Warte uwagi - archiwum wiadomości

„POM” Strzelce Krajeńskie z dofinansowaniem
20-12-2018

„POM” Strzelce Krajeńskie z dofinansowaniem

Ludowy Klub Sportowy „POM” Strzelce Krajeńskie decyzją zarządu województwa otrzymał dofinansowanie w wysokości 4 tys. zł na zadanie pn. Organizacja Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym.


20-12-2018

40-tka Ośrodka Adopcyjnego w Gorzowie

Ośrodek Adopcyjny w Gorzowie Wlkp. ma już 40 lat. Z tej okazji 20 grudnia w Teatrze im. Juliusza Osterwy odbyła się uroczysta gala jubileuszowa. W wydarzeniu uczestniczył wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Mirosław Marcinkiewicz.


Nabór na członków komisji konkursowej
17-12-2018

Nabór na członków komisji konkursowej

Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert złożonych w ramach otwartego konkursu na wsparcie w 2019 roku realizacji zadań publicznych Województwa Lubuskiego w obszarze kultury fizycznej.


Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej
17-12-2018

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert  złożonych w ramach otwartego konkursu na realizację w formie powierzenia w 2019 r. zadania publicznego Województwa Lubuskiego w obszarze kultury fizycznej pn. „Upowszechnianie lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży”.


14-12-2018

Posiedzenie szefostwa lubuskiego OSP

W Dąbrówce Wielkopolskiej spotkał się Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Województwie Lubuskim. W obradach wziął udział członek zarządu Marcin Jabłoński, który otrzymał mandat przedstawicielstwa w składzie Zarządu. Podczas posiedzenia omówiono m.in. działalność instytucji w 2018 r.


UKS SPORTOWIEC z dofinansowaniem
14-12-2018

UKS SPORTOWIEC z dofinansowaniem

Zarząd Województwa Lubuskiego zdecydował o przyznaniu dofinansowania w wysokości 10 tys. zł dla UKS Sportowiec. Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację zadania „Cykl prelekcji i szkoleń "Ratujemy na lądzie i w wodzie na lodzie". Projekt polega na przeprowadzeniu zajęcia i szkolenia z zakresu pierwszej pomocy z użyciem fantomów do nauki resuscytacji.


III posiedzenie plenarne WRDS
14-12-2018

III posiedzenie plenarne WRDS

12 grudnia 2018 r. w Górzykowie odbyło się III posiedzenie planarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w województwie lubuskim pod przewodnictwem strony samorządowej. Przedmiotem obrad był m. in. projekt Lubuskiego Planu Działań na Rzecz Zatrudnienia na 2019 rok oraz kontynuacja tematu dotyczącego sytuacji szkolnictwa wyższego w województwie lubuskim.


Szpital w Gorzowie znów w „złotej setce” polskich lecznic
13-12-2018

Szpital w Gorzowie znów w „złotej setce” polskich lecznic

Dziennik Rzeczpospolita w swoim specjalnym dodatku opublikował dziś wyniki jubileuszowego 15. rankingu najlepszych szpitali w Polsce. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. kolejny raz potwierdził wysoką jakość swoich usług i ponownie znalazł się w „złotej setce” wśród lecznic zabiegowych wieloprofilowych i onkologicznych.


Przetargi na sprzedaż nieruchomości
03-12-2018

Przetargi na sprzedaż nieruchomości

Zarząd Województwa Lubuskiego ogłosił przetargi na sprzedaż nieruchomości. Dotyczą one działek w Ciborzu, Gorzowie Wielkopolskim i Torzymiu. Szczegóły dotyczące przetargów można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.


03-12-2018

Biała sobota - tym razem dla Panów

Kolejny sukces akcji profilaktycznej SPZOZ „Przychodni Dworcowej” w Gorzowie Wlkp. 1 grudnia marszałkowska placówka ochrony zdrowia zorganizowała Białą Sobotę szczególnie dedykowaną mężczyznom. Można było bezpłatnie wykonać badanie gruczołu krokowego w ramach ogólnopolskiej akcji Movember. Chętni ustawiali się na badanie już na godzinę przed rozpoczęciem. Całą akcję ze względu na duże zainteresowanie trzeba było przedłużyć.


Zapisz się do naszego newslettera!