Warte uwagi - archiwum wiadomości

20-07-2018

Turniej o Puchar Niepodległości

25 sierpnia na boiskach przy pływalni odkrytej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie  odbędzie się turniej siatkówki plażowej o Puchar Niepodległości. Zostanie on rozegrany w kategoriach Open MIX Amatorów (kobiety/mężczyźni). Zawody zostały zorganizowane w ramach „Samorządowych Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości”.


17-07-2018

Święto Miodu

W niedzielę (22 lipca) Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli zaprasza na „Święto miodu”. Pokazane zostanie całe bogactwo kulturowe związane z pszczelarstwem. Zaprezentujemy miody, produkty z miodu, bartnictwo, wyrób świec i wiele innych. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja kultury łemkowskiej w formie koncertów, warsztatów plastycznych i seminarium popularno-naukowego .


17-07-2018

Z wizytą w PBO

Członek zarządu Alicja Makarska odwiedziła Zespół Szkół Zawodowych PBO, gdzie spotkała się z dyrektorką placówki Katarzyną Niedźwiecką. Rozmowy dotyczyły m.in. projektów unijnych realizowanych przez szkołę. Przypomnijmy, że ta kształci młodych ludzi w różnych zawodach od ponad 50 lat.


Liga Obrony Kraju z dofinansowaniem
13-07-2018

Liga Obrony Kraju z dofinansowaniem

Zarząd Województwa Lubuskiego zdecydował o dofinansowaniu kwotą 2,5 tys. zł  Ligi Obrony Kraju. Pieniądze zostaną przeznaczone na udział sportowców LOK w zawodach strzeleckich, które odbędą się na przełomie sierpnia i września w Tarnowie. Młodzi sportowcy będą rywalizowali indywidualnie, jak i zespołowo.


10-07-2018

Warszawa: Spotkanie z przedstawicielami PLL LOT

Członek zarządu Alicja Makarska spotkała się wczoraj (10 lipca) z Prezesem PLL LOT Rafałem Milczarskim. Celem spotkania było omówienie obecnego stanu realizacji połączeń lotniczych między wojeództwem lubuskim a Warszawą oraz przyszłość połączeń od 2019 r. W ramach rozmów dyskutowano także o wspólnych działaniach promujących lubuskie lotnisko i połączenia oferowane przez PLL LOT.


Przełazy: Przetarg na sprzedaż nieruchomości
09-07-2018

Przełazy: Przetarg na sprzedaż nieruchomości

Zarząd Województwa Lubuskiego godnie z ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r., poz. 121 z późn.zm.) oraz Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2014 r., poz.1490), ogłasza kolejny (trzeci) przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej w Przełazach.


02-07-2018

Perła Medycyny dla zielonogórskiego pogotowia

22 czerwca br. podczas Wielkiej Gali Przedsiębiorczości w Poznaniu Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Zielonej Górze otrzymała na ręce Dyrektora Stacji Pana Marcina Mańkowskiego Perłę Medycyny w Kategorii Ratownictwo Medyczne i Transport Sanitarny.


29-06-2018

Podpisanie umowy na kształcenie zawodowe

Dzięki umowie, podpisanej dziś (29.06) w Urzędzie Marszałkowskim przez członek zarządu Alicję Makarską i starostę słubickiego Marcina Jabłońskiego, w powiecie słubickim zostanie zrealizowany projekt związany z rozwojem infrastruktury edukacyjnej kształcenia zawodowego. Obejmuje on modernizację hali warsztatowej oraz sal do nauki. Całkowita wartość zadania wynosi ponad 1 mln zł (dofinansowanie to kwota 862 tys. zł).


O stosowaniu zamówień społecznie odpowiedzialnych
28-06-2018

O stosowaniu zamówień społecznie odpowiedzialnych

Czy warto udzielać zamównień społecznie odpowiedzialnych? Jakie korzyści przynoszą postępowania, w których zastosowano mechanizmy społecznie odpowiedzialnych zamówień publicznych? Na te i wiele innych pytań szukali odpowiedzi uczestnicy szkolenia, które odbyło się 28 czerwca br. w urzędzie marszałkowskim.     


28-06-2018

O „supermateriale” w Nowym Kisielinie

Członek zarządu Alicja Makarska spotkała się dzisiaj (28.06) w Parku Naukowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie z przedstawicielami firmy AGP Advanced Graphene Products. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją i rozwojem zastosowań grafenu, który nazywany jest „supermateriałem”. Na badania nad grafenem firma otrzymała 876 tys. zł dofinansowania w ramach RPO Lubuskie 2020.


Zapisz się do naszego newslettera!