Warte uwagi - archiwum wiadomości

09-03-2018

Rozwój kolei na pograniczu polsko-niemieckim

Od ponad 10 lat PKP PLK i niemiecki przewoźnik DB Netz AG współpracują w ramach Grupy Infrastrukturalnej. Wspólne działania mają być kontynuowane także w 2018 r. Rozmowy na ten temat odbyły się w ramach IX konferencji granicznej zarządców infrastruktury kolejowej. W 2-dniowej konferencji, odbywającej się we Wrocławiu, udział wzięła członek zarządu Alicja Makarska.


Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój - nabór wniosków
08-03-2018

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój - nabór wniosków

Wojewódzki Urząd Pracy zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie projektów w ramach konkursu dotyczącego wsparcia osób młodych na rynku pracy. Podjęte inicjatywy mają przyczynić się do znalezienia pracy przez osoby do 29 roku życia, w tym Lubuszan nie uczestniczących w kształceniu i szkoleniu. Pomoc udzielana będzie osobom biernym zawodowo, ale także np. ubogim. Całkowita kwota środków w ramach konkursu to 12,54 mln zł.


08-03-2018

Lubuskie na targach turystycznych ITB w Berlinie

Trwają największe targi turystyczne w Europie ITB w Berlinie. To ważne wydarzenie dla przedstawicieli z branży i atrakcja dla tysięcy zwiedzających. Na imprezie prezentuje się 187 krajów i praktycznie wszystkie gałęzie rynku turystycznego. Wśród nich są obecni reprezentanci z województwa lubuskiego. Jest to możliwe dzięki wsparciu samorządu województwa. Na targach powstała wspólna przestrzeń przeznaczona do promowania potencjału turystycznego regionu, a także oferty zakwalifikowanych do udziału przedsiębiorców z branży.


Gorzów Wlkp.: Przetarg na sprzedaż nieruchomości
06-03-2018

Gorzów Wlkp.: Przetarg na sprzedaż nieruchomości

Zarząd Województwa Lubuskiego zgodnie z ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r., poz. 121 z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2014 r., poz.1490), ogłasza kolejny (trzeci) przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej składającej się z dwóch działek.


06-03-2018

"Niepodległa i inspirująca wieś polska..."

Stowarzyszenie Sołtysi Mazowsza, Gmina Nadarzyn i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową z okazji Dnia Sołtysa. Konferencja "Niepodległa i inspirująca wieś polska..." odbędzie się w Ruścu 9 marca. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła marszałek Elżbieta Anna Polak.


Targi Edukacyjne w Gorzowie Wlkp.
06-03-2018

Targi Edukacyjne w Gorzowie Wlkp.

6 i 7 marca hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wlkp. odbywa się druga edycja Gorzowskich Targów Edukacyjnych „Szkoły i pracodawcy”. Głównym celem targów, organizowanych przez Urząd Miasta w Gorzowie Wlkp., jest przede wszystkim promocja szkolnictwa zawodowego w powiązaniu z potrzebami lokalnego rynku pracy. Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w ramach kampanii Młodzi On-Life.


Oswoić cukrzycę
05-03-2018

Oswoić cukrzycę

Stowarzyszenie Przestrzeń 4a w Zielonej Górze decyzję Zarządu Województwa Lubuskiego otrzymało wsparcie w wysokości 2.700 zł na realizację zadania pn.: „Stawiamy na słodkie zdrowie”, które realizowane będzie w okresie od 10 marca 2018 r. do 25 maja 2018 r.


Działania edukacyjne z zakresu HIV i AIDS podczas Przystanku Woodstock
05-03-2018

Działania edukacyjne z zakresu HIV i AIDS podczas Przystanku Woodstock

Towarzystwo Rozwoju Rodziny w Zielonej Górze decyzję Zarządu Województwa Lubuskiego otrzymało wsparcie w wysokości 2.500 zł na realizację zadania pn. Akcja edukacyjno-profilaktyczna „Miłość, młodość, odpowiedzialność”  podczas Przystanku Woodstock 2018 r., które realizowane będzie w okresie od 18 czerwca 2018 r. do 14 września 2018 r.


 Mistrzostwa Europy w tańcu towarzyskim
05-03-2018

Mistrzostwa Europy w tańcu towarzyskim

Stowarzyszenie „Możesz Więcej” z siedzibą w Zielonej Górze decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego otrzymało wsparcie w wysokości 2.000 zł na zadanie pn. „Przygotowania zawodników do Mistrzostw Europy w tańcu towarzyskim", które odbędzie się w okresie od 15 marca do 16 kwietnia 2018 roku.


Sławskie Forum Kobiet Aktywnych
05-03-2018

Sławskie Forum Kobiet Aktywnych

3 marca  br. w odbyło się III Sławskie Forum Kobiet Aktywnych pn. „Poznać swoją wartość”. W programie znalazły się m.in. prelekcje, dyskusje, pokazy oraz koncert. W wydarzeniu wziął udział wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -