Fundusze Unijne - archiwum wiadomości

Ratownicy z certyfikatem
14-07-2010

Ratownicy z certyfikatem

14.07.2010 r. przy siedzibie Straży Pożarnej na ul. Kożuchowskiej w Zielonej Górze  podpisane zostały umowy o dofinansowanie projektów pt. „Ratownicy z certyfikatem w służbie Ochotniczej Straży Pożarnej” współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Umowy podpisali wicemarszałek Tomasz Wontor i Elżbieta Polak - Dyrektor Biura Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Lubuskiego.


Informacje unijne na czasie
14-07-2010

Informacje unijne na czasie

14.07.2010 r. pracownicy Punktów Informacyjnych działających w Biurze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze z siedzibą w Gorzowie Wlkp. przed siedzibą urzędu informowali zainteresowanych o możliwościach skorzystania z dofinansowania w ramach funduszy europejskich.


Efekty szybkiej oceny wniosków w LRPO
12-07-2010

Efekty szybkiej oceny wniosków w LRPO

W województwie lubuskim najkrócej ocenia się wnioski o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Okres badania dokumentów wynosi u nas średnio 76 dni, a na Mazowszu aż 253. Jednym z wielu przykładów dobrych praktyk w zakresie sprawnej i szybkiej oceny jest projekt „Dokapitalizowanie Lubuskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Zielonej Górze”. Dzięki szybkiej procedurze lubuscy przedsiębiorcy w krótkim czasie otrzymali pożyczki o wartości 7 mln  zł, z czego 6,7 mln zł to pieniądze pochodzące z LRPO.


Miliony z POKL
06-07-2010

Miliony z POKL

6.07.2010 r. Zarząd Województwa Lubuskiego przyjął do realizacji szereg projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jednym z nich jest inicjatywa pod nazwą: „Podnoszenie kwalifikacji kadr pomocy i integracji społecznej w województwie lubuskim”. Beneficjentem jest Departament Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, który otrzyma blisko 3 mln zł.


Rozmowy z Komisją Europejską
01-07-2010

Rozmowy z Komisją Europejską

30.06.2010 r. przed posiedzeniem Komitetu Monitorującego Lubuski Regionalny Program Operacyjny, w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami Komisji Europejskiej. Spotkaniu przewodniczyła wicemarszałek Elżbieta Polak.


 Zmiany kryteriów
30-06-2010

Zmiany kryteriów

30.06.2010 r. odbyło się X posiedzenie Komitetu Monitorującego LRPO. Spotkaniu w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze przewodniczyła wicemarszałek Elżbieta Polak.


Przedsiębiorczy naukowiec – projekt POKL
25-06-2010

Przedsiębiorczy naukowiec – projekt POKL

29.06.2010 r. „Przedsiębiorczy Naukowiec / Przedsiębiorcza Kobieta Naukowiec” oraz „Podnoszenie kwalifikacji – szansą rozwoju firmy” to dwa projekty przyjęte przez Zarząd Województwa Lubuskiego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekty mają na celu podniesienie kwalifikacji lubuskich przedsiębiorców oraz ich pracowników oraz zwiększenie poziomu wiedzy na temat przedsiębiorczości akademickiej.


Święto tańca w Gorzowie Wlkp.
29-06-2010

Święto tańca w Gorzowie Wlkp.

Przez cztery dni Gorzów Wlkp. był stolicą europejskiego tańca. Od 25.06.2010 r. trwały prezentacje blisko dwudziestu zespołów folklorystycznych i nowoczesnych, m.in. z Cypru Północnego, Estonii, Bułgarii, Grecji, Rosji i Ukrainy. To wszystko w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Tańca, któremu patronował Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński.


Basen już otwarty
27-06-2010

Basen już otwarty

Lubuszanie mogą już pływać w nowoczesnym basenie w Zielonej Górze. 26.06.2010 r. zostało oficjalnie otwarte Centrum Rekreacyjno-Sportowe przy ul. Sulechowskiej. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie ponad 31 mln złotych.


Nowy wiadukt za pieniądze LRPO
28-06-2010

Nowy wiadukt za pieniądze LRPO

1,5 mln złotych – tyle kosztował Powiat Żarski nowy wiadukt na trasie Żary-Kunice. Przebudowę istniejącego do tej pory mostu rozpoczęto w sierpniu ubiegłego roku. Oficjalne otwarcie nastąpiło 28.06.2010 r.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -