Szczegóły aktualności:

Droga w Przyborowie po remoncie

Paweł Tyl | Aktualności | 03-03-2017
3 marca br. w Przyborowie oddano do użytku przebudowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 315. Inwestycja kosztowała niespełna 1,6 mln zł. W uroczystym otwarciu udział wzięli: Członek Zarządu Alicja Makarska, Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Tadeusz Pająk.
Prace na drodze rozpoczęły się pod koniec października i zakończyły w połowie grudnia. W tym czasie na odcinku trasy o długości 1650 m przeprowadzono odnowę dywanikową. Zakres prac objął np. ułożenie geosiatki, co dodatkowo zwiększy trwałość nawierzchni. Bezpieczeństwo poprawi także nowe oznakowanie poziome.

Na wniosek mieszkańców i władz Gminy Nowa Sól zadbano o dodatkowe przejście dla pieszych wraz z odcinkiem chodnika w rejonie przystanku autobusowego. Istniejący chodnik przebudowano, a nowy otrzymał nawierzchnię z kostki brukowej betonowej wraz z nowymi krawężnikami i obrzeżami. Prace objęły także regulacje i wymianę koryt ściekowych oraz ułożenie ścieków skarpowych, tak by zabezpieczyć skarpy przed rozmyciami. Modernizacji doczekały się też uszkodzone elementy infrastruktury podziemnej.

Galeria zdjęć

Oficjalne otwarcie drogi - Przyborów

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!