Szczegóły aktualności:

Zostań wolontariuszem Unii Europejskiej

Dariusz Nowak | Młodzież | 12-01-2017

Unia Europejska chce pomagać i promuje program Wolontariatu Europejskiego, zachęcajac m.in. polską młodzież do udziału w inicjatywie. Program działa od 20 lat. W tym czasie wolontariuszami zostało ok. 100 tys. młodych ludzi.

By pobudzić wolontariat ponad granicami, UE powołała tzw. Wolontariat Europejski, który opiera się na partnerstwie co najmniej dwóch wspierających go organizacji. Jedna organizacja wysyła wolontariuszy z kraju, a druga przyjmuje i opiekuje się nimi podczas pobytu za granicą.

Wolontariat jest otwarty dla osób w wieku 17-30 lat. Projekty trwają od 2 do 12 miesięcy. Wolontariusze pracują w różnych dziedzinach takich jak: sport, opieka nad dziećmi i młodzieżą, dziedzictwo kulturowe, sztuki piękne, dobrostan zwierząt, ochrona środowiska oraz współpraca rozwojowa. Na koniec pracy otrzymują Youthpass – zaświadczenie o uczestnictwie w danym projekcie i jego opis.

Wolontariusze mają zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie i kieszonkowe. Jedyny wkład finansowy, jaki muszą wnieść to część kosztów podróży.

Więcej informacji o EVS:

- Wolontariat Europejski EVS - informacja na stronie Komisji Europejskiej [TUTAJ],

- Europejski Portal Młodzieży – sekcja poświęcona EVS wraz z wyszukiwarką projektów oraz bazą akredytowanych organizacji EVS [TUTAJ],

- Polska Agencja Krajowa Programu Erasmus+ (FRSE) [TUTAJ],

- Eurodesk – sekcja poświęcona EVS [TUTAJ],

- Youthpass [TUTAJ].

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!