Fundusze Unijne - archiwum wiadomości

PIFE nieczynne 22 grudnia
20-12-2017

PIFE nieczynne 22 grudnia

Zgodnie z Zarządzeniem Marszałka Województwa Lubuskiego, w piątek 22 grudnia 2017 r. Punkty Informacyjne w Zielonej Górze i w Gorzowie Wlkp. będą nieczynne. Do kontaktu z naszymi Punktami (http://rpo.lubuskie.pl/punkty-informacyjne) zapraszamy w środę 27 grudnia 2017 r.


Utrudniony kontakt z PIFE w Zielonej Górze!
20-12-2017

Utrudniony kontakt z PIFE w Zielonej Górze!

W związku z masową awarią w sieci operatora telekomunikacyjnego Netia S.A., jaka nastąpiła w środę 20 grudnia 2017 r. w części województwa lubuskiego, wystąpiły problemy z telefonami stacjonarnymi w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich (GPI) w Zielonej Górze. Cały czas trwają prace, mające na celu usunięcie awarii i przywrócenie łączności. Nie jest znany przewidywany czas usunięcia awarii.


19-12-2017

Konsultacje ws. Europejskiego Urzędu Pracy i numeru ubezpieczenia społecznego

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli informuje o otwartych przez Komisję Europejską konsultacjach publicznych ws. utworzenia Europejskiego Urzędu Pracy oraz inicjatywy dotyczącej wprowadzenia europejskiego numeru ubezpieczenia społecznego. Konsultacje są skierowane do osób indywidualnych oraz organizacji. Opinie można przekazywać w języku polskim do 7 stycznia 2018 r.


Posiedzenie Komitetu Monitorującego RPO-Lubuskie 2020
07-12-2017

Posiedzenie Komitetu Monitorującego RPO-Lubuskie 2020

7 grudnia w Sali Senatu Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się XI posiedzenie Komitetu Monitorującego RPO-Lubuskie 2020. Tematem spotkania była aktualizacja wcześniej przyjętych kryteriów wyboru projektów, stosowanych przy ocenie wniosków finansowanych w ramach EFRR, a także kryteriów dostępu dla projektów pozakonkursowych realizowanych w ramach naboru przeprowadzanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze. Przyjęto również zmiany w Planie ewaluacji RPO-L2020, który co najmniej raz w roku podlega przeglądom i ewentualnym aktualizacjom.


Spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych
01-12-2017

Spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, we współpracy z Departamentem Infrastruktury Społecznej, zaprasza na spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych, które odbędzie się 13 grudnia 2017 r. w godzinach 10:00 – 13:00 w Zielonej Górze.


Spotkanie z ZIT Zielona Góra
29-11-2017

Spotkanie z ZIT Zielona Góra

Dziś (29.11) w Urzędzie Marszałkowskim spotkali się odbyło się spotkanie z przedstawicielami ZIT Zielona Góra. Celem narady było podjęcie zintensyfikowanych działań na rzecz sprawniejszego wykorzystywania środków europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Rozmowom przewodniczył wicemarszałek Romuald Gawlik.


Przedszkole w Lipkach Wielkich po termomodernizacji
29-11-2017

Przedszkole w Lipkach Wielkich po termomodernizacji

28 listopada br. Gminę Santok odwiedził wicemarszałek Romuald Gawlik. Przed oficjalnym otwarciem Gminnego Przedszkola w Lipkach Wielkich wicemarszałek z Wójtem Gminy Santok Józefem Ludniewskim udali się do obiektów wyremontowanych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego.


Spotkanie z przedstawicielami ZIT Gorzów Wlkp.
24-11-2017

Spotkanie z przedstawicielami ZIT Gorzów Wlkp.

Stan rozliczenia projektów oraz możliwość rozszerzenia ich realizacji były tematem spotkania członek zarządu Alicji Makarskiej z przedstawicielami ZIT MOF Gorzów Wlkp. i pracownikami Urzędu Marszałkowskiego. Podczas rozmów omówiono realizację inwestycji wdrażanych w ramach RPO Lubuskie 2020 oraz napotykane trudności bieżące we wdrażanych projektach.


Skorzystaj z dotacji w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego
22-11-2017

Skorzystaj z dotacji w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego

W programie Interreg Region Morza Bałtyckiego trwa prawdopodobnie ostatni nabór wniosków o dofinansowanie. Środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego są dostępne dla instytucji publicznych i prywatnych z osobowością prawną. Mogą się o nie ubiegać podmioty z całej Polski.


MPI w subregionie gorzowskim
22-11-2017

MPI w subregionie gorzowskim

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp., zaprasza na bezpłatne konsultacje do Kłodawy (29 listopada) i Santoka (29 listopada).  Porady dotyczyć będą możliwości pozyskiwania środków unijnych.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -