Fundusze Unijne - archiwum wiadomości

Sobotnie dyżury w styczniu
16-01-2013

Sobotnie dyżury w styczniu

W styczniu br. zapraszamy na kolejne dyżury konsultantów Sieci Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w lubuskim. Wszyscy zainteresowani pozyskaniem informacji na temat możliwości dofinansowania projektów ze środków unijnych oraz pomocy w przygotowaniu wniosków o płatność będą również mogli skorzystać z porad konsultantów w godzinach 10.00 - 14.00.


Nowoczesne e-usługi w Norwidzie
15-01-2013

Nowoczesne e-usługi w Norwidzie

Stworzenie systemu udostępniania zasobów informacyjnych, uruchomienie usługi videokonferencji oraz uruchomienie przebudowanego Lubuskiego portalu news365.pl to tylko niektóre z przedsięwzięć, jakie zostaną zrealizowane w 2013 r. ramach projektu „Nowoczesne e-usługi Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze. Projekt został dofinansowany z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego kwotą ponad 1,2 mln zł.


LRPO na szóstkę
15-01-2013

LRPO na szóstkę

Realizacja Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego przebiega profesjonalnie, skutecznie i umiejętnie. Potwierdza to roczna opinia Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej z 19 grudnia 2012 r., która wykazała iż system zarządzania i kontroli ustanowiony dla Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na okres 2007 – 2013, był zgodny z odpowiednimi wymaganiami wynikającymi z rozporządzenia Rady (WE) nr 1083/2006 i rozporządzenia Komisji (WE) nr 1028/2006 i funkcjonował skutecznie.


„Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” – 6 edycja ogólnopolskiego Konkursu
10-01-2013

„Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” – 6 edycja ogólnopolskiego Konkursu

Do 29 stycznia 2013 r. można zgłaszać projekty do 6 edycji ogólnopolskiego Konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Nagrodzone w nim zostaną najlepsze przedsięwzięcia dotyczące rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji, które otrzymały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.


O funduszach unijnych w edukacji sportowej
10-01-2013

O funduszach unijnych w edukacji sportowej

W środę, 9 stycznia br. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyło się spotkanie przedstawicieli województwa lubuskiego związane z przygotowaniem inicjatyw w nowej perspektywie finansowania na lata 2014-2020 ze środków UE.


Szansa na licencjat z pielęgniarstwa – nabór do projektu
08-01-2013

Szansa na licencjat z pielęgniarstwa – nabór do projektu

Rusza ostatni nabór do udziału w Projekcie Systemowym pn. „Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu II, Działania 2.3 Poddziałania 2.3.2. POKL na lata 2007-2013. Za jego realizację odpowiada Ministerstwo Zdrowia. Na realizację projektu przeznaczono blisko 180 mln zł.


Lokalne grupy działania będą się rozwijać
08-01-2013

Lokalne grupy działania będą się rozwijać

We wtorek, 8 stycznia br. Zarząd Województwa Lubuskiego na posiedzeniu przyjął uchwałę w sprawie przyjęcia listy krajowej wybranych lokalnych grup działania do realizacji lokalnych strategii rozwoju w zakresie dodatkowych zadań w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.


Lubuskie: Magiczne miejsca - realne inwestycje
19-12-2012

Lubuskie: Magiczne miejsca - realne inwestycje

Lubuskie odwiedza para młodych ludzi. Dynamiczna, pełna wrażeń i emocji wyprawa, staje się pretekstem do odkrycia najciekawszych miejsc, które dzięki funduszom europejskim odzyskały swój dawny blask. Program wakacji to szlak inwestycji Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Akcja najnowszego filmu o Lubuskiem rozpoczyna się, gdy para ląduje w Porcie Lotniczym w Babimoście.


Otwarcie ul. Podmiejskiej
19-12-2012

Otwarcie ul. Podmiejskiej

W piątek, 21.12.2012 r. wicemarszałek Maciej Szykuła brał udział w otwarciu ulicy Podmiejskiej w Gorzowie Wlkp. Projekt pt. „Przebudowa ulicy Podmiejskiej w Gorzowie Wlkp. na odcinku od ronda Sybiraków do granic miasta” został dofinansowany z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.


ENSPIRE EU  - inspirujemy przedsiębiorczością!
19-12-2012

ENSPIRE EU - inspirujemy przedsiębiorczością!

Od 22 listopada do 14 grudnia 2012 roku w Żarach przeprowadzono działania pilotażowe, które były ostatnim zadaniem wykonanym w ramach  projektu „ENSPIRE EU – przedsiębiorczy zastrzyk dla Unii Europejskiej”. Działania polegały na dokonaniu transferu wiedzy skandynawskich doświadczeń w zakresie „przedsiębiorczego sposobu myślenia” w realia polskich szkół.


Zapisz się do naszego newslettera!