Warte uwagi - archiwum wiadomości

Przedszkolaki z wizytą w urzędzie
04-05-2010

Przedszkolaki z wizytą w urzędzie

07.05.2010 r. Urząd Marszałkowski odwiedziły dzieci z zielonogórskich przedszkoli, między innymi z Miejskiego Przedszkola nr 34 w Zielonej Górze. Powodem wizyty była rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.


Fani sportu samochodowego
06-05-2010

Fani sportu samochodowego

07.05.2010 r. w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Kalsku odbyło się spotkanie z okazji 60-lecia działalności Polskiego Związku Motorowego. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Tomasz Wontor. Zarząd Okręgowy PZM Zielonej Górze uhonorował działaczy wręczając medale okolicznościowe i odznaczenia.


Kto propaguje zdrowy styl życia?
06-05-2010

Kto propaguje zdrowy styl życia?

08.05.2010 r. w sali konferencyjnej Centrum Integracji Społecznej przy ul. Staszica w Zielonej Górze odbyły się obrady XV Wojewódzkiego Zjazdu Delegatów Lubuskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. W spotkaniu udział wziął wicemarszałek Tomasz Wontor.


W Gorzowie Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
06-05-2010

W Gorzowie Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

07.05.2010 r. w Książnicy Gorzowskiej przy ul. Sikorskiego 107 w Gorzowie Wlkp. odbyły się obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, w których uczestniczył wicemarszałek Tomasz Wontor. W sobotę ruszył Tydzień Bibliotek – cykl imprez zorganizowanych dla czytelników.


Lubuskie warte zachodu!
13-05-2010

Lubuskie warte zachodu!

13.05.2010 r. w sali kolumnowej urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze nastąpiła inauguracja Marki Lubuskie. W uroczystym spotkaniu udział wziął marszałek Marcin Jabłoński, członkowie zarządu województwa i Elżbieta Skrzypek - przedstawicielka firmy Studio Bakalie. Na konferencję zaproszeni zostali wszyscy zainteresowani przyszłością województwa lubuskiego. Tego dnia poznaliśmy hasło  naszego regionu i kierunki, jakie należy wybrać, aby doprowadzić działania promocyjne do sukcesu.


Będzie konferencja dla kobiet
29-04-2010

Będzie konferencja dla kobiet

05.05.2010 r. wicemarszałek Elżbieta Polak spotkała się z Agnieszką Opalińską - Pełnomocnikiem Marszałka ds. Równego Traktowania. Rozmowy dotyczyły przygotowań do konferencji pt. „Jak się skutecznie bronić? Bezpieczeństwo lubuskich kobiet”.


Promocja Lubuskiego w Londynie
05-05-2010

Promocja Lubuskiego w Londynie

W Londynie odbyły się seminaria dotyczące promocji  projektów Partnerstwa Publiczno-Prywatnego możliwych do realizacji w wybranych regionach i miastach Polski pod nazwą „PPP and infrastructure in Poland” oraz „PPP In Poland”. W spotkaniach uczestniczyła Hanna Nowicka – Prezes Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., która przedstawiła propozycje projektów przygotowanych przez Departament Gospodarki i Infrastruktury urzędu marszałkowskiego.


Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
04-05-2010

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

– W momentach ważnych dla Polski, Polacy potrafią się jednoczyć i tak też było w 1791 roku, kiedy uchwalano Konstytucję 3 Maja – powiedziała wicemarszałek Elżbieta Polak podczas wystąpienia w trakcie obchodów uchwalenia dokumentu w Zielonej Górze. W trakcie drugiej części wojewódzkich uroczystości w Drzonowie, wicemarszałek Polak odsłoniła jedną z tablic pamiątkowych poświęconą bohaterom Orderu Wojennego Virtuti Militari Ziemi Lubuskiej. W obchodach w Sulechowie uczestniczył wicemarszałek Tomasz Wontor.


Żużel i promocja
06-05-2010

Żużel i promocja

30.04.2010 r. marszałek Marcin Jabłoński objął honorowym patronatem finał Złotego Kasku 2009. Zawody, które odbyły się na torze żużlowym w Zielonej Górze wygrał Janusz Kołodziej z Unii Leszno, który w nagrodę otrzymał okazały puchar, a pozostali zawodnicy upominki promocyjne województwa lubuskiego.


Wernisaż Lalki Dudek w Sulechowie
04-05-2010

Wernisaż Lalki Dudek w Sulechowie

03.05.2010 r. w Sulechowie wicemarszałek Tomasz Wontor wziął udział w wernisażu malarstwa Teresy Urbańskiej, która tworzy obrazy pod pseudonimem Lalka Dudek. Prezentacji wystawy dokonała Romualda Jarecka-Cieślak - jedna z organizatorek.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -