Szczegóły aktualności:

Lubuskie z nagrodą Acanthus Aureus

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 11-02-2016

Na tegorocznych targach Tour Salon w Poznaniu Lubuskie po raz kolejny uhonorowano nagrodą Acanthus Aureus za stoisko najbardziej sprzyjające realizacji strategii marketingowej. Z nagrody cieszy się marszałek Elżbieta Anna Polak, która podkreśla, że Lubuskie „smakuje” wyjątkowo, a od­radzająca się tradycja winiarska i produkcja miodu sprzyjają odkrywaniu zapomnianych lokalnych potraw. W tym najbardziej zalesionym z województw dbamy o odpowiednią strawę dla ciał i umysłu – dodaje marszałek, która w niedzielę odwiedziła lubuskie stoisko targowe.

ACANTHUS AUREUS - nagroda dla najlepszych

Stoisko Województwa Lubuskiego otrzymało przyznawaną przez MTP nagrodę ACANTHUS AUREUS za najlepsze rozwiązania architektoniczne i graficzne, które sprzyjają bezpośredniej komunikacji z klientem i podkreślają pozytywny wizerunek wystawcy.
Statuetką Złotego Akanta nagradzane są stoiska najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy podczas targów. Wyróżniające się i dobrze przemyślane stoisko zdecydowanie ułatwia pracę i ma kluczowe znaczenie dla pozytywnego efektu marketingowego wynikającego z udziału w targach. Ważnym atutem nagrody jest również to, że przyznawana jest ona przez Kapitułę, w skład której wchodzą wybitni eksperci z zakresu designu, marketingu i wystawiennictwa targowego. Nagrodę odebrał wicemarszałek Romuald Gawlik.

Lubuskie na TOUR SALON 2016

Targi Tour Salon to wspaniała okazja do spotkań branży turystycznej, zwiększenia zainteresowania regionalnymi produktami turystycznymi oraz zapoznania się z trendami promocji państw, miast i regionów. W tym roku województwo lubuskie postawiło na „Wino i Kuchnię”. Gościom odwiedzającym targi wraz z województwem lubuskim prezentowały się Winnica Saint Vincent, Winnica Julia, Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z/s w Ochli oraz Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie. Odwiedzający mogli zapoznać się z szeroką ofertą turystyczną naszego województwa, w tym Lubuskiego Centrum Winiarstwa w Zaborze, spróbować wyjątkowego lubuskiego wina oraz konfitury z winogron. Ponadto na lubuskim stoisku można było sprawdzić swoją wiedzę w quizach o tematyce związanej z produktami wizerunkowymi województwa, wybrać się na wirtualną wycieczkę rowerową po lubuskich atrakcjach lub poćwiczyć celność na laserowej strzelnicy przygotowanej specjalnie na targi przez WOSIR Drzonków. Targom, jak co roku, towarzyszyszły liczne konferencje, pokazy i spotkania branżowe. Dzięki wyróżniającej się ofercie stoisko województwa lubuskiego cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. 

Lubuskie promuje się z National Geographic

Podczas targów urząd marszałkowski we współpracy z National Geographic prowadził działania promocyjne jednego z najcenniejszych pod względem ornitologicznym obszarów naszego kraju, którym jest Park Narodowy Ujście Warty - nasz LUBUSKI cud Polski oraz dwóch obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Geoparku Łuk Mużakowa oraz Parku Mużakowskiego. Na odwiedzających czekały konkursy o tematyce przyrodniczej. Prezentowano również spot promujący piękno lubuskich parków. W sobotę na stoisku National Geographic fotograf i wielbiciel przyrody Piotr Chara przedstawił ptasią prezentację.

Lubuskie – o czym szumią lasy                

Niemal połowę Lubuskiego powierzchni porastają lasy i choć z przewagą drzew iglastych, to wciąż o dużym zróżnicowaniu gatunkowym. Szczególne bogactwo przedstawicieli świata roślin i zwierząt odnaleźć można w pobliżu rzek i zbiorników wodnych. Większych i mniejszych akwenów jest tu tak wiele, że województwo lubuskie nazywane jest często „krainą pięciuset jezior”. Unikatową florę i faunę ochraniają 2 parki narodowe, 8 parków krajobrazowych i aż 64 rezerwaty przyrody, z których jednym z bardziej niezwykłych jest rezerwat Nietoperek, położony w środkowej części Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, strzegący zimowego siedliska około 30 tysięcy tych latających ssaków.

Łączna powierzchnia parków narodowych Lubuskiego wynosi prawie 20 tysięcy hektarów. Każdy pasjonat dzikiego ptactwa przyzna, że Park Narodowy „Ujście Warty” to prawdziwy ornitologiczny raj, w którym zrealizować można największe marzenia o fotograficznym safari. Park powstał w 2001 roku na obszarze m.in. rezerwatu przyrody Słońsk, objętego konwencją ramsarską (konwencją o obszarach wodno‑błotnych mających znaczenie międzynarodowe, zwłaszcza jako środowisko życiowe ptactwa wodnego). Na obszarze Parku zaobserwowano ponad 270 gatunków ptaków. Wiele z nich, m.in. cyraneczka, mewa mała, kulik wielki, znajduje się w polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt. Tajemnice parku odkrywać można, wędrując jedną z wielu ścieżek przyrodniczych, np. ptasim szlakiem czy trasą Olszynki. Z myślą o turystach rowerowych wytyczona została również ścieżka o nazwie Na dwóch kółkach przez Polder Północny, z punktami edukacyjnymi i platformą widokową.

Województwo lubuskie z roku na rok ma do zaoferowania coraz więcej szlaków pieszych i wodnych, które sprawiają, że można naprawdę dobrze poznać tutejszą naturę i każdy odwiedzający znajdzie tu wyjątkowy zakątek. Obok dzikiej i nieujarzmionej przyrody są także atrakcje kuszące zielenią, które jednak nieobeszły się bez ingerencji człowieka.

Więcej o targach Tour Salon na stronie internetowej: www.tour-salon.pl

Galeria zdjęć

Lubuskie na TOUR SALON 2016

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!