Fundusze Unijne - archiwum wiadomości

Wsparcie działań z zakresu ochrony środowiska wodnego
27-10-2017

Wsparcie działań z zakresu ochrony środowiska wodnego

27 października br. wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn podpisał umowę o dofinansowanie w ramach PO "Rybactwo i Morze".  


Od ucznia do majstra
26-10-2017

Od ucznia do majstra

Jak lubuskie kształci młodzież w zawodach, dokąd zmierza szkolnictwo zawodowe, które zawody są deficytowe, jak to wygląda na polskim i niemieckim rynku pracy? Na te pytania można było uzyskać odpowiedź podczas pierwszej międzynarodowej konferencji 25 października w Gorzowie w ramach projektu modernizacji szkolnictwa zawodowego. Organizatorem była Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa w Gorzowie, współorganizatorem Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.


25-10-2017

Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II

Projekt „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” realizowany jest przez Polską Fundację Przedsiębiorczości na obszarze m.in. województwa lubuskiego. Jego cel to zapewnienie wsparcia finansowego, szkoleniowego i doradczego dla planujących rozpoczęcie działalności lub utworzenie stanowiska pracy. Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć [TUTAJ].


Brandenburgia – Polska - obrady Komitetu Monitorującego
24-10-2017

Brandenburgia – Polska - obrady Komitetu Monitorującego

Dwa dni trwały 9. obrady Komitetu Monitorujący Programu INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020, które odbyły się w Zielonej Górze. Pod głosowanie członków poddane były projekty z III osi priorytetowej: "Inwestowanie w kształcenie, szkolenia, w tym szkolenie zawodowe, na rzecz zdobywania umiejętności uczenia się przez całe życie poprzez rozwój i wdrażanie wspólnych systemów kształcenia, szkolenia zawodowego i szkolenia".


Środowisko wodne widziane oczami dziecka
20-10-2017

Środowisko wodne widziane oczami dziecka

20 października br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Środowisko wodne widziane oczami dziecka”. Laureatom pogratulował wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.


20-10-2017

Program "Europa dla obywateli"

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na bezpłatne spotkanie informacyjne o programie "Europa dla obywateli", które odbędzie się 27 października w Zielonej Górze.


Nowy nabór w ramach Ersamus+
19-10-2017

Nowy nabór w ramach Ersamus+

14 października rozpoczęto kolejny nabór w ramach programu Erasmus+. Wnioski można składać do 31 stycznia 2018 r. Postępowanie dotyczy wspólnych kwalifikacji w kształceniu i szkoleniu zawodowym.


19-10-2017

Międzynarodowy projekt dla przedsiębiorczych kobiet

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje dwuletni, międzynarodowy projekt „CrossEuWBA”. Jego celem jest zachęcenie i aktywizacja kobiet do inwestowania w start-upy, w szczególności te, które zostały założone i prowadzone są przez kobiety. Nabór start-upów do pierwszego pitchingu trwa do 5 listopada br.


Mobilne Punkty Informacyjne w subregionie gorzowskim
19-10-2017

Mobilne Punkty Informacyjne w subregionie gorzowskim

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp. zaprasza na bezpłatne konsultacje do Witnicy (23 października), Kostrzyna nad Odrą (23 października), Skwierzyny (25 października) oraz Bledzewa (25 października). Porady dotyczyć będą możliwości pozyskiwania środków unijnych.


Unijne wsparcie dla Zespołu Szkół w Niedoradzu
13-10-2017

Unijne wsparcie dla Zespołu Szkół w Niedoradzu

13 października br. wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn uczestniczył w uroczystym odbiorze zadania pn. Termomodernizacja Zespołu Szkół w Niedoradzu wraz z zastosowaniem Odnawialnych Źródeł Energii.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -