Archiwum Wiadomości

24-03-2017

Będą kolejne targowiska

24 marca br. w siedzibie Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich odbyła się konferencja prasowa dotycząca targowisk oraz obiektów budowlanych przeznaczonych na cele promocji lokalnych produktów w ramach PROW 2014-2020.


24-03-2017

Międzynarodowy Dzień Teatru

- Teatr zajmuje się różnymi problemami, mówi o miłości, przyjaźni, ideałach, a aktorzy słowem, gestem, ruchem trafiają prosto w nasze serca budząc niezwykłe uczucia, namiętności i wartości – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. 27 marca już po raz 56. obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji lubuskie teatry przygotowały wiele atrakcji.


24-03-2017

O wsparciu młodzieży zagrożonej wykluczeniem

23 marca gośćmi członek zarządu Alicji Makarskiej byli: ks. Robert Patro - dyrektor Centrum Młodzieżowego przy parafii pw. Św. Stanisława Kostki i ks. Adrianem Put - proboszcz parafii pw. Św. Stanisława Kostki. Spotkanie dotyczyło możliwości wsparcia działań podejmowanych przez stowarzyszenie Europejskie Centrum Wolontariatu na rzecz młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym.


23-03-2017

Teatr pięknieje, dyrektor zostaje

To już ponad 7 mln zł – tyle w ciągu pięciu lat przekazał samorząd województwa na rewitalizację Teatru im. Osterwy w Gorzowie Wlkp. - Zarząd województwa stara się właściwie dopieścić teatr. Przeznaczyliśmy spore środki z budżetu na rewitalizację obiektu, co widać. Największy zastrzyk finansowy trafił tu w ubiegłym roku -  2 mln zł. Taka sama kwota będzie w tym roku – wyliczała podczas konferencji prasowej marszałek Elżbieta Anna Polak. I przekazała jeszcze jedną dobrą wiadomość: dyrektor Tomaszewicz zostaje na kolejnych 5 lat.


23-03-2017

Spotkanie ws. Strategii Rozwoju Polski Zachodniej

23 marca w urzędzie marszałkowskim odbyło się spotkanie w ramach Zespołu Roboczego ds. Strategii Rozwoju Polski Zachodniej, poświęcone rozwojowi współpracy ośrodków akademickich i przedsiębiorców Polski Zachodniej w celu komercjalizacji wiedzy. Dyskusja dotyczyła możliwości nowej aktywności regionów Polski Zachodniej w ramach współpracy ośrodków akademickich i transferu wiedzy do biznesu, szczególnie roli centrów transferu technologii.


23-03-2017

Milion do podziału!

Zarząd Województwa Lubuskiego poszukuje operatora projektu pn.: „Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe” – Budżet Inicjatyw Obywatelskich. Jego zadaniem będzie udzielanie mikrodotacji organizacjom pozarządowym i grupom nieformalnym. Mamy na to 1 mln zł! - Chcemy, aby te pieniądze przeznaczone zostały na realizację pomysłów ludzi młodych. Bo kiedy mówimy o programie Młodzi On-Life, to chcemy żeby młodzi włączyli się do życia, byli aktywni, zeszli z kanapy jak powiedział Papież Franciszek. Ale bez pieniędzy nie zawsze się da – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


23-03-2017

30 tys. na święto jazzu

- Gorzów Jazz Celebrations to festiwal, z którego Gorzów słynie w całej Polsce. W związku z tym zarząd województwa w ramach wolnych środków przeznaczył 30 tys. zł dofinansowania na jego organizację – taką dobrą informację przekazała marszałek Elżbieta Anna Polak podczas konferencji prasowej, która odbyła się 23 marca w północnej stolicy regionu.


22-03-2017

O ochronie zdrowia w powiecie żarskim

Ochrona zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem możliwości wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 oraz programów krajowych modernizacji oddziału geriatrycznego żarskiego szpitala Na Wyspie – to główny temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z wicestarostą żarską Małgorzatą Issel.  


22-03-2017

O współpracy z amerykańską armią

Przedstawiciele armii amerykańskiej z dowódcą płk Christopherem R. Norriem na czele spotkali się z marszałek Elżbietą Anną Polak oraz członkiem zarządu Tadeuszem Jędrzejczakiem. Tematem spotkania było nawiązanie współpracy między wojskami amerykańskimi stacjonującymi w Polsce, a młodzieżą lubuskich szkół. Marszałek zaproponowała organizację spotkania z młodymi Lubuszanami, podczas którego przedstawiciele wojsk USA przybliżą tajniki swojej pracy i misji.


22-03-2017

Weekend za pół ceny

Ogólnopolska akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to wykorzystanie sprawdzonej formuły weekendowych akcji zniżkowych organizowanych  przez polskie miasta i regiony oraz przeniesienie jej na poziom krajowy.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -