Archiwum Wiadomości

20-04-2017

Konkurs dla młodych innowatorów

Komisja Europejska organizuje konkurs " The European Transport Innovation Challenge 2017" skierowany do młodych innowatorów na opracowanie usługi lub produktu przyczyniającego się do osiągnięcia celów, jakie wyznaczyła sobie UE w dziedzinie transportu tzn. lepszej mobilności, lepszego dostępu do mobilności, mniejszego zanieczyszczenia, mniejszej ilości zatorów ruchu, zwiększenia bezpieczeństwa.


20-04-2017

Zjazd Delegatów Związku Żołnierzy Wojska Polskiego

19 kwietnia br. w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbył się X Wojewódzki Zjazd Delegatów Związku Żołnierzy Wojska Polskiego - Lubuskiego Zarządu Wojewódzkiego w Zielonej Górze, któremu przewodniczy gen. bryg. w st. spocz. Aleksander Bortnowski.


20-04-2017

Nabór Interreg Europa

Do 30 czerwca br. aplikanci wiodący mogą składać elektronicznie wnioski o dofinansowanie z programu Interreg Europa.


20-04-2017

Pakiet wsparcia rozwoju średnich miast wchodzi w życie

Ponad 2,5 mld zł będą mogły uzyskać ze środków Funduszy Europejskich tzw. średnie miasta, czyli miejscowości liczące ponad 20 tys. mieszkańców (oprócz miejscowości wojewódzkich) oraz miasta powyżej 15 tys. mieszkańców będących stolicami powiatów. Z województwa lubuskiego, na ministerialnej liście 255 polskich miast objętych tym programem, znalazło się 6 miejscowości.


19-04-2017

Żołnierze z uczniami o misji i... pierogach

W samo południe z żołnierzami USA? To możliwe tylko w urzędzie marszałkowskim! 20 kwietnia br. przedstawiciele armii amerykańskiej pierwszy raz w historii zajęli siedzibę władz samorządowych. To było pokojowe zajęcie. Spotkali się z uczniami szkół mundurowych. - To niesamowita okazja, żeby wzajemnie się od siebie uczyć. Chcemy pokazać, że jesteśmy gościnnym, otwartym i tolerancyjnym regionem. Można powiedzieć, że chcemy sprawdzić się w boju – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.


19-04-2017

O planach Filharmonii Zielonogórskiej

19 kwietnia br. gościem marszałek Elżbiety Anny Polak był Czesław Grabowski - dyrektor Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda w Zielonej Górze. Tematem rozmowy były plany dotyczące działalności filharmonii oraz jej rozbudowy.


19-04-2017

Europejska Konferencja Komunikacji Publicznej - EuroPCom 2017

Mając na uwadze prowadzony przez Europejski Komitet Regionów do 23 kwietnia br. nabór propozycji i pomysłów na wystąpienia i prelegentów podczas Europejskiej Konferencji Komunikacji Publicznej - EuroPCom 2017, Biuro Regionalne Woj. Lubuskiego w Brukseli informuje o możliwości zgłoszenia działań komunikacji publicznej - lubuskich kampanii i działań informacyjnych (np. kampanii Młodzi On-Life) i ich prezentacji podczas konferencji EuroPCom 2017, która odbędzie się w dn. 8 i 9 listopada br. w Brukseli.


19-04-2017

O rozbudowie drogi Krosno Odrz. – Radnica

19 kwietnia 2017 r. członek zarządu Alicja Makarska spotkała się z burmistrzem Krosna Odrzańskiego Markiem Cebulą i Radną Województwa Lubuskiego Anną Chinalską. Rozmowa dotyczyła rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 276 na odc. Krosno Odrzańskie – Radnica.


19-04-2017

Winiarska wiosna w LCW - trwają zapisy!

Winiarska Wiosna w Lubuskim Centrum Winiarstwa, to bezpłatne warsztaty winiarskie dla miłośników wina i winiarstwa. Elżbieta Anna Polak - Marszałek Województwa Lubuskiego zaprasza wszystkich chętnych do udziału. W programie trzy ciekawe panele. Liczba miejsc ograniczona! Jak się zapisać i być pewnym miejsca? Wystarczy do nas zadzwonić 68 320 01 12 lub napisać na zabor@lubuskie.pl. ZAPRASZAMY!


19-04-2017

Lubuskie na unijnym podium

Lubuskie jest jednym z czterech województw, które przekroczyły 30% próg kontraktacji środków w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Z wynikiem 35,5% alokacji uplasowało się na drugim miejscu w Polsce tuż za województwem pomorskim. – Impuls funduszy europejskich służy rozwojowi regionu lubuskiego. Ważne jest to, że inwestycje, które mają kluczowe znaczenie dla gospodarczego rozwoju już zostały zakontraktowane – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -