Fundusze Unijne - archiwum wiadomości

Uwaga oszukują!
14-05-2010

Uwaga oszukują!

Od początku maja 2010 r. wielu lubuskich przedsiębiorców z Gorzowa Wlkp. i okolic otrzymało propozycje kupna formularzy potrzebnych w procedurze starania się o dotacje z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. O firmach wiemy jedynie, że reprezentanci mówiąc o swoich instytucjach, wymieniają w adresach śląskie miasta. Jeszcze raz informujemy, że wszelkie formularze są bezpłatne, można je otrzymać zarówno w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze jak i Gorzowie. Również informacje na temat terminów i zasad konkursów można pozyskiwać za darmo w naszych punktach informacyjnych.


Lubuskie liderem w wydawaniu unijnych dotacji
12-05-2010

Lubuskie liderem w wydawaniu unijnych dotacji

Według najnowszych danych z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego nasze województwo prowadzi w wyścigu i ma największe szanse na środki z Krajowej Rezerwy Wykonania, której pula to 512 mln. euro .


Chcą się rozwijać
15-05-2010

Chcą się rozwijać

O możliwościach aplikowania w ramach LRPO i nowym projekcie Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej rozmawiała 13.05.2010 r. w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze Elżbieta Polak. Gośćmi Wicemarszałek Województwa Lubuskiego byli: Jerzy Korolewicz – prezes Izby oraz Stanisław Owczarek – dyrektor. Wicemarszałek spotkała się również z Ryszardem Walkowiakiem - Wójtem Gminy Szczaniec.


Lepszy marketing lubuskich firm
11-05-2010

Lepszy marketing lubuskich firm

Ponad 650 tys. zł to łączna kwota, którą otrzymają lubuscy przedsiębiorcy na realizację projektów wybranych w konkursie z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego dotyczącym poprawy konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez doradztwo i wsparcie działań marketingowych. 11.05.2010 r. członkowie zarządu województwa podjęli stosowną uchwałę w tej sprawie.


O krośnieńskich projektach
13-05-2010

O krośnieńskich projektach

12.05.2010 r. w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze wicemarszałek Elżbieta Polak spotkała się ze starostą Powiatu Krośnieńskiego oraz Radnym Sejmiku Województwa Lubuskiego Lechem Kowszem. Wizyta dotyczyła konsultacji projektów współfinansowanych ze środków LRPO a realizowanych przez Samorząd Powiatu Krośnieńskiego.


Koniec remontu zielonogórskiej komendy
12-05-2010

Koniec remontu zielonogórskiej komendy

Konferencja z udziałem wicemarszałek Elżbiety Polak podsumowała projekt pn. „Termomodernizacja budynku Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze”. W spotkaniu, które odbyło się 12.05.2010 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze wezięli także udział przedstawiciele policji, specjaliści ds. funduszy pomocowych oraz wykonawcy inwestycji.


Zielonogórska Parada Schumana
07-05-2010

Zielonogórska Parada Schumana

07.05.2010 r. spod urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze wyruszyła Parada Schumana. Udział w niej wzięło ponad stu przedszkolaków.


Zielonogórski WOMP rozbuduje siedzibę
04-05-2010

Zielonogórski WOMP rozbuduje siedzibę

Będzie rozbudowa i modernizacja Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Zielonej Górze. Projekt został umieszczony na liście indykatywnej Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.  04.05.2010 r. członkowie zarządu województwa zdecydowali o dofinansowaniu inwestycji kwotą 820 tys. zł.


LRPO wciąż w czołówce
29-04-2010

LRPO wciąż w czołówce

Według publikacji analitycznej Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, województwo nie traci tempa w realizacji Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Statystyki pokazują, że utrzymujemy kurs na efektywne wykorzystywanie unijnego wsparcia.


Lubuski PO KL coraz wyżej
28-04-2010

Lubuski PO KL coraz wyżej

Lubuskie z miejsca siódmego przeskoczyło na piąte w kraju pod względem wartości podpisanych umów w porównaniu do alokacji w priorytetach VI-IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Za nami są województwa śląskie, dolnośląskie, mazowieckie, a ostatnią pozycję zajmuje Wielkopolska. Są to najnowsze dane przedstawione przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -