Szczegóły aktualności:

Gorzów: spotkanie z młodzieżą

Paweł Tyl | Aktualności | 14-12-2016
Czego potrzebują młodzi ludzie? Co zrobić, aby zatrzymać ich w regionie lubuskim? Co sprawi, żeby czuli się tutaj jak u siebie w domu? Odpowiedzi szukali uczestnicy spotkania, które odbyło się w Akademii Gorzowskiej im Jakuba z Paradyża z udziałem Marszałek Elżbiety Anny Polak, Radnych Województwa Lubuskiego oraz studentów i uczniów. Była to także okazja do prezentacji założeń programu dla młodych Młodzi On-Life.
Na spotkanie do Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. przybyli uczniowie gorzowskich szkół, studenci, a także radni województwa: Anna Synowiec, Małgorzata Gośniowska-Kola, Barbara Kucharska, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Mirosław Marcinkiewicz oraz radni miasta, m.in. Grażyna Wojciechowska i Robert Surowiec.

Był także prorektor ds. studenckich Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Przemysław Słowiński, wiceprezydent Radosław Sujak, rektorzy, władze uczelni, urzędnicy. Byli również dyrektorzy jednostek wojewódzkich w Gorzowie Wlkp.

W swoim wystąpieniu marszałek Elżbieta Anna Polak mówiła o potrzebie autorytetów. Podkreśliła zaangażowanie radnych województwa w aktywizację młodych ludzi: - Nasi radni, bardzo mocno wyczuleni na sprawy młodych, postanowili powołać komisję ds. młodzieży i spraw obywatelskich. Przewodniczącą została najmłodsza nasza radna, gorzowianka Ania Synowiec, która jest inicjatorką dzisiejszego spotkania. Przed Komisją jest wielkie zadanie do wykonania, ponieważ te założenia, które przyjęliśmy trzeba wypełnić programem. Co robimy? Fundujemy stypendia i to nie tylko w zakresie tych kompetencji kluczowych, czyli kierunków ścisłych, ale również artystyczne, sportowe, doktoranckie i motywacyjne. Łącznie mamy już prawie 1,5 tys. stypendystów. Otrzymują 300 zł miesięcznie.

Anna Synowiec, Przewodnicząca Komisji ds. Młodzieży i Spraw Obywatelskich: Chcemy sprawdzić na ile jesteśmy Wam potrzebni. A jeżeli chcemy to sprawdzić, to musimy wiedzieć na ile jesteście aktywni. Co robimy? Chcemy Was słuchać, chcemy Was motywować do działania, chcemy pomagać. A żeby tak było, jeszcze raz powtarzam, musicie być aktywni. Oczekujecie dobrej pracy zaraz po zakończeniu nauki. Żeby tak było, nie możecie czekać, aż kompetencje i praktyka przyjdą same. Problemem jest właśnie to, że pracodawca oczekuje od Was doświadczenia.

Czytaj więcej na temat spotkania.

Galeria zdjęć

Spotkanie z młodymi w Akademii Gorzowskiej

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!