Warte uwagi - archiwum wiadomości

Rozmawiali o lubuskim rynku pracy
06-06-2018

Rozmawiali o lubuskim rynku pracy

7 czerwca br.,  w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze odbędzyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy Województwa Lubuskie kadencji 2014-2018. Udział w nim wziął wicemarszałek Romuald Gawlik.


Prowadzisz biznes? Weź udział w badaniu
24-05-2018

Prowadzisz biznes? Weź udział w badaniu

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego ankietuje przedsiębiorców na potrzeby badania rynku i analizy popytu przedsiębiorców w obszarze badań i rozwoju z zakresu innowacyjnego przemysłu pod kątem planowanej do realizacji inwestycji Park Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze/Nowym Kisielinie.


24-05-2018

"Dodajmy Zuzi skrzydeł”

Wicemarszałek Romuald Gawlik przekazał na licytację statuetkę z dedykacją oraz zestaw książek. Celem licytacji jest wsparcie 9 - letniej Zuzi Milewskiej, chorej na Zespół Retta.


24-05-2018

Obwieszczenie Marszałka Województwa Lubuskiego

Obwieszczenie Marszałka Województwa Lubuskiego w sprawie uchwalenia Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Lubuskiego wraz z planami zagospodarowania przestrzennego miejskiego obszaru funkcjonalnego ośrodka wojewódzkiego Zielona Góra i Gorzów Wlkp.


24-05-2018

Gorzowski szpital zaprasza na piknik!

26 maja przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. prawdziwa gratka dla całych rodzin. Zarząd szpitala zaprasza na Rodzinny Piknik Zdrowia pod chmurką, współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Zapraszamy szczególnie mamy i dzieci, będzie wiele atrakcji, ale przede wszystkim możliwość wykonania bezpłatnie wielu badań profilaktycznych i skorzystania z porad specjalistów.


Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej z dofinansowaniem
22-05-2018

Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej z dofinansowaniem

Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej decyzją zarządu województwa otrzymało wsparcie w wysokości 10 tys. zł na realizację zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia pn. ”Organizacja biegu, marszu Nordic Walking oraz gier zręcznościowych i zabaw rekreacyjno-sportowych dla dzieci podczas Lubuskiego Pikniku Zdrowia 17 czerwca 2018 r. w Drzonkowie”.


21-05-2018

Brązowi medaliści u wicemarszałka

21 maja br. wicemarszałek Romuald Gawlik spotkał się z młodymi sportowcami. Na rozgrywanych na Malcie (8-14.04.2018 r.) Szkolnych Mistrzostwach Świata w Tenisie Stołowym zielonogórscy uczniowie zdobyli brązowy medal. Dziś przyszli pochwalić się trofeum i podziękować za wsparcie.  


Nowa siedziba Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie
21-05-2018

Nowa siedziba Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie

18 maja br. odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie oraz leśnej drogi łączącej Strzelce z miejscowością Długie. To wspólna inwestycja gminy z nadleśnictwem, która łącznie kosztowała prawie 5 mln zł. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Romuald Gawlik. Nowa siedziba mieści się w nowo wybudowanym budynku przy al. Piastów.


Nowe wyzwania dla Przedsiębiorstw Społecznych
21-05-2018

Nowe wyzwania dla Przedsiębiorstw Społecznych

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze (ROPS), Wydział Koordynacji Ekonomii Społecznej zaprasza na spotkania pt. „Nowe wyzwania dla Przedsiębiorstw Społecznych”. Spotkania odbędą się na północy i południu województwa, 23.05.2018 r.  w Zielonej Górze w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej oraz 24.05.2018 r. w Gorzowie Wlkp. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta.


Lubuscy strażacy świętowali
18-05-2018

Lubuscy strażacy świętowali

20 maja br. członek zarządu Alicja Makarska wzięła udział w Wojewódzkich Obchodach Dnia  Strażaka, które odbyły się w Gorzowie Wlkp. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele pw. Św. S. Kostki i św. Antoniego.


Zapisz się do naszego newslettera!