Warte uwagi - archiwum wiadomości

Sobotnie uroczystości żałobne
17-04-2010

Sobotnie uroczystości żałobne

17.04.2010 r. na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbyły się uroczystości żałobne ku czci 96 ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Pożegnalne uroczystości w Krakowie rozpoczął w sobotę wieczorem koncert ku czci Ofiar w Smoleńsku w wykonaniu zespołu Filharmonii Krakowskiej. W doniosłym uczczeniu pamięci w Bazylice Franciszkanów przy Pl. Wszystkich Świętych uczestniczyli marszałek Marcin Jabłoński i wicemarszałek Elżbieta Polak.


Odwołana honorowa warta marszałka
16-04-2010

Odwołana honorowa warta marszałka

16.04.2010 r., w godz. 15.00-16.00 Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński miał uczestniczyć w warcie honorowej marszałków i wojewodów w Pałacu Prezydenckim w Warszawie przy trumnach Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonki Marii. Niestety, z powodu odwołania samolotów z Brukseli, gdzie marszałek przebywał na posiedzeniu Komitetu Regionów, nie było możliwości szybkiego dojazdu do Warszawy. Wartę pełnił członek zarządu Tomasz Hałas, który uczestniczył w ostatnim pożegnaniu w stolicy. Tego samego dnia w  Pałacu Prezydenckim delegacja radnych województwa i przedstawicieli pracowników urzędu marszałkowskiego oddała hołd Parze Prezydenckiej i złożyła kwiaty przy trumnach  Na miejsce zabrany został również Sztandar Województwa Lubuskiego.


Radni i zarząd województwa w hołdzie Zmarłym w katastrofie
13-04-2010

Radni i zarząd województwa w hołdzie Zmarłym w katastrofie

- Dnia 10 kwietnia 2010 r. Polskę dotknęła bezprzykładna w czasach pokoju tragedia. W katastrofie pod Smoleńskiem polegli najznakomitsi przedstawiciele polskiego życia publicznego, armii i duchowieństwa. Zginął pierwszy obywatel RP prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria. Powstała ogromna wyrwa w organizmie Państwa. Polska utraciła dziesiątki ludzi symbolizujących mądrość prawość i patriotyzm – takimi słowami rozpoczął uroczystą sesję Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Krzysztof Seweryn Szymański.


Filharmonia Zielonogórska zagra w Warszawie
10-04-2010

Filharmonia Zielonogórska zagra w Warszawie

29.04.2010 r., o godz. 18.00 w sali koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się koncert z udziałem Filharmonii Zielonogórskiej.


Spada bezrobocie w Lubuskiem
10-04-2010

Spada bezrobocie w Lubuskiem

W porównaniu z poprzednim miesiącem liczba bezrobotnych w województwie lubuskim na koniec marca 2010 r. zmniejszyła się o 2011 osób (o 3,0%).


Msza żałobna na cmentarzu w Zielonej Górze
10-04-2010

Msza żałobna na cmentarzu w Zielonej Górze

12.04.2010 r. na cmentarzu komunalnym w Zielonej Górze odbyły się uroczystości żałobne, których centralnym punktem była msza św. w intencji ofiar sobotniej katastrofy pod Smoleńskiem. Zarząd Województwa Lubuskiego reprezentowali wicemarszałkowie: Elżbieta Polak i Tomasz Wontor.


Obchody rocznicy katyńskiej w Nowej Soli
12-04-2010

Obchody rocznicy katyńskiej w Nowej Soli

13.04.2010 r. w Nowej Soli  odbyły wojewódzkie uroczystości z okazji 70 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz deportacji Polaków na Sybir.  W uroczystości udział wzięli: członek zarządu Stanisław Tomczyszyn oraz dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego Andrzej Świder, który jest Pełnomocnikiem Zarządu Województwa ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.


Wykorzystana możliwość opisania ogromnej straty
11-04-2010

Wykorzystana możliwość opisania ogromnej straty

12.04.2010 r. w Sali Kolumnowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego przy ul. Podgórnej w Zielonej Górze wystawiona została Księga Kondolencji, do której przez tydzień mogły wpisać się osoby poruszone narodową tragedią, jaka wydarzyła się w okolicy Smoleńska. Jako pierwszy wpisał się marszałek Marcin Jabłoński. Podpisy złożyli również wicemarszałkowie Elżbieta Polak i Tomasz Wontor, członek zarządu Stanisław Tomczyszyn oraz dyrektorzy urzędu.


Hołd Ofiarom
10-04-2010

Hołd Ofiarom

Modlitwa w intencji Ofiar katastrofy lotniczej towarzyszyła wieczornym spotkaniom modlitewnym w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. zorganizowanych 10 kwietnia w ramach obchodów rocznicy śmierci Jana Pawła II. W uroczystościach uczestniczyli Członkowie Zarządu Województwa Lubuskiego. Do udziału w obu nabożeństwach zaproszeni zostali parlamentarzyści i samorządowcy wszystkich szczebli.


Sulechów - obchody zbrodni katyńskiej
09-04-2010

Sulechów - obchody zbrodni katyńskiej

13.04.2010 r. pod Pomnikiem Chwały Oręża Polskiego na Placu imienia Biskupa Wilhelma Pluty w Sulechowie odbyły się uroczyste obchody zbrodni katyńskiej. W spotkaniu brał udział Wicemarszałek Tomasz Wontor.


Zapisz się do naszego newslettera!