Szczegóły aktualności:

Pociąg relacji Krzyż-Berlin ruszył 20 marca!

Marzena Toczek | Wydarzenia | 18-03-2016
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 20 marca br. ruszyło połączenie kolejowe Krzyż-Gorzów Wlkp.-Berlin. - Była na to zgoda nowego prezesa spółki Przewozy Regionalne - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Samorząd województwa zabezpieczył na realizację połączenia kwotę bisko 1 mln zł. Środki te pochodzić będą z budżetu województwa. A już za tydzień tj. 1 kwietnia br. ruszy połączenie na trasie Zielona Góra-Berlin. 

Godziny kursowania pociągów:
Krzyż (odjazd 7:38) - Gorzów Wlkp. (odjazd 8:30) - Kostrzyn (odjazd 9:11) - Berlin-Lichtenberg (przyjazd 10:28)

Berlin-Lichtenberg (odjazd 18:37) - Kostrzyn (przyjazd 19:48) - Gorzów Wlkp. (przyjazd 20:22) - Krzyż (przyjazd 21:04).

Spółka Przewozy Regionalne jest dofinansowywana corocznie przez samorząd woj. lubuskiego. W tym roku kwota dofinansowania wynosi ok. 44 mln zł. Na podstawie umowy między samorządem województwa a spółką, Przewozy Regionalne mają także realizować połączenia transgraniczne.

Z Zielonej Góry do Berlina też pociągiem

1 kwietnia br. ruszy także zapowiadane bezpośrednie pilotażowe połączenie na trasie Zielona Góra-Berlin. Natomiast 30 kwietnia odjedzie pierwszy pociąg na trasie Berlin-Żary/Żagań-Legnica-Wrocław. Jest to najkrótsze połączenie z Berlina do Wrocławia. Będzie ono realizowane w weekendy, w związku z wydarzeniami w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016, którą jest Wrocław. - Będziemy mogli wykorzystać ten "pociąg do kultury" do promocji regionu lubuskiego - wyjaśnia Elżbieta Anna Polak.

Poniżej link do komunikatu Przewozów Regionalnych w tej sprawie:
http://www.przewozyregionalne.pl/node/18934


Galeria zdjęć

Odjazd pierwszego pociągu relacji Krzyż-Berlin

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!