Szczegóły aktualności:

Kolędowanie z "Młodymi Gorzowiakami"

Paweł Tyl | Aktualności | 09-01-2017
Zespół Tańca Ludowego "Młodzi Gorzowiacy" tradycyjne rozpoczął noworoczne kolędowanie. 7 stycznia br. koncertował w Katedrze Gorzowskiej. Występu wysłuchał Wiceprzewodniczący Sejmiku Mirosław Marcinkiewicz, który wręczył opiekunom Zespołu "Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego".
Rok 2017 "Mali Gorzowiacy" rozpoczęli tradycyjnie - koncertami kolęd i pastorałek polskich. Wystąpił chór ponad 100 artystów zespołu, który obok znanych kolęd zaprezentował zapomniane już pastorałki w ciekawych aranżacjach instrumentalnych i wokalnych.

Zespół działa od 35 lat w Młodzieżowym Domu Kultury pod kierunkiem Marii i Krzysztofa Szupiluków, Jadwigi Sokulskiej i Beaty Byczkiewicz. Jest zespołem amatorskim - zrzeszającym dzieci i młodzież. Wzbogaca wiedzę o polskiej kulturze regionalnej, ludowej i narodowej. Rozwija zainteresowania muzyczne i taneczne.

Prezentuje artystycznie opracowane polskie tańce narodowe i regionalne. Koncertuje w Polsce, Europie i na świecie, godnie reprezentując Młodzieżowy Dom Kultury, Gorzów Wielkopolski i nasze województwo.  

Sukcesy odnosi od 1983 roku. Laureat  i zdobywca wielu nagród i wyróżnień. Ostatnim sukcesem jest zajęcie w październiku 2016 r. I miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ludowego na wyspie Bali w Indonezji.

Zespół otrzymał także medal „Za zasługi dla województwa gorzowskiego” i odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Swoją działalnością w sposób szczególny przyczynia się do promocji Województwa Lubuskiego.

Galeria zdjęć

Mali Gorzowiacy

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!