Fundusze Unijne - archiwum wiadomości

Lubuskie wie, jak wydawać unijne pieniądze
08-09-2010

Lubuskie wie, jak wydawać unijne pieniądze

Do województw lubuskiego i opolskiego, o których już wiadomo, że dostaną dodatkowe pieniądze z Krajowej Rezerwy Wykonania, dołączyły dwa kolejne – pomorskie i wielkopolskie. Lubuskie zawarło już umowy na 66,3 proc wartości Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. To znacznie więcej niż średnia krajowa.


Inwestycje LRPO: weekend otwarć
09-09-2010

Inwestycje LRPO: weekend otwarć

Aż trzy projekty zrealizowane dzięki dofinansowaniu Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego zostały oficjalnie zakończone w ten weekend. Otwarto: Warszawską w Lubsku, warsztaty szkolne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie oraz rozbudowane przedszkole w Lipinkach Łużyckich.


Jeszcze kilka dni na złożenie dokumentów
09-09-2010

Jeszcze kilka dni na złożenie dokumentów

15.09.2010 r. mija ostateczny termin na przesyłanie dokumentów dotyczących projektu systemowego „Indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych” realizowanego w ramach Priorytetu IX, Poddziałania 9.1.2  Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.


„Profesjonalna niania”
07-09-2010

„Profesjonalna niania”

07.09.2010 r. Zarząd Województwa Lubuskiego przyznał dofinansowanie w wysokości prawie 50 tys. zł na projekt pn. „Profesjonalna niania” realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Przedsięwzięcie realizowane będzie przez Stowarzyszenie „Ex Dono” z Zielonej Góry.


Centrum Sportowo-Edukacyjne w Słubicach otwarte
27-08-2010

Centrum Sportowo-Edukacyjne w Słubicach otwarte

Lekcje w-f na korytarzach w Szkole Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1 w Słubicach będą tylko niemiłym wspomnieniem. Od 1 września 2010 r. z nowych hal korzystać może ponad siedmiuset uczniów. Prawie 3,5 mln zł dofinansowania budowy Szkolnego Centrum Sportowo-Edukacyjnego przyznał zarząd województwa w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Słowa podziękowań od dyrekcji szkoły, władz  miasta i powiatu usłyszał obecny w uroczystości marszałek Marcin Jabłoński. Zobacz galerię zdjęć uczniów, nauczycieli i przedstawicieli władz.


EFS w obiektywie
06-09-2010

EFS w obiektywie

Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego zaprasza do udziału w Konkursie Fotograficznym pt. „EFS w obiektywie”. Celem Konkursu jest promocja Europejskiego Funduszu Społecznego wśród mieszkańców województwa lubuskiego oraz rozbudzenie zainteresowań związanych z Unią Europejską.


Dla kogo ważne jest pochodzenie, a dla kogo wartość sama w sobie?
27-08-2010

Dla kogo ważne jest pochodzenie, a dla kogo wartość sama w sobie?

Dane dotyczące podziału pieniędzy unijnych przytoczone przez Gazetę Lubuską 27.08.2010 r. w artykule pt. „Czy nasze miasto jest gorsze niż Zielona Góra” są nieprawdziwe i wprowadzają w błąd mieszkańców województwa lubuskiego. Prawda jest taka, że kwota dofinansowania inwestycji Zielonej Góry wynosi 65,63 mln zł, natomiast Gorzowa Wlkp. – 62,3 mln zł, a kwota dofinansowania inwestycji realizowanych na obszarze pierwszego miasta to 154,95 mln zł, a na obszarze Gorzowa – 166,80 mln zł. Przyznać należy, że dane są trudne do wyliczenia, bo nie brakuje Beneficjentów, którzy realizują projekty na całym obszarze województwa, bo nie jest dla nich ważniejsza którakolwiek z jego części, a rozwój całego regionu.


Spotkanie wicemarszałek Polak z Przewodniczącą Rady Miasta Gorzów Krystyną Sibińską
03-09-2010

Spotkanie wicemarszałek Polak z Przewodniczącą Rady Miasta Gorzów Krystyną Sibińską

03.09.2010 r. wicemarszałek Elżbieta Polak i Krystyna Sibińska Przewodnicząca Rady Miasta Gorzowa Wlkp. rozmawiały na temat rzeczywistego podziału pieniędzy w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wicemarszałek Polak podkreśliła, że rozwój województwa zależy od aktywności i dynamiki działań dwóch największych ośrodków – Zielonej Góry i Gorzowa.


Dodatkowe miliony dla województwa lubuskiego
26-08-2010

Dodatkowe miliony dla województwa lubuskiego

Wicemarszałek Tomasz Wontor otrzymał dziś pisemną informację z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego o zwiększeniu wysokości środków finansowych na realizację Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Województwie Lubuskim w 2011 roku.


Podniesione standardy nauczania  w Trzebowie
31-08-2010

Podniesione standardy nauczania w Trzebowie

Nowe sale dla przedszkolaków, sala komputerowa, jadalnia, kuchnia z zapleczem i nowym wyposażeniem w  Publicznej Szkole Podstawowej w Trzebowie (gmina Żagń) to efekty dofinansowania projektu rozbudowy placówki w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. 01.09.2010 r., o godz. 8.00 nastąpi uroczyste otwarcie szkoły,  w którym uczestniczyć będzie członek zarządu województwa Stanisław Tomczyszyn.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -