Szczegóły aktualności:

Trzej królowie znów w Zielonej Górze

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 05-01-2017

Szósty orszak na 6 stycznia. W piątek ulicami Zielonej Góry po raz kolejny przeszedł Lubuski Orszak Trzech Króli. Mieszkańcy i przybyli goście podczas pochodu zobaczyli m.in. Heroda, wielbłądy, a także żywą szopkę. Wydarzenie honorowym patronatem objęła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Dla uczestników przygotowano kilkanaście tysięcy papierowych koron, dzięki czemu każdy z kolędników mógł poczuć się jak biblijni królowie. Ci zresztą również wzięli udział w pochodzie w towarzystwie prawdziwych wielbłądów. Przemarsz otwierała orkiestra dęta. Za nią znaleźli się ludzie ze sztandarami.

Po drodze na mieszkańców czekały dwie sceny: pastuszków przy fontannie na placu Bohaterów i króla Heroda przy ratuszu. W programie znalazła się także żywa szopka. Lubuszanie zobaczyli w niej m.in. osły i kucyki. Orszak rozpoczął się mszą o godz. 12.00. Następnie  pochód wyruszył spod kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela. Celem kolędników był zielonogórski ratusz, koło którego postawiono stajenkę z dzieciątkiem Jezus.

Galeria zdjęć

VI Lubuski Orszak Trzech Króli

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!