Szczegóły aktualności:

Dzień Patrona

Małgorzata Tramś-Zielińska | Uroczystości patriotyczne | 03-06-2014

02.06.2014 r. odbyły się uroczystości szkolne – Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 17 im. gen. Władysława Sikorskiego w Zielonej Górze.

W obchodach związanych z postacią Wielkiego Polaka – gen. Władysława Sikorskiego, przypadającymi datami Jego urodzin oraz tragicznej śmierci w katastrofie pod Gibraltarem udział wzięli: uczniowie, dyrekcja i grono pedagogiczne szkoły, zaproszeni goście – Stanisław Szymkowiak Pełnomocnik Zarządu Województwa Lubuskiego do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, gen. bryg. rez. Zbigniew Szura – Przewodniczący Lubuskiej Rady Kombatantów, Osób Represjonowanych i Stowarzyszeń Patriotycznych i Prezes Stowarzyszenia ,,Gibraltar 1943’’ oraz członkowie Zarządu Stowarzyszenia.

Uroczystości rozpoczęte zostały na placu szkolnym wprowadzeniem sztandaru szkoły, odśpiewaniem hymnu państwowego i wciągnięciem flagi państwowej na maszt.

W swoim wystąpieniu gen. Zbigniew Szura przybliżył zebranym postać generała Władysława Sikorskiego wspaniałego dowódcy wojskowego, polityka i męża stanu, ale przede wszystkim niezłomnego patrioty oraz uhonorował i odznaczył sztandar szkolny Medalem Pamiątkowym imieniem Patrona za zasługi w krzewieniu wiedzy i kultywowaniu pamięci o Generale przez kadrę i uczniów SP 17. Wręczył także dyplomy, nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca w przeprowadzonych konkursach wiedzy o Generale.

W holu szkoły, pod tablicą Patrona złożono okolicznościowe wiązanki kwiatów, a na sali sportowej szkoły kadra nauczycielska, uczniowie oraz zaproszeni goście obejrzeli interesujący film związany z przypadającym właśnie jubileuszem 50- lecia działalności placówki.

 

Informację przygotował Krzysztof Wesołowski - Stanowisko ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych    

Galeria zdjęć

Dzień patrona

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!