Archiwum Wiadomości

Marszałek odpowiada byłemu dyrektorowi szpitala
19-01-2018

Marszałek odpowiada byłemu dyrektorowi szpitala

Zamieszczamy polemikę marszałek Elżbiety Anny Polak dotyczącą wypowiedzi uczestników konferencji prasowej Nowoczesnej w dniu 18.01.2018 r. Temat konferencji dotyczył zielonogórskiej lecznicy.


19-01-2018

Lubuskie Bony Rozwojowe - spotkanie informacyjne

Agencja Rozwoju Regionalnego wraz z Organizacją Pracodawców Ziemi Lubuskiej zapraszają na mobilne spotkania konsultacyjne dotyczące projektu „Lubuskie Bony Rozwojowe w subregionie zielonogórskim”. Projekt dotyczy dofinansowania do szkoleń dla przedsiębiorców oraz ich pracowników. Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć [TUTAJ].


19-01-2018

O sprawach ważnych dla regionu

19 stycznia br. gościem marszałek Elżbiety Anny Polak był poseł na Sejm RP Paweł Pudłowski. Rozmowa dotyczyła innowacji i nowych technologii oraz wyzwań, jakie stoją przed nowoczesną lubuską gospodarką a także działań już podjętych przez zarząd województwa, które mają wpłynąć na poprawę innowacyjności.


Spotkanie z samorządowcami w Drezdenku (wideo)
18-01-2018

Spotkanie z samorządowcami w Drezdenku (wideo)

Zarząd województwa z marszałek Elżbietą Anną Polak po raz kolejny spotkał się z lubuskimi samorządowcami. Tym razem przedmiotem rozmów były najważniejsze kwestie dla powiatu strzelecko-drezdeneckiego i gorzowskiego. Podobne spotkania odbyły się w powiatach: słubickim i sulęcińskim, międzyrzeckim i świebodzińskim, zielonogórskim i krośnieński, wschowskim i nowosolskim.


Otwarto drugi odcinek obwodnicy Drezdenka  (wideo)
18-01-2018

Otwarto drugi odcinek obwodnicy Drezdenka (wideo)

W Drezdenku uroczyście otwarto drugi odcinek obwodnicy miasta.- To inwestycja, na którą mieszkańcy czekali wiele lat. Dla Drezdenka niesamowicie ważna, gdyż odciąży miasto od ruchu tranzytowego. Ważne jest też to, że wciąż priorytetem w województwie lubuskim jest poprawa dostępności transportowej. Najwięcej pieniędzy przeznaczamy na modernizację i budowę dróg oraz obwodnic - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.         


Marszałek gościem Radia Zachód
18-01-2018

Marszałek gościem Radia Zachód

W piątek, 19 stycznia br. marszałek Elżbieta Anna Polak była gościem Porannej rozmowy dnia na antenie Radia Zachód. Posłuchał tutaj


Lubuscy dziennikarze wybrali wydarzenie roku
17-01-2018

Lubuscy dziennikarze wybrali wydarzenie roku

Zdaniem przedstawicieli lubuskich mediów najważniejszym wydarzeniem 2017 roku był pożar gorzowskiej katedry, a sztandarowymi inwestycjami samorządu województwa - budowa Ośrodka Radioterapii w Gorzowie i umowa na budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze. To wyniki ankiety, którą Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego przeprowadziło wśród dziennikarzy biorących udział w noworocznym spotkaniu z marszałek Elżbietą Anną Polak.


Przełazy: przetarg na sprzedaż nieruchomości
17-01-2018

Przełazy: przetarg na sprzedaż nieruchomości

Zarząd Województwa Lubuskiego zgodnie z ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2016 r., poz. 2147 z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2014 r., poz.1490) ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej w Przełazach.


Marszałek z dziennikarzami o planach na 2018 rok (wideo)
17-01-2018

Marszałek z dziennikarzami o planach na 2018 rok (wideo)

W odrestaurowanej ze środków budżetu województwa Sali Kryształowej pałacu w Zaborze odbyło się doroczne spotkanie marszałek Elżbiety Anny Polak z dziennikarzami lubuskich mediów. -  Podpisanie umowy na budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, kamień węgielny pod Ośrodek Radioterapii w Gorzowie oraz zakontraktowanie budowy mostu w Milsku to kamienie milowe dla województwa lubuskiego – podkreślała marszałek.


17-01-2018

Nowe pociągi w lubuskim taborze

Dziś (17.01) na trasie Zielona Góra - Nowa Sól - Zielona Góra odbył się inauguracyjny przejazd elektrycznego zespołu trakcyjnego EN57ALd. Pojazd zasilił tabor lubuskiego oddziału Przewozów Regionalnych. To wypełnienie ubiegłorocznej deklaracji złożonej Zarządowi Województwa Lubuskiego przez zarząd PR w Warszawie.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -