Szczegóły aktualności:

Lubuskie potrzebuje kobiet!

Marzena Toczek | Wydarzenia | 05-03-2016

Rola i pozycja kobiet we współczesnym świecie to główny temat XI Gorzowskiej Konferencji Kobiet, która odbyła się 5 marca br. w Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonii Gorzowskiej. - Czas jest na kobiety w Polsce, co szczególnie widać w regionie lubuskim, gdzie rządzą kobiety. Czas przełamać stereotypy i budować inne lepsze standardy - mówiła podczas spotkania marszałek Elżbieta Anna Polak. Panie starały się odpowiedzieć na pytanie jaka jest współczesna gorzowianka.

Podczas spotkania marszałek mówiła o roli kobiet w Lubuskiem. - Nasze małe ojczyzny potrzebują kobiet. Zatem rośniemy w siłę i walczymy o prawa kobiet. Nasz głos jest słyszalny  nie tylko tu, w Lubuskiem, ale też w Warszawie i Brukseli. Czas jest na kobiety w Polsce, co szczególnie widać w regionie lubuskim, gdzie rządzą kobiety. Czas przełamać stereotypy i budować inne lepsze standardy - przekonywała.
Elżbieta Anna Polak opowiedziała także o działaniach samorządu województwa na rzecz kobiet w zakresie ochrony zdrowia, polityki społecznej, wsparcia rodziny oraz pozyskiwania środków europejskich. Zaznaczyła także, że w regionie lubuskim obowiązuje zasada równości.

Marszałek zaprosiła uczestniczki spotkania do udziału w VIII Ogólnopolskim Kongresie Kobiet, który odbędzie się w maju w Warszawie - Będziemy mówić o równości, demokracji i wolności - zapraszała Elżbieta Anna Polak. Miała też przesłanie dla Lubuszanek. - Drogie Panie, bądźmy odważne i dzielne, bo tylko Ci, którzy odważą się pójść dalej, przekonają się jak daleko można zajść - przekonywała.
Podczas XI Gorzowskiej Konferencji Kobiet panie starały się „namalować" portret współczesnej kobiety. Rozmawiały o tym, jaka jest kobieta XXI wieku. Moderatorem dyskusji była dr Anita Kucharska-Dziedzic.

Uczestniczki spotkania rozmawiały na temat chorób nowotworowych – ich rozpoznawalności i leczenia. Mogły skorzystać także z porad w zakresie zdrowia. Jednym z gości spotkania była Adrianna Szklarz – autorka książki pt. „Kobieta z męskim sercem”.

Jednym z tematów było także kreowanie wizerunku. Uczestniczki dowiedziały się, jak dbać o siebie oraz jak sprawić, żeby zasada "jak cię widzą, tak cię piszą" przynosiła zawsze pozytywne efekty. Ekspertami w tym zakresie byli: Sylwia Majewska – psycholog, Prezes Firmy Profi Biznes, Monika Sekita-Pilch – Dyrektor Akademii MSP Ochrony Zdrowia i Urody oraz Przemysław Janus – Beauty Center.

Podczas konferencji wystąpili także młodzi utalentowani Gorzowianie wraz z solistami Operetki Poznańskiej.

Swoje stoisko promocyjne przygotowało także Województwo Lubuskie, które dofinansowało imprezę kwotą 15 tys. zł.

Gośćmi konferencji byli: Elżbieta Rafalska – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Jacek Wójcicki - Prezydent Gorzowa Wlkp.

Galeria zdjęć

XI Gorzowskie spotkanie kobiet

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!