Fundusze Unijne - archiwum wiadomości

09-12-2016

O wsparciu Lokalnych Grup Działania

9 grudnia br. w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze odbyło się spotkanie informacyjne zorganizowane dla Lokalnych Grup Działania Województwa Lubuskiego, dotyczące możliwości pozyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej. Spotkaniu przewodniczyła Alicja Makarska - Członek Zarządu Województwa Lubuskiego.


09-12-2016

Otwarcie drogi w Smolnie Wielkim

9 grudnia br. odbyło się uroczyste otwarcie drogi gminnej w Smolnie Wielkim, wybudowanej ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Gminy Kargowa w partnerstwie z Powiatem Zielonogórskim. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.      


07-12-2016

Posiedzenie Komitetu Monitorującego INTERREG Brandenburgia – Polska

We Frankfurcie trwa V posiedzenie Komitetu Monitorującego Programu Współpracy INTERREG Brandenburgia – Polska. W spotkaniu bierze udział członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak.


02-12-2016

Harmonogram naboru wniosków - RPO-L2020

Przedstawiamy harmonogram naboru wniosków w trybie konkursowym dla Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020 na 2017 r.


02-12-2016

Weź udział w szkoleniu i sięgnij po dotacje

Urząd Marszałkowski zaprasza na szkolenia dotyczące aktualnie ogłoszonych oraz planowanych naborów wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  - Lubuskie 2020. Uczestnicy otrzymają szczegółowe informacje dotyczące możliwości pozyskania dotacji w konkursach mających na celu rozwój przedsiębiorczości, ochronę przyrody, a także profilaktykę i rehabilitację zdrowotną oraz doskonalenie zawodowe. Szkolenia odbędą się w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim.


28-11-2016

Fundusze Europejskie. Nowoczesna gospodarka siłą rozwoju

Zaprezentują dotychczasowe efekty oraz przedstawią nowe możliwości związane z wykorzystaniem Funduszy Europejskich. 5 grudnia w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona środkom z Unii Europejskiej.


21-11-2016

„Pełno spraw dla niepełnosprawnych”

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wielkopolskim, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkanie informacyjne pod nazwą „Pełno spraw dla niepełnosprawnych”, które odbędzie się 29 listopada 2016 r. o godz. 10:00 w Gorzowie Wielkopolskim.


21-11-2016

„Środa z Funduszami”

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim, działająca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkania informacyjne pod nazwą „Środa z Funduszami dla… osób fizycznych na założenie działalności gospodarczej”, które odbędą się 7 grudnia 2016 r. zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie Wielkopolskim.


17-11-2016

Podpowiadali jak zdobyć pieniądze na międzynarodowe projekty

Dzięki wspólnej inicjatywie Urzędu Marszałkowskiego oraz Ministerstwa Rozwoju w Zielonej Górze odbyło się spotkanie informacyjne dot. programów współpracy transnarodowej i międzyregionalnej. - To są działania, które nie wynikają bezpośrednio z naszych programów regionalnych, a więc są to dodatkowe pieniądze, po które można sięgnąć. Zachęcamy do tego, aby starać się o te środki i z nich korzystać – mówił członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak, otwierając dzisiejsze (17.11) wydarzenie.


09-11-2016

PROW: "Gospodarka wodno-ściekowa" już wkrótce rusza nabór

8 listopada 2016 r. Zarząd Województwa Lubuskiego przyjął uchwałę w sprawie naboru wniosków na operacje typu „Gospodarka wodno- ściekowa” w ramach PROW 2014-2020.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -