Szczegóły aktualności:

Silna gospodarka - silny region

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 21-10-2016

Sprawnie rozwijająca się i innowacyjna gospodarka to podstawa każdego regionu. Wiedzą o tym uczestnicy tegorocznego Lubuskiego Forum Gospodarczego, które dziś (21.10) zakończyło się w Zielonej Górze. Głównymi tematami wydarzenia były nowe technologie i 25-lecie polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej. W rozmowach wziął udział członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak.

W zeszłym roku Forum przyciągnęło kilkuset przedsiębiorców, samorządowców i naukowców z całego województwa lubuskiego. Tym razem zainteresowanie 2-dniową konferencją także było spore. W czwartek (20.10) areną spotkań stał się Park Technologiczny INTERIOR w Nowej Soli, gdzie podczas Lubuskiego Kongresu Innowacji zajęto się kwestiami człowieka w epoce nowych technologii. Dla uczestników przygotowano kilka paneli m.in. „Social media: Content marketing”, „Przemysł 4.0: fabryka w chmurze”, czy też „Nowoczesne finansowanie biznesu”. Do udziału w dyskusji zaproszono przedstawiciele przemysłu, aniołów biznesu, psychologów, naukowców i specjalistów od mediów społecznościowych. Wszystkim wydarzeniom towarzyszyły prezentacje innowacyjnych firm i startup-ów.

Drugiego dnia Lubuskie Forum Gospodarcze przeniosło się do Zielonej Góry. Zmienił się też temat rozmów, którym stało się 25-lecie polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej. - Kiedyś jedynym przejściem towarowym między Polską i Niemcami był most w Świecku. Dziś taka sytuacja jest nie do wyobrażenia. Przyśpieszenie, które miało miejsce w ostatnim ćwierćwieczu doprowadziło do sytuacji, w której Niemcy są dla naszego kraju największym partnerem w Europie - mówił podczas swojego wystąpienia Tadeusz Jędrzejczak - Samorząd województwa będzie uczesniczył w dalszym wzmacnianiu tej współpracy. Ze stron władz województwa również mogą Państwo zawsze liczyć na pomoc - dodał Członek Zarządu Województwa Lubuskiego.

Podczas piątkowych rozmów uczestnicy Forum, wśród których znalazł się m.in. europoseł PO prof. Dariusz Rosati, poruszyli kwestie związane z szansami i wyzwaniami polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej, czy też perspektywami rozwoju pogranicza. Do udziału w drugim dniu konferencji zaproszono również gości zza naszej zachodniej granicy m.in. Thomasa Kralinskiego - szefa kancelarii premiera Brandenburgii, z którym jeszcze przed rozpoczęciem LFG spotkał się Tadeusz Jędrzejczak. Lubuskie Forum Gospodarcze zakończyło się podpisaniem deklaracji współpracy pomiędzy Organizacją Pracodawców Ziemi Lubuskiej (organizator LFG) a Unternehmerverband  Brandenburg-Berlin.

Galeria zdjęć

Lubuskie Forum Gospodarcze 2016

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!