Szczegóły aktualności:

Warsztaty LubuskiE-młodzież w Zielonej Górze

Katarzyna Kozińska | Młodzież | 16-03-2017

16 marca w Zielonej Górze w Sali kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego odbyły się warsztaty multimedialne LubuskiE-młodzież. Ponad setka uczestników, mnóstwo pomysłów, w efekcie powstały trzy kampanie wizerunkowe w mediach. Warsztaty odbyły się w ramach programu Młodzi On-Life.

W warsztatach wzięło udział ponad 100 uczniów z południa regionu. Prowadzący zajęcia w niekonwencjonalny sposób porwali młodzież do redakcyjnej burzy mózgów. W ruch poszły telefony, komputery i tablety. Głównym tematem pracy wszystkich grup była kontrowersyjna teza „Nie na moim podwórku”. Uczniowie mieli za zadanie szukać argumentów, którymi przekonają lokalne środowisko, dlaczego nie chcą „u siebie” farmy słonecznej, kopalni gazu, elektrowni wodnej. Była to prawdziwa lekcja wystąpień medialnych oraz pracy w redakcji. Uczestnicy nagrywali filmy, robili relacje na żywo, wychodzili pytać mieszkańców o zdanie. Podczas pracy warsztatowej powstały bardzo prężnie działające zespoły. Młodzież miała fantastyczne pomysły, ciekawe inicjatywy, była bardzo aktywna.
Ideą warsztatów jest uświadomienie młodzieży, że może poprzez dostępne narzędzia multimedialne, włączyć się aktywnie w życie swojego lokalnego środowiska, szkoły i regionu. To ważne, obecnie Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego prowadzi wiele ciekawych akcji, ogłasza konkursy i planuje ogłoszenie konkursu na mikrodotacje na inicjatywy młodzieżowe.
Organizatorem warsztatów był Park Technologiczny Interior z Nowej Soli. Prowadzący to praktycy: przedstawiciele firmy Reprezentuj.com Iwo Adaszyński i Bartosz Benewiat oraz Marta Benewiat Zespołu Szkół Budowlanych w Zielonej Górze. Podobne warsztaty odbyły się 14 marca w Gorzowie Wlkp.
Fotorelacja i relacje video na FB Młodzi On-Life.
 
 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!