Szczegóły aktualności:

Weekend w gorzowskim teatrze

Małgorzata Tramś-Zielińska | Warte uwagi | 05-01-2017

„Żona potrzebna od zaraz” oraz „Karol nowy ład świata” to propozycje Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. na najbliższe dni.

„Żona potrzebna od zaraz”

Cóż gorszego od posiadania żony może spotkać mężczyznę? Chyba tylko brak małżonki. Zwłaszcza, że jej posiadanie stanowi warunek osiągnięcia prestiżowego awansu zawodowego, a szef osobiście pragnie ją poznać, na przykład podczas kolacji w naszym domu. Zatem… żona potrzebna od zaraz !!!

Sztuka Edwarda Taylora pokazuje, że od posiadania żony lub jej braku, mężczyznę może spotkać jeszcze coś dużo gorszego – posiadanie kilku żon… I to nie do końca swoich. Do tego jednocześnie i w tym samym miejscu. Ba, wręcz przy jednym stole – naprzeciwko szefa i jego żony, którzy są bardzo konserwatywnym małżeństwem.

„Żona potrzebna od zaraz“ w reż. Zdzisława Derebeckiego to doskonała, inteligentna komedia, pełna błyskotliwego humoru słownego i sytuacyjnego. To gwarancja znakomitej zabawy, śmiechu oraz odrobiny ironii i uszczypliwości pod adresem każdego z nas.

5, 6, 7 stycznia o godz. 18.00

 

 

„Karol nowy ład świata”

Spokojny, niczego nie zapowiadający dzień, gabinet okulisty. Nagle dwóch mężczyzn pojawia się z nabitą bronią. Będą strzelać, ale najpierw muszą coś wyjaśnić. Kim jest Karol? Czy nabita od lat broń doczeka się wystrzału? Czas zaprowadzić nowy porządek. Czas na nowy ład.

Dramat Mrożka, uzupełniony twórczością noblisty i jednego z najbardziej wpływowych brytyjskich pisarzy – Harolda Pintera, wraca na deski Osterwy po prawie 50-ciu latach! Autorska wizja Błażeja Peszka odświeża wartości, które okazują się bardzo aktualne. Charakterystyczny dla Mrożka humor, tekst-lustro, w którym możemy się przeglądać.

8 stycznia godz. 18.00

Spektaklom towarzyszy projekt „Teatralna niania” w ramach,  którego rodzice na czas trwania  spektaklu mogą zostawić swoje pociechy pod opieką teatralnego pedagoga. Więcej informacji na stronie www.teatr-gorzow.pl

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!