Archiwum Wiadomości

21-05-2018

Sportowe sukcesy lubuskich drużyn

Lubuskie ma złotą drużynę piłkarską oraz złoto na „Marszałkiadzie”. Lubuska Drużna zdobyła pierwsze miejsce podczas VI Mistrzostw Polski Urzędów Marszałkowskich w Piłce Nożnej Halowej Ustka 2018, zdobywając jednocześnie tytuł Mistrza Polski! Tegoroczną Marszałkiadę wygrała ekipa z Lubuskiego. - Przed nami wiele wyzwań, nie tylko sportowych, we wszystkich musimy zdobyć mistrzostwo - podsumowała marszałek Elżbieta Anna Polak.


21-05-2018

Brązowi medaliści u wicemarszałka

21 maja br. wicemarszałek Romuald Gawlik spotkał się z młodymi sportowcami. Na rozgrywanych na Malcie (8-14.04.2018 r.) Szkolnych Mistrzostwach Świata w Tenisie Stołowym zielonogórscy uczniowie zdobyli brązowy medal. Dziś przyszli pochwalić się trofeum i podziękować za wsparcie.  


21-05-2018

Europa usłyszy twój głos

24 maja we Frankfurcie nad Odrą odbędzie się Dialog Europejski pod hasłem: Demokracja polega na zaangażowaniu. Gośćmi debaty będą: Frans Timmermans – Wiceprzewodniczący Komisji Europesjkiej, marszałek Elżbieta Anna Polak oraz Stefan Ludwig – minister sprawiedliwości, spraw europejskich i ochrony konsumentów Landu Brandenburgia. Ty też możesz wziąć udział w dyskusji. Skorzystaj z bezpłatnego transportu z Zielonej Góry do Frankfurtu nad Odrą. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres: europedirect-zielonagora@lubuskie.uw.gov.pl


O lubuskim rynku pracy
21-05-2018

O lubuskim rynku pracy

Radni województwa zapoznali się z oceną sytuacji na lubuskim rynku pracy i realizacją zadań w zakresie polityki rynku pracy w ramach Lubuskiego Planu Działań na Rzecz Zatrudnienia.


Nowa siedziba Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie
21-05-2018

Nowa siedziba Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie

18 maja br. odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie oraz leśnej drogi łączącej Strzelce z miejscowością Długie. To wspólna inwestycja gminy z nadleśnictwem, która łącznie kosztowała prawie 5 mln zł. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Romuald Gawlik. Nowa siedziba mieści się w nowo wybudowanym budynku przy al. Piastów.


Nowe wyzwania dla Przedsiębiorstw Społecznych
21-05-2018

Nowe wyzwania dla Przedsiębiorstw Społecznych

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze (ROPS), Wydział Koordynacji Ekonomii Społecznej zaprasza na spotkania pt. „Nowe wyzwania dla Przedsiębiorstw Społecznych”. Spotkania odbędą się na północy i południu województwa, 23.05.2018 r.  w Zielonej Górze w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej oraz 24.05.2018 r. w Gorzowie Wlkp. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta.


Współpraca z organizacjami pozarządowymi w 2017 r.
21-05-2018

Współpraca z organizacjami pozarządowymi w 2017 r.

Radni województwa zapoznali się ze sprawozdaniem z realizacji „Programu współpracy Województwa Lubuskiego z organizacjami pozarządowymi w 2017 roku”. Współpraca obejmowała zadania m.in. o charakterze finansowym i pozafinansowym.


Pociąg do/z Międzyrzecza. Zobacz zabytkowe forty
21-05-2018

Pociąg do/z Międzyrzecza. Zobacz zabytkowe forty

Czas na kolejną wyprawę z cyklu: „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO”. Tym razem celem będzie Międzyrzecz, a dokładniej Międzyrzecki Rejon Umocniony.


21-05-2018

Innowacyjne Lubuskie

Majowa sesja sejmiku województwa była okazją do przekazania informacji na temat Lubuskiego Ośrodka Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku, a także Centrum Energetyki Odnawialnej w Sulechowie. Radni wysłuchali prezentacji o działalności obydwu placówek.


Majowa sesja sejmiku
21-05-2018

Majowa sesja sejmiku

W Sali Kolumnowej odbyła się XLV zwyczajna sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego. Radni wysłuchali m.in. informacji na temat uczelnianych jednostek badawczo-rozwojowych, raportów o stanie bezpieczeństwa sanitarnego, bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz analizy stanu porządku i bezpieczeństwa publicznego. W interpelacjach radnych dominowały tematy drogowe i inwestycyjne.


Zapisz się do naszego newslettera!