Archiwum Wiadomości

Prawo zamówień publicznych - webinarium
25-05-2020

Prawo zamówień publicznych - webinarium

Zapraszamy na webinarium organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, które dotyczyć będzie Prawa zamówień publicznych i zasady konkurencyjności w projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Szkolenie odbędzie się 1 czerwca 2020 r. o godz. 11.00.


Gorzów Wlkp.: Szpital redukuje emisję CO2
25-05-2020

Gorzów Wlkp.: Szpital redukuje emisję CO2

Chociaż gorzowski szpital jest na pierwszej linii frontu walki z epidemią, nie zwalnia tempa inwestycji. Przykład stanowi umowa podpisana dziś, 25 maja, przez członka zarządu Marcina Jabłońskiego. Dzięki niej lecznica wymieni konwencjonalny system zasilania w ciepło oraz energię, na nowoczesną jednostkę kogeneracyjną, m.in. ograniczając emisję CO2. Koszt inwestycji to ponad 5 mln zł (2,6 mln zł stanowi wsparcie z RPO Lubuskie 2020).


22-05-2020

Jednym głosem za zdrowiem Lubuszan

Marszałek Elżbieta Anna Polak podczas wideokonferencji 22 maja odniosła się do informacji przekazanych przez wojewodę lubuskiego szkalujących działania samorządu województwa. – Lubuskie sobie poradziło i radzi dobrze nie tylko z pandemią. Potrafimy rozwiązywać wiele problemów, ponieważ jesteśmy lubuską drużyną  – mówiła marszałek przy wsparciu lubuskich parlamentarzystów, zarządu i prezesów szpitali


22-05-2020

Kontener już jest, tomograf w drodze

Niecodzienna nie-medyczna operacja odbyła się w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym stanął kontener, w którym wkrótce ulokowany zostanie nowy tomograf kupiony przez Samorząd Województwa z Funduszy Europejskich. - Diagnostyka obrazowa jest częścią walki z epidemią koronawirusa. Dodatkowy tomograf był zatem niezbędny w lecznicy - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Koszt urządzenia ze stacją lekarską to blisko 3 mln zł.


22-05-2020

Marszałek gościem Radia Index

22 maja br., marszałek Elżbieta Anna Polak była gościem rozmowy na 96 FM w Radiu Index. Rozmowę można zobaczyć na facebooku radia oraz lubuskie.pl oraz TUTAJ


22-05-2020

Kolejne webinaria dla przedsiębiorców

Zapraszamy polskich przedsiębiorców do wzięcia udziału w kolejnych webinariach: "Sektor spożywczy na Półwyspie Iberyjskim w dobie pandemii COVID-19. Ryzyka i szanse dla polskich przedsiębiorców" oraz "Górnictwo w Australii - szanse dla polskich producentów maszyn i urządzeń, specyfika branży i porównanie technologii".


22-05-2020

WOSiR zaprasza na półkolonie

Lato to dobry czas na szukanie nowych pasji i próbowanie różnych dziedzin sportowych. Takie możliwości zapewnia Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. WOSiR zaprasza na letnie półkolonie. Zapisy będę prowadzone wyłącznie przez elektroniczny system rezerwacji [TUTAJ]. Ilość miejsc jest ograniczona. Uczestnikami zajęć mogą być dzieci wyłącznie w wieku 7-11 lat.


Urząd przenosi się do sieci
22-05-2020

Urząd przenosi się do sieci

Coraz więcej urzędowych spraw można już załatwić nie wychodząc z domu. Samorząd województwa robi kolejny krok w zakresie powiększenia liczby oferowanych e-usług. Członek zarządu Marcin Jabłoński podpisał dziś (22.05) umowę na projekt „Lubuski e-Urząd II”. Partnerami wartej blisko 15 mln zł inwestycji, współfinansowanej z funduszy europejskich, jest 11 gmin z terenu całego województwa.


Urząd wznawia przyjmowanie interesantów
22-05-2020

Urząd wznawia przyjmowanie interesantów

Od najbliższego poniedziałku (25 maja) urząd znów będzie przyjmował interesantów. Ze względu na panującą epidemię odbędzie się to jednak na specjalnych zasadach. Na terenie UMWL zostaną wyznaczone miejsca do obsługi mieszkańców.

 


Ekologiczne Lubuskie? Działamy!
21-05-2020

Ekologiczne Lubuskie? Działamy!

Walcząc z epidemią koronawirusa nie ustajemy w działaniach na pozostałych polach. W Gorzowie Wielkopolskim członek zarządu Marcin Jabłoński podpisał dziś (20 maja) kolejne umowy na termomodernizację budynków oraz działania wspierające wymianę starych pieców. Zyska na tym środowisko naturalne oraz Lubuszanie, którzy będą oddychali czystszym powietrzem. Zyskają też placówki oświatowe, bo np. znacznie obniżą koszty związane z utrzymaniem obiektów.


Zapisz się do naszego newslettera!