Szczegóły aktualności:

Lubuskie lotnisko otwarte na kontakty

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 18-03-2016

W piątek (18.03) Port Lotniczy Zielona Góra/Babimost odwiedził Sekretarz Stanu Landu Brandenburgia, a zarazem Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Lotniska Berlin Brandenburg Rainer Bretschneider. Władze regionu reprezentował członek zarządu Bogdan Nowak, który przedstawił historię, możliwości i atuty naszego regionalnego lotniska, a także zrealizowane inwestycje i plany jego dalszego rozwoju.

 

R. Bretschneider powiedział, że w roku 2015 podczas finału Ligi Mistrzów w Berlinie wystąpił problem z pomieszczeniem wielu lotów czarterowych z Włoch i Hiszpanii. – Nie braliśmy pod uwagę skierowania części czarterów do Babimostu, bo nie zdawaliśmy sobie sprawy, że jest to w pełni funkcjonalne, z dobrą drogą startową, lotnisko. Teraz już wiemy – przekonywał.

Po części dyskusyjnej, delegacja zwiedziła lotnisko zapoznając się z poczynionymi inwestycjami. Sekretarz Stanu Landu Brandenburgia pytał m.in. o wytrzymałość drogi startowej i wielkość samolotów mogących lądować na lotnisku w Babimoście. W tym aspekcie możliwości lubuskiego portu lotniczego są spore. Może on przyjmować najcięższe samoloty transportowe. Przykładem było lądowanie C5 Galaxy, C17 Glob Master czy szerokokadłubowych Boeing 767 i McDonnell Douglas DC-10.

Niemiecka delegacja miała także okazję zobaczyć pamiątkową płytę poświęconą lądowaniu na lotnisku w Babimoście w 1962 roku pierwszego kosmonauty Jurija Gagarina.

W rozmowach udział wzięli również: Ryszard Dobrowolski - Dyrektor Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost oraz Władysław Kłosik - Kierownik Wydziału Departamentu Przedsiębiorczości i Strategii Marki.

Galeria zdjęć

Wizyta Sekretarza Stanu Landu Brandenburgia

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!