Archiwum Wiadomości

20-09-2017

Webinarium PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prowadzi cykl webinariów dla wnioskodawców działań Agencji. Najbliższe odbędzie się 21 września, o godz. 10:00 i będzie poświęcone konkursowi programu Inteligentny Rozwój „Bony na innowacje dla MŚP”. Transmisja będzie dostępna na stronie www.parp.gov.pl. W trakcie trwania transmisji będzie możliwość zadawania pytań ekspertom.


20-09-2017

Lubuskie na Polagra Food

W dniach 23-26 września br. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się święto polskiej, regionalnej, tradycyjnej i certyfikowanej żywności „Polagra FOOD – Smaki Regionów”. W niedzielę odbędzie się  finał konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów", podczas którego o Perłę 2017 powalczą lubuskie specjały. - Lubuskie smakuje wyjątkowo. Nasze dziedzictwo kulinarne i jego różnorodność jest naszym wielkim potencjałem - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.


20-09-2017

Wojewódzkie Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa

22 września 2017 r. w Santoku odbędą się Wojewódzkie Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, których temat przewodni w tym roku brzmi: Krajobraz dziedzictwa-dziedzictwo krajobrazu. W wydarzeniu weźmie udział wicemarszałek Romuald Gawlik.  


20-09-2017

Polish Run w Brukseli: Lubuskie wystawia silną ekipę

Tysiąc biegaczy z 29 krajów, 10 km i jeden cel: promocja zdrowego i aktywnego trybu życia. W sobotę 23 września br. w Brukseli – w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu – odbędzie się Polish Run. Województwo Lubuskie ufundowało nagrodę dla najszybszej Polki. Zwyciężczyni odbierze wygraną z rąk marszałek Elżbiety Anny Polak. W biegu weźmie udział także ekipa biegaczy z Urzędu Marszałkowskiego.


20-09-2017

Lubuskie walczy z nowotworami

Rak głowy i szyi jest szóstym najczęściej występującym nowotworem na świecie. Co roku w Europie zostaje zdiagnozowany u 350 tysięcy osób. W Polsce stanowi ok 6 proc. wszystkich nowotworów. Od 18 do 22 września obchodzimy Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Szpital w Zielonej Górze od stycznia 2018 r., jako jedyny w regionie i jeden z jedenastu w kraju realizuje program profilaktyczny w tym zakresie. – Stawiamy na profilaktykę i szeroki dostęp do badań w szpitalach – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.


20-09-2017

Narodowy Kongres Trzeźwości

W dniach 21-23 września br. na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie odbędą się Centralne Uroczystości Narodowego Kongresu Trzeźwości pod hasłem „Ku trzeźwości Narodu.  Odpowiedzialność rodziny, kościoła, państwa i samorządu”. 21 września br. odbędzie się sesja poświęcona roli państwa i samorządów w służbie trzeźwości narodu. W konferencji weźmie udział wicemarszałek Romuald Gawlik.         


20-09-2017

Kolacja na cztery ręce

Już w najbliższą sobotę, 23 września br. o godz. 19.00 w Teatrze im. J Osterwy w Gorzowie Wlkp. odbędzie się premiera sztuki „Kolacja na cztery ręce”. Spektakl obejrzy wicemarszałek Romuald Gawlik.  


20-09-2017

Wschowski Kongres Kobiet

7 października br. odbędzie się VI Wschowski Kongres Kobiet. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym marszałek Elżbiety Anny Polak.  


19-09-2017

Ważne problemy samorządowców [wideo]

W Ośnie Lubuskim odbyło się spotkanie Zarządu Województwa Lubuskiego z marszałek Elżbietą Anną Polak na czele z samorządowcami powiatów słubickiego i sulęcińskiego. Rozmowy dotyczyły lokalnych problemów i postulatów, dotyczących m.in. dróg wojewódzkich, inwestycji przeciwpowodziowych, pozyskiwania funduszy europejskich w ramach RPO. - Naszą rolą jest likwidowanie barier i rozwiązywanie problemów - podkreśla marszałek.


19-09-2017

Marszałek dla Wprost o Polsce lokalnej i relacjach z Warszawą

- Nie da się wszystkim ręcznie sterować. Mamy 16 regionów, ponad 2,5 tys. gmin. Trzeba doskonalić prawo, ale przekazywać jak najwięcej kompetencji w dół, wtedy państwo będzie działało lepiej - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak w wywiadzie "Kierunek: decentralizacja", który ukazał się w najnowszym wydaniu tygodnika Wprost. Z marszałek rozmawiał redaktor naczelny Jacek Pochłopień.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -