Warte uwagi - archiwum wiadomości

11-12-2017

"Jeden z dziesięciu" - ten odcinek należał do niej!

Katarzyna Pietrek na co dzień pracownica Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego 6 grudnia br. została zwyciężczynią odcinka popularnego programu "Jeden z dziesięciu". Gratulujemy wiedzy i wygranej!


08-12-2017

Odcinek trasy Pomorsko-Sulechów po remoncie

Dobra wiadomość dla kierowców korzystających z drogi wojewódzkiej numer 278. Dziś oficjalnie otwarto blisko czterokilometrowy odcinek trasy łączącej Pomorsko i Sulechów. Koszt prac to 3,3 mln zł. W otwarciu wzięła udział członek zarządu Alicja Makarska i radny województwa Tadeusz Pająk.


Spotkania w delegaturze  w Gorzowie Wlkp.
08-12-2017

Spotkania w delegaturze w Gorzowie Wlkp.

8 grudnia br. w Gorzowie Wlkp. wicemarszałek Romuald Gawlik spotkał się proboszczem Parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Wawrowie Andrzejem Kołodziejczykiem oraz Wójtem Gminy Santok Józefem Ludniewskim. Spotkanie dotyczyło utworzenia punktu dziennego pobytu dla osób starszych.


40 tys. zł na zadania z zakresu integracji europejskiej
08-12-2017

40 tys. zł na zadania z zakresu integracji europejskiej

Województwo Lubuskie prowadzi działalność w sferze zadań publicznych z zakresu integracji europejskiej we współpracy z organizacjami pozarządowymi. Priorytetowe obszary zadań publicznych określane są corocznie w Programie współpracy. W 2018 roku Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej na realizację zadań publicznych z zakresu integracji europejskiej przeznaczy 40 tys. zł. Całość kwoty zostanie rozdysponowana przez Zarząd Województwa Lubuskiego (małe granty).


Mikołajki 2017
07-12-2017

Mikołajki 2017

Ponad 120 dzieci ze świetlic środowiskowych i rodzin zastępczych z Cybinki, Kargowej, Bojadeł i Zielonej Góry wzięło udział w zabawie mikołajkowej. Impreza odbyła się 7 grudnia br. w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego. Organizatorem wydarzenia był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze. Dzieci oraz opiekunów powitał dyrektor ROPS Jakub Piosik.


Gorzów Wlkp. - nieruchomość na sprzedaż
07-12-2017

Gorzów Wlkp. - nieruchomość na sprzedaż

Zarząd Województwa Lubuskiego ogłasza ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej składającej się z dwóch działek w Gorzowie Wlkp.


Aukcja dzieł gorzowskich artystów na rzecz konserwacji muzealiów
07-12-2017

Aukcja dzieł gorzowskich artystów na rzecz konserwacji muzealiów

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na aukcję dzieł gorzowskich Artystów na rzecz konserwacji muzealiów – Gorzowscy Artyści dla muzeum – która odbędzie się 11 grudnia 2017 roku o godz. 18.00 w Zespole Willowo-Ogrodowym przy ul. Warszawskiej 35.


Bezpłatne badanie PSA w gorzowskim szpitalu
07-12-2017

Bezpłatne badanie PSA w gorzowskim szpitalu

W sobotę 16 grudnia 2017 r. od godz. 10.00 do 13.00 Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. zaprasza do na darmowe badania poziomu markera nowotworowego PSA w kierunku wykrywania raka prostaty. W związku z ogromnym zainteresowaniem  badaniami krwi szpital zdecydował na zwiększenie puli badań do 70!


Cibórz - nieruchomość na sprzedaż
06-12-2017

Cibórz - nieruchomość na sprzedaż

Zarząd Województwa Lubuskiego ogłasza ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości w Ciborzu. Przetargi dotyczą trzech nieruchomości.


Wręczenie Nagród Kulturalnych Marszałka
06-12-2017

Wręczenie Nagród Kulturalnych Marszałka

8 grudnia br. w godz. 11.00 w Lubuskim Muzeum im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. odbędzie się uroczystość wręczenia Nagród Kulturalnych Marszałka Województwa Lubuskiego oraz nagrody za wspieranie i promowanie życia kulturalnego regionu Zloty Dukat Lubuski.Nagrody Kulturalne Marszałka wręczy wicemarszałek Romuald Gawlik.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -