Szczegóły aktualności:

World Travel Show: Lubuskie z nagrodami na gali National Geographic Traveler

Marzena Toczek | Wydarzenia | 16-10-2016

Od piątku w Nadarzynie trwają Międzynarodowe Targi Turystyczne 2016 World Travel Show. W pierwszym dniu targów odbyła się gala 7 nowych cudów Polski. Lubuskie jest jedynym regionem, który został wyróżniony dwukrotnie! Nasz region zaprezentował się także na dwóch stoiskach, więc było to naprawdę mocne uderzenie!

National Geographik docenia Lubuskie

To już szósta edycja konkursu 7 nowych cudów Polski, który organizuje National Geographic Traveler. Na najbardziej atrakcyjne turystycznie obiekty głosowali internauci. Województwo lubuskie jako jedyny region w Polsce może pochwalić się aż dwoma nowymi cudami! To Szlak Kościołów Drewnianych Regionu Kozła, który zajął trzecie miejsce oraz ścieżka geoturystyczna „Dawna Kopalnia Babina”, która znajduje się na terenie Geoparku na pograniczy polsko-niemieckim.

Dyplom dla Szlaku odebrał ks. Piotr Kamiński ze Studium Ochrony Zabytków Sakralnych naszej kurii. Dyplomy dla ścieżki odebrali burmistrz Łęknicy Piotr Kuliniak oraz Leszek Banach, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Wyróżnienia na gali wręczała Martyna Wojciechowska – redaktor naczelna polskiej edycji National Geographic, podróżniczka i autorka „Kobiety na krańcu świata” w telewizji TVN.

Targi World Travel Show potrwają do niedzieli. Województwo lubuskie także promuje się w podwarszawskim Nadarzynie. Na naszym stoisku goście targów znajdą informacje m.in. o Geoparku (obiekt z certyfikatem UNESCO) oraz o sakralnych zabytkach województwa lubuskiego.

Lubuskie promuje się turystycznie

W tegorocznych targach wzięło udział kilkuset wystawców z kraju i ze świata. Targi były okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami w turystyce, interesującymi miejscami i szansą na spotkanie ze znanymi podróżnikami m.in. Martyną Wojciechowską, Aleksandrem Dobą, Marcinem Kydryńskim, Robertem Makłowiczem, Elżbietą Dzikowską.

Na tak ważnej imprezie nie zabrakło stoiska promującego lubuskie atrakcje turystyczne. Urząd marszałkowski na powierzchni 50 m2 zaprezentował trzy produkty wizerunkowe: Wino i kuchnia”, „Militaria i Fortyfikacje’’ oraz „Przygoda na wodzie”. Do dyspozycji turystów pozostawali nasi specjaliści reprezentujący Gminę Strzelce Krajeńskie, Urząd Miejski Sława, Międzyrzecki Rejon Umocniony, Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą, Stowarzyszenie Odra dla turystów oraz Winnicę Saint Vincent. Pośród gości odwiedzających nasze stoisko rozstrzygnęliśmy konkurs wiedzy o naszym regionie. Mamy nadzieję, że liczba i waga rozdanych przewodników turystycznych, kilkaset przeprowadzonych rozmów, przekuje się w liczbę wakacyjnych planów naszych gości na najbliższy sezon w Lubuskiem. "

 

Zdjęcia: Magdalena Kotowicz, Wydział Przedsiębiorczości i Strategii Marki

Galeria zdjęć

World Travel Show

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!