Szczegóły aktualności:

Stop hejtowi!

Dariusz Nowak | Młodzież | 09-01-2017

Eksperci z całej Polski rozmawiali dziś (09.01) w Gorzowie Wlkp., co zrobić z hejtem, mową nienawiści i przejawami nietolerancji. W I ogólnopolskim okrągłym stole wziął udział również Tadeusz Jędrzejczak, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego. Areną debaty była Akademia im. Jakuba z Paradyża.

Goście wydarzenia skupili się na tzw. hejcie, czyli obelżywych i niepozytywnych wypowiedziach wyrażających najczęściej pogardę. Eksperci przyjrzeli się naturze zjawiska: jego przyczynom, zakresowi w życiu publicznym, prywatnym i mediach oraz możliwościom przeciwdziałania. Okrągły stół zgromadził naukowców z ośrodków akademickich z całej Polski, przedstawicieli organizacji pozarządowych, organów władzy i mediów oraz studentów. Uczestnicy debaty starali się stworzyć projekt przestrzeni, która służyłaby do wymiany poglądów i dobrych praktyk w zakresie budowania otwartego społeczeństwa i zwalczania przejawów nietolerancji. 

Podczas poszczególnych panelów sporo miejsca poświęcono m.in. kwestiom prawnym związanym z mową nienawiści, a także granicami wolności słowa. W programie nie zabrakło również kwestii związanych z różnymi rodzajami dyskryminacji, a także działaniami z zakresu przeciwdziałania mowie nienawiści w internecie.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!