Szczegóły aktualności:

Mały grant dla „Dalej Razem”

Dariusz Nowak | Młodzież | 10-03-2017

Zarząd Województwa Lubuskiego 7 marca pozytywnie rozpatrzył ofertę Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem” w Zielonej Górze i dofinansował organizację kwotą 2,6 tys. zł. Otrzymane środki stowarzyszenie przeznaczy na organizację „Obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu”.

Jest to projekt o zasięgu wojewódzkim, którego celem jest rozbudzenie w lokalnych społecznościach zainteresowania i zrozumienia dla problemów osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Dzięki promocji wiedzy na temat autyzmu, osoby dotknięte tym zaburzeniem stają się mniej narażone na wykluczenie społeczne.

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu będą odbywały się w formie niebieskiego marszu, w którym wezmą udział podopieczni i pracownicy Stowarzyszenia oraz wszyscy zainteresowani wydarzeniem, a także akcji wspólnego swingowania odważnikami kettlebell w jednym z zielonogórskich klubów sportowych. Tak aktywna forma obchodów promuje dodatkowo zdrowy styl życia jako metodę utrzymania dobrego samopoczucia.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!