Szczegóły aktualności:

Targi turystyczne ITB w Berlinie

Paweł Tyl | Aktualności | 10-03-2017
W dniach 8-12 marca br. w Berlinie odbyły się tegoroczne Targi Turystyczne, na których swoją ofertę prezentowali przedstawiciele ponad 180 krajów. Województwo Lubuskie postawiło na promocję turystyki aktywnej i kulturowej. 10 marca Targi odwiedzili Radni: Grażyna Dereń, Małgorzata Barbara Gośniowska-Kola, Klaudiusz Balcerzak, Tomasz Możejko oraz Tadeusz Pająk.

Województwo Lubuskie promowało się na terenie Polskiego Stoiska Narodowego. Tematem przewodnim prezentacji polskiego pawilonu były: turystyka kulturowa (miasta, zamki i pałace) oraz turystyka aktywna (wodna i rowerowa).

Wraz z województwem promowały się: Żagań, Iłowa i Twierdza Kostrzyn, a głównym organizatorem stoiska jest Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna „LOTUR”.

Dla turystów zainteresowanych lubuską ofertą przygotowano materiały w języku niemieckim (m.in. trzy rodzaje folderów z mapami i propozycjami wycieczek po regionie oraz pocztówki). Promowaliśmy zamki, turystykę militarną, jeziora, parki, trasy rowerowe oraz Lubuski Szlak Wina i Miodu. Województwo Lubuskie było także promowane w lightboksach, infokioskach oraz w berlińskim metrze.

W 2017 krajem partnerskim była Botswana.

Zakres imprezy: wszystkie grupy produktów i usług związanych z szeroko pojętą turystyką i podróżami; poszczególne kraje prezentują swą ofertę turystyczną na stoiskach narodowych, a  w targach biorą też udział międzynarodowe związki turystyczne, krajowe i regionalne organizacje turystyczne, biura podróży, organizatorzy podróży biznesowych, rejsów, turystyki przygodowej, ekologicznej, kulturalnej, firmy przewozowe, hotelarskie, ubezpieczeniowe, wydawnictwa, hotele z ofertą spa, firmy zajmujące się informacją turystyczną, technologiami i oprogramowaniem dla obsługi ruchu turystycznego i wiele innych.

Galeria zdjęć

Berlin 10.03.2017

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!