na Uniwersytecie Zielonogórskim. Zgłoszenia, podobnie jak rok temu, przyjmuje Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Zielonej Górze.


Lepsze warunki w gorzowskim szpitalu
06-09-2010

Lepsze warunki w gorzowskim szpitalu

Pacjenci Zespołu Szpitalnego w Gorzowie Wlkp. będą leczeni w lepszych warunkach. 6.09.2010 r. uroczyście otwarto siedzibę Oddziału Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego, Endokrynologii i Gastroenterologii oraz Pracowni Endoskopowej. W spotkaniu uczestniczyła wicemarszałek Elżbieta Polak.


Studenci o zdrowiu
08-09-2010

Studenci o zdrowiu

8.09.2010 r. w Lubuskiej Wyższej Szkole Zdrowia Publicznego w Zielonej Górze w ramach Forum Studentów Nauk o Zdrowiu wicemarszałek Elżbieta Polak przedstawiła słuchaczom Lubuską Strategię Ochrony Zdrowia.


Gorzowski szpital zastosował się do wniosków z audytu
31-08-2010

Gorzowski szpital zastosował się do wniosków z audytu

– Kibicujcie i pomagajcie, ten szpital jest tego wart – stwierdziła podczas posiedzenia zarządu województwa Krystyna Płukis audytorka finansowa  Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.  – Rok temu zastałam całkowitą dezorganizację jednostki, brakowało podstawowych dokumentów, dzisiaj wszystko się zmieniło. Wierzę, że doprowadzimy szpital do jeszcze lepszego stanu – stwierdził marszałek Marcin Jabłoński i zapowiedział plany upowszechnienia praktyki audytów również w innych jednostkach.


Zapisz się do naszego newslettera!