Warte uwagi - archiwum wiadomości

22-06-2020

Fala renowacji

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli informuje o trwających konsultacjach inicjatywy energetycznej budynków publicznych i prywatnych "Fala renowacji". Chodzi o podniesienie obecnie niskich wskaźników w zakresie dekarbonizacji i renowacji energetycznej w całej UE. Swoje wnioski można zgłosić do 9 lipca.


22-06-2020

Park Mużakowski zaprasza

W Nowym Zamku w Parku Mużakowskim miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy „Delikatna lekkość kolorów”- ponowne odkrycie akwareli mużakowskich pejzażysty Carla Graeba. Organizatorem ekspozycji, która będzie dostępna dla zwiedzających do 1 listopada 2020 r. jest Fundacja „Fürst-Pückler-Park Bad Muskau“.Wernsaż można zwiedzać z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

 


19-06-2020

Lubisz pisać i jesteś z Lubuskiego? Dołącz do redakcji magazynu obywatelskiego

Stowarzyszenie NOVUM z Gorzowa Wlkp. planuje stworzyć w tym roku dwa numery młodzieżowego magazynu obywatelskiego pt. „Młody Obywatel”. Do pisania tekstów zachęca wszystkich mieszkańców województwa lubuskiego, którzy nie ukończyli 35 lat. Czasopismo ma poruszać sprawy istotne z punktu widzenia młodych mieszkańców naszego województwa (kultura, sprawy społeczne, sport).


Rzeka ukołysała niepokój
18-06-2020

Rzeka ukołysała niepokój

Zarząd województwa lubuskiego przyznał trzy małe granty na wsparcie działań z zakresu współpracy zagranicznej.


17-06-2020

Bezpłatne szkolenia z zakresu prewencji zdrowotnej i rehabilitacji w sporcie

WOSiR w Drzonkowie prowadzi nabór na bezpłatne szkolenie z prewencji zdrowotnej i rehabilitacji w sporcie dla trenerów, instruktorów sportu, fizjoterapeutów i rehabilitantów z województwa lubuskiego i Brandenburgii.


17-06-2020

Biblioteka Norwid: "CZYTELNIA DRAMATU"

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze inauguruje nowy cykl - "CZYTELNIA DRAMATU", którego celem jest prezentacja najnowszych osiągnięć polskiej dramaturgii oraz promocja formy dramatycznej w jej literackim wymiarze, a także zwrócenie uwagi na regionalną twórczość dramaturgiczną. Czytelnia Dramatu ma być zachętą do debaty o rozwoju dramaturgii współczesnej.


17-06-2020

Prewencja zdrowotna i rehabilitacja

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu prewencji zdrowotnej i rehabilitacji w sporcie dla trenerów, instruktorów sportu, fizjoterapeutów i rehabilitantów z województwa lubuskiego i Brandenburgii.


Przełazy: Przetarg na sprzedaż nieruchomości
12-06-2020

Przełazy: Przetarg na sprzedaż nieruchomości

Zarząd Województwa Lubuskiego informuje, że na tablicy ogłoszeń UMWL w Zielonej Górze (parter) oraz na stronach: www.lubuskie.pl i
www.bip.lubuskie.pl została umieszczona treść ogłoszenia przetargowego, na sprzedaż nieruchomości w Przełazach, stanowiącej własność Województwa Lubuskiego.


09-06-2020

Dofinansowanie dla Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej „LOTUR”

Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna „LOTUR” z Zielonej Góry złożyła do Departamentu Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego ofertę w trybie pozakonkursowym na zadanie pn.: Aktualizacja, modernizacja portalu turystycznego lubuskie.travel.pl.


Ludowy Klub Sportowy „POM” z dofinansowaniem
09-06-2020

Ludowy Klub Sportowy „POM” z dofinansowaniem

Ludowy Klub Sportowy „POM” Strzelce Krajeńskie złożył do Departamentu Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego ofertę w trybie pozakonkursowym na zadanie pn. W drodze do mistrzostwa.


Zapisz się do naszego newslettera!