Szczegóły aktualności:

Z Ambasadorem o współpracy na polsko-niemieckim pograniczu

Marzena Toczek | Współpraca Zagraniczna | 21-03-2016

JE Ambasador Polski w Niemczech Jerzy Margański był gościem marszałek Elżbiety Anny Polak 21 marca br. Podczas spotkania rozmawiano m.in. na temat rozwoju stosunków transgranicznych na polsko-niemieckim pograniczu, szczególnie w kontekście Jubileuszu 25 lat "Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy".  Marszałek zaprosiła Ambasadora na Dni Województwa Lubuskiego, które w tym roku odbędą się w Parku Mużakowski, będącym perłą polsko-niemieckiego pogranicza.

Rozmowa dotyczyła obchodów jubileuszu 25 -lecia "Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy", a także 40. – jubileuszowego posiedzenia Komitetu ds. Współpracy Międzyregionalnej działającego w ramach Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej, które odbędzie się 14 kwietnia br. w Cottbus. Tematami spotkania będą m.in. migracje na rynku pracy oraz energetyka.

Jednym z tematów rozmowy były także transgraniczne połączenia kolejowe:  uruchomione 20 marca br.  połączenie Krzyż-Gorzów Wlkp.-Berlin, a także ruszające w kwietniu połączenia Zielona Góra-Berlin oraz Berlin-Żary/Żagań-Legnica-Wrocław.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!