Szczegóły aktualności:

Tłumy na Święcie Lubuskiego Młodego Wina

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 09-11-2016

11 listopada Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze odwiedziły prawdziwe tłumy miłośników lubuskiego wina. Wszystko za sprawą I Święta Lubuskiego Młodego Wina.  Blisko dwudziestu regionalnych winiarzy zaprezentowało, co oferują ich winnice. - Święto Niepodległości jest doskonałą okazją do prezentacji naszego dziedzictwa i tradycji. Pierwsze Święto Młodego Lubuskiego Wina w Zaborze wspaniale łączy współczesne oczekiwania radosnego świętowania z przekazem prawdziwych wartości związanych z narodowym świętem - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak, która odwiedziła imprezę.  

Lubuscy winiarze nie marnują czasu i część z nich już może pochwalić się młodym winem. Po okresie zbiorów  rozpoczyna się praca w piwnicach. Mamy coraz lepsze wina o czym świadczy m.in fakt ,że wiele lubuskich win każdego roku zdobywa nagrody na prestiżowych i międzynarodowych konkursach. Warto więc dowiedzieć się więcej na temat produkcji, porozmawiać  o odmianach winorośli z których pochodzą lubuskie wina.

– Ten rok pokazał, że nasze winnice wzbudzają zainteresowanie wielu turystów, a codzienna działalność Centrum ma wpływ na wzrost zainteresowania tym zjawiskiem. Spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania działalności i pokazania, jak bardzo potrzebna była placówka, która kompleksowo promuje winiarstwo w regionie – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Były wykłady, prelekcje i degustacje, także tradycyjnie podawanej w tym dniu gęsiny. Każda pełnoletnia osoba, która 11 listopada odwiedziła Centrum miała możliwość wziąć udział w degustacjach trunków powstających w województwie lubuskim.

To nie jedyne atrakcje przygotowane z okazji Święta. W Centrum wysłuchać można było również wykładów o historii winiarstwa w naszym regionie połączonych z prezentacją unikatowej, dziewiętnastowiecznej butelki Schloss Saabor pochodzącej ze zbiorów Muzeum w Nowej Soli oraz wystawą poświęconą motywom winiarskim w architekturze regionu.   

Najlepsze wino zdaniem odwiedzających oferowała winnica Miłosz. Jury za najlepsze uznało wina z trzech winnic:

1. miejsce - Winnica Cantina
2. miejsce - Winnica Miłosz
3. miejsce - Winnica Ingrid

Galeria zdjęć

I Święto Młodego Lubuskiego Wina

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!