Archiwum Wiadomości

18-01-2017

200 tys. zł na promocję kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego

Prowadzisz działania promocyjne z zakresu kultury i sztuki? Zajmujesz się ochroną dóbr kultury i dziedzictwa narodowego? Czeka na ciebie 200 tys. zł. Zarząd Województwa Lubuskiego ogłasza konkurs na realizację zadań w tym obszarze. Na oferty czekamy do 9 lutego 2017 r.

 


18-01-2017

Drogowe rozmowy w urzędzie marszałkowskim

Dokończenie remontu drogi wojewódzkiej nr 324 łączącej Szlichtyngową z Rawiczem. Nad tym tematem pochyli się dziś (18.01) w urzędzie marszałkowskim wiceburmistrz gminy i Alicja Makarska, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego.


18-01-2017

Małopolska gospodarzem Konwentu Marszałków RP

Finanse jednostek samorządu terytorialnego, ustawa wdrożeniowa funduszy europejskich, dyplomacja ekonomiczna na rok 2017 – m.in. o tych tematach rozmawiali w Zakopanem marszałkowie województw. Styczniowe posiedzenie Konwentu Marszałków RP, pierwsze pod przewodnictwem Małopolski, rozpoczęło się 17 stycznia br. W obradach uczestniczyła marszałek Elżbieta Anna Polak.


18-01-2017

O lubuskim rynku pracy

18 stycznia br. odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy Województwa Lubuskiego, w którym uczestniczył wicemarszałek Romuald Gawlik. Podczas obrad przyjęto plan posiedzeń na 2017 r.


17-01-2017

Ponad 25 lat udanej współpracy

Liczy 3 mln mieszkańców, słynie z win oraz serów i od 2008 r. jest partnerem województwa lubuskiego, choć nieoficjalna współpraca trwa od ponad ćwierć wieku. Mowa o Departamencie le Lot. Przedstawiciele francuskiego regionu spotkali się dziś (17.01) w urzędzie marszałkowskim z członkiem zarządu Tadeuszem Jędrzejczakiem, aby ustalić plan wspólnych działań w 2017 r.


17-01-2017

"Myślę pozytywnie”

Jak często odczuwa się potrzebę zmiany? Ile razy noworoczne postanowienia spełzały na niczym? W jaki sposób sprawić, aby w końcu się udało? Takie pytania zadają sobie nie tylko dorośli. Dla dzieci i młodzieży pożegnanie starego i powitanie nowego roku to także wyjątkowy czas. To właśnie do nich skierowana jest kampania społeczna pn. „Poukładaj sobie w głowie na Nowy Rok!", która będzie trwała prawie do końca stycznia 2017! Organizatorem akcji jest Instytut Edukacji Pozytywnej.


16-01-2017

Spotkanie w sprawie wyboru konsultanta

16 stycznia br. w urzędzie marszałkowskim odbyło się pierwsze spotkanie negocjacyjne na wybór konsultanta dla Lubuskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Zielonej Górze oraz Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie w zakresie wdrażania projektu ochrony przeciwpowodziowej dorzecza Odry i Wisły.


16-01-2017

Erasmus+ Bus w podróży

Eksperci FRSE polskiej Agencji Narodowej Programu Erasmus+ ruszają w podróż po Polsce i zapraszają. Chcesz zrobić u siebie spotkanie informacyjne? Nic prostszego. Wystarczy zarejestrować się na specjalnej stronie. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych przygotowaniem projektów w ramach programu Erasmus+: samorządów, szkół, bibliotek, domów kultury, organizacji kształcenia zawodowego, kadry edukacji dorosłych, organizacji działających w sektorze młodzieży, niekomercyjnych instytucji i organizacji oraz organów publicznych funkcjonujących w obszarze sportu. 


16-01-2017

Coraz bliżej podpisania układu zbiorowego

16 stycznia to ważna data w kalendarzu gorzowskiej lecznicy. Związkowcy podpisali porozumienie intencyjne w sprawie układu zbiorowego z marszałek województwa lubuskiego Elżbietą Anną Polak i zarządem spółki.  – To krok do podpisania nowego układu, pierwszego od dziesięciu lat – podkreśla marszałek.


16-01-2017

Lubuskie zagrało z WOŚP po raz 25.

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W serwisie Allegro zakończono już część licytacji. Randka na winnicy wraz z kolacją w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze oraz nurkowanie z instruktorem w Jeziorze Lipie zostały wylicytowane na WOŚP-owych scenach w sumie za 800 zł. Dochód przeznaczony będzie dla ratowania życia i zdrowia najmłodszych i seniorów. Jak co roku akcję wspierała marszałek Elżbieta Anna Polak


Zapisz się do naszego newslettera!

g -