Szczegóły aktualności:

Delegacja z Białorusi z wizytą w zielonogórskiej klinice

Marzena Toczek | Zdrowie | 16-03-2017

16 marca br. przebywająca w Lubuskiem delegacja z Białorusi odwiedziła Wojewódzki Szpital Kliniczny w Zielonej Górze oraz Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Goście zainteresowani byli głównie wizytą na oddziale kardiologii i leczeniem chorób serca. Jednak podczas spotkania okazało się, że chcieliby dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczenia zdrowotnego, finansowania świadczeń, inwestycji i funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce w szerszym zakresie. Białoruś, podobnie jak nasz region zmaga się z deficytem specjalistycznej kadry lekarskiej. W związku z tym dyskusja dotyczyła także możliwości wymiany lekarzy między szpitalami. Planowane jest podpisanie listów intencyjnych o współpracy pomiędzy szpitalami i dalsze kontakty.
Podczas wizyty na wydziale lekarskim poruszono kwestie systemu nauczania  studentów medycyny. Goście odwiedzili pracownię anatomii oraz histologii. Rozmawiano o wymianie studentów w ramach Programu Erasmus. Oba spotkania, zarówno w szpitalu, jak i na wydziale lekarskim przebiegały w przyjaznej atmosferze i pokazały obu stronom płaszczyznę do dalszej współpracy.

Informację przygotowała Ewa Jaske – Departament Ochrony Zdrowia UWML

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!