Archiwum Wiadomości

Mam Haka na Raka
02-01-2013

Mam Haka na Raka

Zakończyła się rejestracja do 6. edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”. Tematem tej edycji będzie nowotwór złośliwy skóry – czerniak. 


Lubuskie trochę większe
01-01-2013

Lubuskie trochę większe

1 stycznia br. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustalenia nowych granic polskich gmin. Dokument jest odpowiedzią na wnioski, jakie w ubiegłym roku wpłynęły do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Nowy rok przyniósł ponad sto zmian na administracyjnej mapie Polski, a dwie korekty dotyczą województwa lubuskiego. Do gminy Kargowa przyłączono części obszaru obrębu ewidencyjnego Kopanica o powierzchni 1,23 ha z gminy Siedlec. Druga zmiana dotyczy granic miasta Strzelce Krajeńskie. Do miasta przyłączono kilkadziesiąt okolicznych działek o powierzchni 59,81 ha.


Lubuski Szlak wina i miodu zaprezentowany w Chinach
31-12-2012

Lubuski Szlak wina i miodu zaprezentowany w Chinach

Lubuskie wino i miód miały swoją premierę w Chinach. Okazją do prezentacji naszych regionalnych produktów były XV Tropikalne Rolnicze Targi Zimowe, które odbyły się w Haikou. - Azjatycki rynek jest wymagający, ale jednocześnie ciekawy nowych smaków i kultur. Na Targach pokazaliśmy sztandarowe produkty, które świetnie współgrają z lubuską turystyką. Gdzie tylko możemy, pokazujemy piękno Ziemi Lubuskiej i zapraszamy do odwiedzenia naszych stron – mówił 27.12.2012 r. na spotkaniu z dziennikarzami przewodniczący sejmiku Tomasz Możejko.


Sylwestrowy ring w RTV Lubuska
31-12-2012

Sylwestrowy ring w RTV Lubuska

W Sylwestrowe popołudnie, 31 grudnia br. marszałek Elżbieta Polak była gościem programu "Samorządowy ring" w RTV Lubuska. Ostatnie w tym roku wydanie można było zobaczyć na antenie stacji o godz. 17.00. Nagranie jest  również dostępne na stronie www.rtvlubuska.pl. Zapraszamy!


Warto jest pomagać
28-12-2012

Warto jest pomagać

W sobotę, 29 grudnia  br. w Lubuskim Teatrze odbyła się VIII edycja charytatywnej Akcji Warto jest pomagać Zielona Góra 2012. Podczas pierwszej części programu - VIP-y dzieciom - znane osobistości zaśpiewały kolędy i pastorałki przy akompaniamencie orkiestry "Warto jest pomagać" pod kierownictwem Wojciecha Zandeckiego. Wraz z Lubuskim Zespołem Pieśni i Tańca kolędę „Przybieżeli do Betlejem” zaśpiewał Członek Zarządu Województwa Lubuskiego Romuald Kreń.


Marszałek Elżbieta Polak w mediach
27-12-2012

Marszałek Elżbieta Polak w mediach

W czwartek, 27.12.2012 r. marszałek Elżbieta Polak była gościem programu „Powiększenie” w RTV Lubuska.


Sukces negocjacyjny: szpital z wysokim kontraktem na 2013 rok!
27-12-2012

Sukces negocjacyjny: szpital z wysokim kontraktem na 2013 rok!

188 mln 800 tys. zł – tyle wynosi kontrakt szpitala wojewódzkiego w Gorzowie na przyszły rok. A będzie jeszcze więcej! Dyrektor Marek Twardowski szacuje, że do 1 kwietnia, czyli do czasu przekształcenia szpitala w spółkę, kontrakt wzrośnie do 190 mln zł.


Dodatkowy nabór kandydatów na członków Regionalnej Komisji Egzaminacyjnej
27-12-2012

Dodatkowy nabór kandydatów na członków Regionalnej Komisji Egzaminacyjnej

Marszałek Województwa Lubuskiego na wniosek Centralnej Komisji  Egzaminacyjnej ds. stopni specjalizacji zawodowej pracowników socjalnych ogłasza dodatkowy nabór kandydatów na członków Regionalnej Komisji Egzaminacyjnej ds. specjalizacji zawodowej pracowników socjalnych (RKE).


Stelmet Zielona Góra w Oostende
27-12-2012

Stelmet Zielona Góra w Oostende

Mecz w Oostende - przeżyjmy to jeszcze raz! –  to  reportaż z wyjazdu zawodników oraz kibiców do Oostende na mecz z tamtejszym Telenetem. Reportaż został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Warto zobaczyć to jeszcze raz  https://www.youtube.com/watch?v=Autfi0EJVvs


Świąteczna pocztówka muzyczna dla żołnierzy
23-12-2012

Świąteczna pocztówka muzyczna dla żołnierzy

- To są specjalne życzenia dla żołnierzy, którzy nie mogą być ze swoimi rodzinami na święta. Ponad 80 % żołnierzy pełniących teraz służbę w Kosowie pochodzi z Regionu Lubuskiego. Specjalnie dla nich nagrywamy dźwiękową pocztówkę - tymi słowami, podczas spotkania opłatkowego w urzędzie, marszałek Elżbieta Polak zaprosiła Zarząd Województwa Lubuskiego oraz wszystkich pracowników do wspólnego odśpiewania kolędy "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Muzycznych życzeń można wysłuchać pod adresem http://www.youtube.com/elubuskie24.


Zapisz się do naszego newslettera!