Szczegóły aktualności:

Razem rozwijamy region lubuski

Marzena Toczek | Wydarzenia | 04-03-2016
Nowe wyzwania stojące przed władzami regionu lubuskiego to temat konferencji prasowej, w której udział wzięli: marszałek Elżbieta Anna Polak, Senator RP Waldemar Sługocki oraz radni województwa: Anna Synowiec, Sebastian Ciemnoczołowski oraz Tomasz Możejko. – Zamierzamy kontynuować pozytywny i zrównoważony rozwój regionu. Planujemy nie tylko szereg strategicznych inwestycji, ale także działania mające na celu pobudzenie aktywności obywatelskiej – mówili zgodnie uczestnicy spotkania.

Lubuskie stawia na młodych

Radni województwa poinformowali o pomyśle utworzenia zupełnie nowej komisji sejmiku województwa lubuskiego, która zająć miałaby się sprawami młodzieży. – Stawiamy na młodych. Chcemy podjąć działania, które mają na celu zatrzymanie ich w regionie lubuskim – wyjaśnił radny Tomasz Możejko.

Jak podkreślała radna Anna Synowiec, samorząd województwa podejmował już działania mające na celu aktywizację młodych ludzi oraz wsłuchanie się w ich problemy i potrzeby. Mowa tu o organizowanych od kilku lat sejmikach dziecięcych i młodzieżowych. Jednak zakres tych działań ma zostać poszerzony. - Chcemy w ramach nowej komisji zdiagnozować potrzeby młodych ludzi w regionie i opracować strategię działań samorządu województwa wobec potrzeb młodzieży. Założenie jest takie, żeby młodzież, która kończy studia miała w regionie perspektywy na przyszłość. Za tym oczywiście muszą iść środki z budżetu województwa i programów unijnych. Chcemy stworzyć jednostki, które będą pomagać młodym ludziom rozpocząć działalność gospodarczą. Chcemy zintensyfikować ich współpracę z samorządem i kreować ich aktywność obywatelską. Tu ważna będzie współpraca z uczelniami, a także szkołami średnimi i gimnazjalnymi – wyjaśniła Anna Synowiec.

Region lubuski będzie się rozwijał

Jednym z tematów konferencji był także rozwój regionu z wykorzystaniem środków europejskich. - Będziemy zabiegać, aby Lubuskie dobrze wykorzystało swój czas. Naszym celem jest jak najlepsze wykorzystanie środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego oraz innych portfeli. Samorząd ma do odegrania kluczową rolę w redystrybucji środków europejskich. To my, w regionie wiemy najlepiej, jakie są nasze potrzeby i priorytety – podkreślał Senator RP Waldemar Sługocki. - Mamy stabilny klub PO i dobrego koalicjanta PSL, jasno zdefiniowane cele, które będziemy konsekwentnie realizować. Dlatego marszałek  Elżbieta Anna Polak ma nasze wsparcie do końca tej kadencji - dodał. O istotnej roli samorządu mówił także radny Sebastian Ciemnoczołowski. - W oparciu o rozwój samorządów województw będą się dokonywały zmiany jakościowe w kraju. Chcemy się skupić na najważniejszych zadaniach samorządu i realizacji priorytetów – przekonywał. 

Podczas spotkania marszałek Elżbieta Anna Polak zaznaczyła, że władze samorządowe konsekwentnie realizują działania na rzecz rozwoju regionu. - Realizujemy nasz program: Strategię rozwoju Województwa, Regionalny Program Operacyjny, Kontrakt Terytorialny. Chcemy realizować cenne inicjatywy, jak np. powołanie komisji ds. młodzieży i spraw obywatelskich. Chcemy się skupić na poprawie warunków życia w regionie lubuskim i to jest nasz priorytet – podkreślała marszałek.

Galeria zdjęć

Razem rozwijamy region lubuski - konferencja prasowa

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!