Archiwum Wiadomości

26-07-2017

Szpital w Międzyrzeczu żegna dyrektora

26 lipca br. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu uroczyście pożegnano dyrektora. Jacek Hudziak pełnił funkcję dyrektora szpitala od 14 stycznia 2013 r. Z końcem lipca br. upływa umowa o zarządzanie szpitalem. Podczas spotkania marszałek Elżbieta Anna Polak podziękowała dyrektorowi za pracę na rzecz szpitala. - Dyrektor kończy swoją misję. Te ostatnie lata nie były stracone. Udało się zrealizować wiele inwestycji – mówiła marszałek. Spotkanie było też okazją do podsumowania najważniejszych zadań zrealizowanych w placówce.      


25-07-2017

Lekka atletyka dla dzieci i młodzieży

25 lipca 2017 r. rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na realizację w formie powierzenia zadania publicznego w obszarze kultury fizycznej pn. „Upowszechnianie lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży”. Decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego dofinansowanie w wysokości 61.989 zł uzyskał Lubuski Związek Lekkiej Atletyki, z siedzibą w Zielonej Górze.


25-07-2017

Pomidory i bilety na żużel za krew!

Marszałek daje… pomidory, a klub żużlowy Falubaz dokłada bilet na mecz speedway’a. 25 lipca br. przed Urzędem po raz kolejny zaparkował czerwony krwiobus. - To nie pierwsza nasza akcja w zakresie krwiodawstwa. Niestety krwi ciągle brakuje, dlatego bardzo mocno zachęcam urzędników, nie tylko urzędu marszałkowskiego. Ta „kropla krwi” może uratować czyjeś życie – przekonywała marszałek Elżbieta Anna Polak. Do oddania krwi zachęcał również Andrzej Huszcza - legenda zielonogórskiego klubu.


25-07-2017

Nabór w programie „Pakiet wsparcia miast średnich”

Ministerstwo Rozwoju oraz Polski Fundusz Rozwoju zapraszają samorządy miast średnich do wzięcia udziału w pilotażowym projekcie w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Jest to kolejna szansa dla sześciu lubuskich miast: Międzyrzecza, Świebodzina, Żar, Żagania, Nowej Soli oraz Słubic. Pilotażem ma zostać objętych do 60 potrzeb inwestycyjnych (każdy samorząd może zgłosić do 2 potrzeb inwestycyjnych na oddzielnych formularzach – formularz do pobrania ).


25-07-2017

Premier Woidke oferuje wsparcie dla Woodstocku

Dietmar Woidke, koordynator rządu RFN ds. polsko - niemieckiej współpracy społecznej i przygranicznej w dalszym ciągu oferuje wsparcie Landu Brandenburgia przy zabezpieczeniu Festiwalu „Przystanek Woodstock” i kieruje list do Koordynatora współpracy polsko–niemieckiej, Sekretarza Stanu Jakuba Skiby. Przystanek Woodstock odbędzie się 3-5 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.


24-07-2017

Nowa siedziba wydziału zamiejscowego

Wydział Zamiejscowy Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie Wlkp. zmienia swoją siedzibę. Przeprowadzka odbędzie się w ostatnich dniach lipca z dotychczasowej siedziby przy ul. Dworcowej 13 do budynku przy ul. Mościckiego 6.


24-07-2017

O planach gminy Zabór

Plany i najbliższe inwestycje gminy Zabór to temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z wójtem Robertem Sidorukiem. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o możliwościach wydzierżawienia jeziora Liwno oraz modernizacji parku przy pałacu w Zaborze.     


24-07-2017

Nowy rok akademicki, nowe możliwości

24 lipca br. marszałek Elżbieta Anna Polak spotkała się z prof. dr hab. inż. Marianem Miłkiem, Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie. Główny temat rozmów dotyczył sytuacji szkolnictwa wyższego oraz połączenia PWSZ w Sulechowie z Uniwersytetem Zielonogórskim.


24-07-2017

Transgraniczność w perspektywie socjologicznej

24 lipca br. gościem marszałek Elżbiety Anny Polak była prof. Maria Zielińska z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Tematem spotkania były możliwości współpracy przy organizacji X Jubileuszowej Ogólnokrajowej Konferencji Naukowej „Transgraniczność w perspektywie socjologicznej. Europa – podzielona wspólnota”. Konferencja odbędzie się we wrześniu br. Wezmą w niej udział przedstawiciele Komitetu Socjologii Polskiej Akademii Nauk. 


24-07-2017

„POMOST” w Świebodzinie z dofinansowaniem

Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji „POMOST” w Świebodzinie decyzją zarządu województwa otrzymało wsparcie w wysokości 7 400 zł na realizację zadania pn.: „Rozwiązywanie problemu uzależnień osób bezdomnych województwa lubuskiego”, które realizowane będzie w okresie od 10 sierpnia 2017 r. do 30 września 2017 r.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -