Szczegóły aktualności:

III nabór wniosków Interreg Europa

Dariusz Nowak | Fundusze unijne | 11-01-2017

1 marca wystartuje trzeci nabór wniosków Interreg Europa, który potrwa do 30 czerwca. Może on wyczerpać pulę środków dla projektów na lata 2014 – 2020. Spotkanie informacyjne dotyczące naboru odbędzie się 7 lutego w Warszawie.

Wnioskodawców przystępujących do naboru obowiązują dokumenty dostępne w Application pack zamieszczonym na stronie www.interregeurope.eu. Wspólny Sekretariat (Lille, FR) udostępni pakiet jeszcze w styczniu.

Szczegółowe informacje można uzyskać również na stronie www.ewt.gov.pl. W sekcji „Przeczytaj o programach” pod koniec lutego będzie dostępna polska wersja podręcznika do III naboru. Będzie to tłumaczenie robocze, wyłącznie o charakterze pomocniczym (wnioskodawców obowiązują dokumenty w języku angielskim).

Dodatkowe informacje o naborze będzie można zdobyć 7 lutego w Warszawie. W stolicy odbędzie się Krajowy Dzień Informacyjny. W wydarzeniu wezmą udział eksperci: Wspólnego Sekretariatu, Krajowego Punktu Kontaktowego (MR), kontrolera wydatków, partnerów projektowych. Spotkaniu będą towarzyszyły konsultacje indywidualne z ekspertem (w języku angielskim). Program  oraz formularz rejestracji on-line na seminarium można znaleźć [TUTAJ].

Ponadto w ramach spotkania polskie instytucje planujące rolę partnera wiodącego, mogą zgłaszać się na konsultacje indywidualne. Prowadzone one będą w języku angielskim i potrwają maksymalnie 45 min. Rejestracja na konsultacje zakończy się tydzień przed spotkaniem. Aby ubiegać się o indywidualne rozmowy wymagana jest wypełnienie formularzu dostępnego [TUTAJ]  lub [TUTAJ].

Narzędzia opracowane przez Wspólny Sekretariat:

- sprawdź samodzielnie (on-line), czy Twój pomysł wpisuje się w program [TUTAJ],

- poproś ekspertów ze Wspólnego Sekretariatu o konsultację Twojej koncepcji projektowej [TUTAJ],

Zapoznaj się z zatwierdzonymi projektami w ramach:

- pierwszego naboru [TUTAJ],

- drugiego naboru [TUTAJ],

Jak znaleźć partnera/dołączyć do projektu?

- sprawdź oferty na stronie programu [TUTAJ],

- zamieść własną propozycję na stronie programu (możliwe po rejestracji w społeczności Interreg Europa) [TUTAJ],

- weź udział w międzynarodowym forum poszukiwania partnerów, 22-23 marca, rejestracja od stycznia [TUTAJ].

Załączniki:
1. Wybrane projekty

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!