Fundusze Unijne - archiwum wiadomości

15-05-2017

EFIS: Wsparcie dla sektora publicznego i firm

Europejski Fundusz na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS) ma za zadanie zapewnienie gwarancji dla finansowania projektów potrzebnych danej gospodarce lub społeczeństwu. Gwarancje są skierowane przede wszystkim do sektoa prywatnego, ale również w niektórych obszarach gospodarczych do sektora publicznego.


12-05-2017

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju: Nabory dla MŚP

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) rozpoczyna dwa nabory projektów w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. W ramach pierwszego konkursu rozwijane są tzw. małe projekty dla MŚP. Z kolei drugi konkurs jest adresowany do konsorcjów, których projekty muszą obejmować badania przemysłowe i/lub prace rozwojowe.


11-05-2017

Unijne dotacje na aktywizację bezrobotnych

Wojewódzki Urząd Pracy zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące aplikowania o środki unijne. Jego tematem będzie konkurs ogłoszonym= 31 marca w ramach RPO – Lubuskie 2020, który dotyczy Działania 6.2 Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy niezarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy.


10-05-2017

Pakiet dla średnich miast – pierwsze nabory

Słubice, Międzyrzecz, Świebodzin, Nowa Sól, Żary i Żagań – te ośrodki mogą skorzystać z nowego rozwiązania Ministerstwa Rozwoju. Aktualnie w ramach Pakietu lubuskie miejscowości mogą aplikować w ramach dwóch naborów. Od 8 maja trwa konkurs w ramach Działania 3.1 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój – Kompetencje w szkolnictwie wyższym.


10-05-2017

Szkolenia z działania 1.4.1 w ramach RPO Lubuskie-2020

Ruszają kolejne szkolenia dotyczące aktualnie ogłoszonych oraz planowanych naborów wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, które odbędą się w Zielonej Górze oraz Gorzowie Wielkopolskim. Tym razem zapraszamy przedsiębiorców zainteresowanych działaniem 1.4.1 Promocja regionu i umiędzynarodowienie przedsiębiorstw sektora MŚP– projekty realizowane poza formułą ZIT 


09-05-2017

Konferencja Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion „Sprewa-Nysa-Bóbr”

Krosno Odrzańskie było dziś (09.05) gospodarzem konferencji Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion „Sprewa-Nysa-Bóbr”. W trakcie spotkania ustalono m.in. budżet na rok 2017. W konferencji uczestniczył Członek Zarządu Województwa Lubuskiego Tadeusz Jędrzejczak, który przedstawił stan realizacji programów Interreg VA Brandenburgia-Polska i Interreg Polska-Saksonia, oraz omówił perspektywy współpracy transgranicznej w następnej perspektywie finansowej UE.


09-05-2017

MPI w Iłowej i Małomicach

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, zaprasza 17 maja do Iłowej i Małomic. na bezpłatne konsultacje. Porady dotyczyć będą możliwości pozyskiwania środków unijnych.


05-05-2017

Mobilne Punkty Informacyjne w powiecie gorzowskim

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp., zaprasza16 maja na bezpłatne konsultacje do Lubiszyna i Witnicy. Porady dotyczyć będą możliwości pozyskiwania środków unijnych.


04-05-2017

MPI w Niegosławicach i Szprotawie

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, zaprasza wszystkich zainteresowanych 12 maja na bezpłatne konsultacje do Niegosławic i Szprotawy. Porady dotyczyć będą możliwości pozyskiwania środków unijnych.


04-05-2017

MPI w Jasieniu i Lubsku

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, 11 maja zaprasza wszystkich zainteresowanych do Jasienia i Lubska na bezpłatne konsultacje. Porady dotyczyć będą możliwości pozyskiwania środków unijnych.

 


Zapisz się do naszego newslettera!

g -