Koronawirus - najważniejsze informacje
Koronawirus - najważniejsze informacje

Zmiany organizacji w szpitalach

Zakaz odwiedzin

Szpitale wprowadzają na swoich terenach nadzwyczajny reżim sanitarny. Wiąże się to m.in. z zakazami odwiedzin chorych. Wszelkich szczegółowych informacji w tym zakresie udzielają już same jednostki.

Zmiany organizacyjne w funkcjonowaniu szpitali

W związku z wprowadzeniem na terenie kraju stanu zagrożenia epidemicznego Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. wprowadza zmiany organizacyjne w funkcjonowaniu lecznicy i przyszpitalnych poradni oraz zakładów diagnostycznych. Szczegółowe informacje - http://lubuskie.pl/news/26840/806/UWAGA-Zmiany-organizacyjne-w-funkcjonowaniu-szpitala/d,news-bootstrap/

Konsultacyjna Poradnia Patologii Noworodka (Neonatologiczna) oraz Wojewódzka Poradnia Chirurgii Onkologicznej w gorzowskim szpitalu pracują bez zmian. Od 24 marca wg planu będzie pracować Poradnia Chirurgii Naczyniowej (gab. 00.13 w budynku Ośrodka Radioterapii ul. Dekerta 1). Do poradni można się rejestrować pod numerem telefonu 95 7331 890. Według planu działa też Program badań prenatalnych przy Wojewódzkiej Poradni Ginekologiczno-Położniczej i Patologii Sutka. Rejestracja telefoniczna: wtorki, czwartki godz. 09.00 - 12.00. Poradnia Pulmonologiczna dla Dzieci działa wg planu (budynek przy ul. Walczaka 42). Rejestracja telefoniczna 95 7331 862 lub osobista. W przypadkach nie wymagających wizyty osobistej szpital zaleca teleporadę.

Lecznica przypomina, że wejście na jej teren możliwe jest jedynie przez główne wejście, po przejściu przez punkt kontroli temperatury ciała.

Szpital zmienił numer infolinii dla Pacjentów. Od środy 18 marca wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania szpitala (w okresie stanu zagrożenia epidemicznego) będą udzielane pod numerem telefonu 95 7331 890.

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze po prawie 2 miesiącach powoli przywraca planowe przyjęcia pacjentów na poszczególnych oddziałach.  Do tej pory bowiem działały przede wszystkim w trybie pilnym i ostrym.

O tym, kto będzie hospitalizowany w pierwszej kolejności, decydują kierownicy poszczególnych oddziałów, biorąc pod uwagę stan pacjentów, rokowania oraz prawdopodobieństwo pogorszenia się ich stanu zdrowia. Każdy z pacjentów najpierw musi przejść badanie wykluczające koronawirusa.

WAŻNE!
Zanim pacjent będzie miał wyznaczony termin przyjęcia na oddział, najpierw tj. 2-3 dni wcześniej, zostanie telefonicznie zaproszony do szpitala na badanie w kierunku COVID-19. Wynik negatywny jest podstawą do przyjęcia chorego na oddział.

GDZIE SIĘ GŁOSIĆ NA POBRANIE WYMAZU?
- pacjenci oddziałów w budynku głównym szpitala – namiot przed wejściem głównym od strony parku, następnie pokój 015 w godz. 8.00-14.00
- pacjenci Klinicznego Oddziału Chorób Płuc, Chirurgii Klatki Piersiowej, Radioterapii – namiot przez Klinicznym Oddziałem Chorób Zakaźnych w godz. 9.00-10.00
- pacjenci Klinicznego Oddziału Położniczo-Ginekologicznego oraz Onkologii – Izba przyjęć budynku L w godz. 10.00-12.00.

W Szpitalu Uniwersyteckim jest ograniczony dostęp do budynków. Wejście dla osób z zewnątrz (pacjentów, rodzin oraz interesantów) zostało mocno ograniczone. Większość drzwi wejściowych została zamknięta, aby ograniczyć swobodny przepływ osób nie będących pracownikami szpitala.

Budynek główny B-C

Zgłaszamy się do namiotu, który stoi przy wejściu głównym od strony ul. Wazów (od parku). Tu wypełniamy ankietę, a pracownik szpitala mierzy nam temperaturę. Osoby, które przejdą weryfikację  będą mogły ze specjalną przepustką wejść do szpitala.

Budynek L (położnictwo i onkologia)

Zgłaszamy się na Izbę Przyjęć, wchodząc od strony szpitala (wejście od ul. Podgórnej nieczynne). Wypełniamy ankietę, a pracownik szpitala mierzy nam temperaturę. Osoby, które przejdą weryfikację  będą mogły ze specjalną przepustką wejść do szpitala.

Budynek U (pulmonologia, torakochirurgia, radioterapia)

Zgłaszamy się na oddział dzwoniąc do drzwi (są zamknięte).  O dalszym postępowaniu decyduje personel medyczny.

Budynek E (okulistyka, laryngologia)

Zgłaszamy się na oddział dzwoniąc do drzwi (są zamknięte).  O dalszym postępowaniu decyduje personel medyczny.

Budynek A i A1 (administracja)

Petentów prosimy o ograniczenie się do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego z poszczególnymi działami.

Osoby niepełnosprawne, interesanci do Działu Statystyki i Dokumentacji Medycznej i kasy szpitalnej korzystają z wejścia bocznego do budynku A od strony parkingu. 

Równocześnie przypominamy, iż przekazywanie paczek najbliższym przebywającym w szpitalu jest obecnie możliwe tylko w wyznaczonych godzinach, czyli 11.00-12.00 oraz 16.00-17.00.

W związku ze zmianami dotyczącymi zasad funkcjonowania Klinicznego Oddziału Położniczo-Ginekologicznego oraz Izby Przyjęć Ginekologiczno-Położniczej w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze TUTAJ znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.