Szczegóły aktualności:

Posiedzenie Europejskiej Sieci Akademii Sportu w Dreźnie

Małgorzata Tramś-Zielińska | Warte uwagi | 18-03-2016

16-17 marca br. w Dreźnie odbyło się posiedzenie Europejskiej Sieci Akademii Sportu w Dreźnie z udziałem reprezentantów dziewięciu państw członkowskich.

Województwo lubuskie reprezentowali Czesław Fiedorowicz, Radny Sejmiku Województwa Lubuskiego oraz Bogusław Sułkowski, Dyrektor WOSiR Drzonków.

Głównym tematem posiedzenia była rola sportu w integracji uchodźców w Europie. Ponadto Akademie członkowskie m.in. z Niemiec, Holandii, Luksemburga, Belgii i Szwecji prezentowały wyniki współpracy międzynarodowej za ostatnie półrocze oraz plany na rok 2016. Sieć została powiększona o kolejnego bliskiego Polsce partnera – wyższej szkoły Palestra-College z czeskiej Pragi.

W spotkaniu roboczym z partnerem województwa lubuskiego Europejską Akademią Sportu Landu Brandenburgia (ESAB) tematem rozmów było przygotowanie wizyty Marszałek Województwa Lubuskiego w Poczdamie, w placówkach edukacyjnych prowadzonych przez ESAB, które odbędzie się 23 marca br. oraz posiedzenia Kuratorium ESAB, którego gospodarzem 19 i 20 maja 2016 będzie województwo lubuskie.

Kolejne posiedzenie Europejskiej Sieci Akademii Sportu już jesienią w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Z. Majewskiego w Drzonkowie.

Informacja: Marta Tuliszka - Kierownik Biura Europejskiej Akademii Sportu WOSiR Drzonków

Galeria zdjęć

Posiedzenie Europejskiej Sieci Akademii Sportu w Dreźnie

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!