Szczegóły aktualności:

Gazele Biznesu 2016 rozdane

Dariusz Nowak | Warte uwagi | 01-03-2017

Najbardziej dynamicznie rozwijające się firmy z lubuskiego zmierzyły się w prestiżowym rankingu Gazel Biznesu. Najlepsze firmy to: Gezet z Gorzowa Wlkp. oraz Eobuwie.pl i Arpol z Zielonej Góry. Uroczystość patronatem honorowym objęła Elżbieta Anna Polak Marszałek Województwa Lubuskiego. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Poznaniu.

Gazele Biznesu to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Gazelą Biznesu 2016 mogła zostać firma, która w latach 2013-2015 nie odnotowała straty, z roku na rok zwiększała przyrost sprzedaży i osiągnęła w roku 2013 wartość sprzedaży nie mniejszą niż 3 mln zł i nie większą niż 200 mln zł.

W regionie lubuskim w roku 2016 powyższe kryteria spełniło ponad 30 firm. Pierwsze trzy miejsca na podium przypadły firmą:

1. Gezet – spółka działa w branży motoryzacyjnej. Prowadzi salony sprzedaży samochodów w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim oraz Szczecinie. W firmie Gezet możemy kupić samochody takich marek jak Kia, Hyundai, Mitsubishi, Jeep, Fiat, Alfa Romeo, a już niedługo Jaguar oraz Land Rower.

2. Eobuwie.pl – lider sprzedaży wysyłkowej obuwia. Od 2010 roku kiedy sprzedaż online przekroczyła sprzedaż sklepów stacjonarnych firma notuję stały wzrost sprzedaży. Eobuwie.pl zamierza utrzymać pozycję lidera i poszerzyć swój zasięg o nowe rynki w Europie Wschodniej i Środkowej.

3. Arpol – firma działa od 1991 r. i zajmuje się produkcją i dostawą racji żywnościowych dla armii i innych podmiotów związanych z obronnością i bezpieczeństwem państwa. Spółka oferuje gotowe posiłki, konserwy w tym tzw. gorącą puszkę i gorący napój, czyli samopodgrzewające się dania i napoje w puszkach.

Informację przygotował: Norbert Urbański, Zastępca Dyrektora Departamentu Przedsiębiorczości i Strategii Marki

Zapisz się do naszego newslettera!