Szczegóły aktualności:

Wręczono Odznakę Honorową

Małgorzata Tramś-Zielińska | Warte uwagi | 18-02-2013

18.02.2013 r. podczas sesji sejmiku Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego z rąk marszałek Elżbiety Polak oraz przewodniczącego sejmiku Tomasza Możejki odebrał płk Andrzej Kosnarewicz - pomysłodawca i twórca koncepcji powołania Delegatury UOP na terenie województwa lubuskiego. To dzięki jego staraniom powstała obecna siedziba Delegatury ABW znajdująca się przy ul. Chopina 16 w Zielonej Górze.

Andrzej Kosnarewicz

Cała kariera zawodowa płk Andrzeja Kosnarewicza, jako funkcjonariusza Urzędu Ochrony Państwa, a później Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego związana jest z pracą na rzecz bezpieczeństwa województwa lubuskiego. Najpierw tj. od 1993 roku, jako zastępca dyrektora Delegatury UOP w Poznaniu, bezpośrednio odpowiadał za pracę dwóch wydziałów zamiejscowych tej delegatury: w Gorzowie Wlkp. i w Zielonej Górze. Był pomysłodawcą i twórcą koncepcji powołania Delegatury UOP na terenie województwa lubuskiego. W 2000 r. został mianowany pełnomocnikiem szefa UOP ds. utworzenia delegatury lubuskiej. To dzięki jego negocjacjom z władzami miasta Zielona Góra powstała obecna siedziba Delegatury ABW, znajdująca się przy ul. Chopina 16. W 2001 r. został pierwszym dyrektorem tej delegatury. Funkcję tę z przerwami pełni do tej pory.

Za pracę na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w województwie lubuskim był trzykrotnie odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi. Za szczególne osiągnięcia w służbie na rzecz bezpieczeństwa wewnętrznego Państwa i jego porządku konstytucyjnego w 2011 r. wyróżniony został Odznaką Honorową im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” oraz Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.

Informacje o odznaczonym przesłane przez Biuro Sejmiku

Zapisz się do naszego newslettera!