Archiwum Wiadomości

Listopadowa sesja
15-11-2017

Listopadowa sesja

Współpraca województwa z organizacjami pozarządowymi, wsparcie zabytków oraz aktualne działania podejmowane w celu uruchomienia Kompleksu Energetycznego Gubin/Brody - to główne tematy najbliższej sesji Sejmiku, która rozpocznie się 20 listopada br. o godz. 11:00. Radni obradować będą w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Podczas sesji zaplanowano uroczyste wręczenie „Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Lubuskiego” oraz statuetki „Liderka Lubuskiego Samorządu”.


Organizacja turnieju dla dzieci w wieku 8-10 lat z okazji Mikołajek
15-11-2017

Organizacja turnieju dla dzieci w wieku 8-10 lat z okazji Mikołajek

Uczniowski Klub Sportowy „Traper” Chichy z siedzibą w Chichach decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego otrzymał wsparcie w wysokości 640 zł na zadanie pn.: „Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci”, które odbędzie się w okresie od 29 listopada do 09 grudnia 2017 roku.


Antybiotyki – co o nich wiemy?
15-11-2017

Antybiotyki – co o nich wiemy?

Dziś Europejski Dzień Widzy o Antybiotykach. Komisja Europejska ustanowiła to święto 10 lat temu. Po co? Aby uświadamiać o oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe, które jest jednym z największych zagrożeń dla zdrowia na świecie! Lubuskie przyłącza się do tej kampanii informacyjnej


Zasada dostępności w projektach – szkolenie
15-11-2017

Zasada dostępności w projektach – szkolenie

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zaprasza na szkolenia dotyczące „Stosowania zasady dostępności dla osób z niepełnosprawnościami w projektach realizowanych w ramach Funduszy Europejskich na lata 2014-2020”. Beneficjenci środków unijnych, a także instytucje zaangażowane w ich wykorzystanie, zobowiązani są do przestrzegania zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.


Lubuskie wsparcie dla eksportu (wideo)
15-11-2017

Lubuskie wsparcie dla eksportu (wideo)

Ocena potencjału eksportowego województwa lubuskiego oraz  podsumowanie misji gospodarczych to główne tematy spotkania, w którym udział wzięli przedsiębiorcy - uczestnicy misji, a także radni województwa. Spotkanie miało także na celu wymianę doświadczeń związanych z organizacją wyjazdów w latach 2016-2017 r.

 


Promujemy muzeum wojskowe
15-11-2017

Promujemy muzeum wojskowe

Towarzystwo Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego otrzymało wsparcie w wysokości 1.000 zł na zadanie pn.:„Promujemy muzeum wojskowe – element Lubuskiego Szlaku Militariów i Fortyfikacji”, które odbędzie się w okresie od dnia 1 grudnia 2017 r. do dnia 31 grudnia 2017 r.


15-11-2017

Samorządowe rozmowy o ścieżkach rowerowych

Członek Zarządu Alicja Makarska spotkała się dzisiaj (15.11) w Urzędzie Marszałkowskim z burmistrzem Strzelec Krajeńskich Tadeuszem Federem i wójtem gminy Zwierzyn Tomaszem Marciem. Rozmowy dotyczyły budowa ścieżek rowerowych na terenie samorządów. Włodarze zadeklarowali chęć współfinansowania inwestycji.


Zobacz jak rośnie radioterapia
15-11-2017

Zobacz jak rośnie radioterapia

Trwa budowa Ośrodka Radioterapii przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Władze szpitala zapewniają, że budynek w stanie surowym będzie gotowy do końca roku.  Postępy prac można śledzić w internecie TUTAJ – Budowa radioterapii to priorytet w regionie lubuskim. Samorząd województwa dotrzymał słowa, bo to samorząd województwa zobowiązał się, że szpital w Gorzowie będzie się rozwijał - podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.


15-11-2017

Kreatywne Dzieciaki – konkurs plastyczny

Warsztaty „Technologiczne Dzieciaki” to podróż do świata technologii, robotów i eksperymentów, w którą młodzi Lubuszanie wybiorą się w dniach 12-13 grudnia. Dzięki akcji uczniowie będą mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami poprzez wspólną, twórczą zabawę i eksperymentowanie. Pomoże to w rozwijaniu wyobraźni oraz kreatywności, pobudzi do poznawania świata, a przede wszystkim nauczy analitycznego i logicznego myślenia. Warsztatom już teraz towarzyszy konkurs plastyczny „Kreatywne Dzieciaki”.


Nowe używki młodych - wyzwaniem dla dorosłych
15-11-2017

Nowe używki młodych - wyzwaniem dla dorosłych

Jakie nowe substancje psychaktywne stosuje młodzież? Jak działają i co zrobić, by młodzi Lubuszanie nie sięgali po używki? Na te pytania postarają się odpowiedzeć specjaliści podczas konferencji „Używanie nowych substancji psychoaktywnych przez młodzież. Wyzwaniem dla dorosłych”, która odbędzie się 24 listopada 2017 r. o godzinie 9:30 w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego, przy ul. Podgórnej 7 w Zielonej Górze. Wydarzenie w ramach kampanii Młodzi On-Life otworzy marszałek Elżbieta Anna Polak.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -