Archiwum Wiadomości

23-02-2017

Lubuskie na Międzynarodowych Targach Turystycznych 2017 we Wrocławiu

Lubuskie będzie się promować na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Stolicy Dolnego Śląska. Od piątku (24.02 br.) do niedzieli stoisko promujące województwo lubuskie będzie można zwiedzić w Hali Stulecia we Wrocławiu. Dla gości targów przygotowaliśmy wiele atrakcji. Podczas targów będziemy promować lubuskie jeziora oraz wodne aktywności, m.in.: wędkarstwo i wakeboarding.


23-02-2017

Miliony dla lubuskich szpitali

Kolejne duże inwestycje, za zgodą radnych województwa zrealizowane zostaną w jednostkach ochrony zdrowia, dla których podmiotem tworzącym jest samorząd województwa. 1 mln zł trafi do Centrum Leczenia Dzieci Młodzieży w Zaborze, tyle samo otrzyma Samodzielny Publiczny Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu a 12 mln zł na inwestycje otrzyma Szpital Kliniczny w Zielonej Górze. Dotacja celowa w wysokości 2 mln zł trafi także do gorzowskiego szpitala. Łącznie to blisko 17 mln zł.


23-02-2017

Lotnisko szuka pracowników

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” poszukuje pracowników do pracy na lotnisku Zielona Góra w Babimoście. Praca czeka na: specjalistów ds. bezpieczeństwa operacji lotniczych – dyżurny lotniska, młodszych ratowników w lotniskowej straży pożarnej, stewardessy portu, elektromontera ds. systemów elektroenergetycznych, kierowców operatorów sprzętu specjalnego w lotniskowej straży pożarnej i.in.


23-02-2017

II posiedzenie Lubuskiej Społecznej Rady Seniorów

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze był gospodarzem drugiego posiedzenia Lubuskiej Społecznej Rady Seniorów, które odbyło się 16 lutego 2017 r. w siedzibie ROPS w Zielonej Górze. Głównym tematem spotkania było skoordynowanie w 2017 r. działań Marszałka Województwa Lubuskiego, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej oraz Lubuskiej Społecznej Rady Seniorów.


23-02-2017

Misja gospodarcza do USA / Miami – Camacol’s Hemispheric Coongress

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w ramach projektu współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020 otwiera rekrutację uczestników misji gospodarczej do USA / Miami połączonej z udziałem w targach Camacol’s Hemispheric Congress, która odbędzie się w terminie 5-8 czerwca 2017 r. Termin rekrutacji: od 15 lutego 2016 r. od godziny 10:00 – do 22 marca 2017 r. do końca dnia.


22-02-2017

Lekkoatletyka dla każdego także w Lubuskiem

Możliwości współpracy przy realizacji Programu Lekkoatletyka dla każdego to główny temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z wicewojewodą Robertem Paluchem oraz Sebastianem Chmarą - wiceprezesem zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, koordynatorem Programu.


22-02-2017

O modernizacji drogi nr 132

Możliwości finansowania modernizacji drogi nr 132 łączącą drogę krajową nr 31 poprzez obwodnicę Kostrzyna z Gorzowem Wielkopolskim, to główny temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z Krystyną Pławską – Wójt Gminy Bogdaniec, przez którą przebiega droga.


22-02-2017

Skuteczna ekspansja na rynek włoski - szkolenie

3 marca, o godz. 10:00  w zielonogórskim Hotelu Qubus odbędzie się spotkanie informacyjne w zakresie rozwoju eksportu i inwestycji za granicą  dla przedsiębiorstw z województwa lubuskiego pn.: „SKUTECZNA EKSPANSJA NA RYNEK WŁOSKI”.


22-02-2017

200 tys. na promocję przez sport

Działasz w organizacji pozarządowej? Organizujesz wydarzenie sportowe w kraju lub za granicą? Ten konkurs jest dla Ciebie! Do podziału jest 200 tys. zł. Ruszył otwarty konkurs ofert na wsparcie działań w zakresie promocji województwa lubuskiego podczas wydarzeń sportowych odbywających się w kraju i za granicą. - Wydarzenia sportowe i sportowcy to nasza marka znana w całej Polsce, a także na świecie – przekonuje marszałek Elżbieta Anna Polak. Oferty należy składać do 16 marca br.


22-02-2017

Misja gospodarcza do Hanoweru - przedłużona rekrutacja

Urząd Marszałkowski w ramach projektu współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020 otwiera rekrutację uczestników misji gospodarczej do Hanoweru (Niemcy) w dniach 23-28 kwietnia 2017 r. Misja organizowana jest w ramach projektu ”Promocja gospodarcza województwa lubuskiego poprzez organizację i udział w zagranicznych targach i misjach gospodarczych”. Termin rekrutacji przedłużony został do 23 lutego, do godz. 10:00.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -