Szczegóły aktualności:

Razem na rzecz edukacji kulturalnej młodzieży

Katarzyna Kozińska | Młodzież | 17-03-2017

16 marca w Zielonej Górze dyrektor Regionalnego Centrum Animacji Kultury Tomasz Siemiński i dyrektor Lubuskiego Teatru  Robert Czechowski podpisali umowę o współpracy. Zakłada ona głównie darmową edukację teatralną dzieci i młodzieży z regionu lubuskiego. Dostęp do kultury i animacja to ważny element kampanii Młodzi On-Life, której patronuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

Program Twórczości Dzieci i Młodzieży Pro Arte jest realizowany przez Regionalne Centrum Animacji Kultury od ponad 20 lat. W wydarzeniach w ramach programu bierze udział około czterech tysięcy młodych artystów! To dzieci, młodzież i opiekunowie. Dzięki podpisanemu porozumieniu uczestnicy teatralnych akcji będą mogli występować także na deskach lubuskiego teatru. Umowa zakłada warsztaty, pracę aktorów z młodzieżą w terenie. Dziś rusza także przegląd młodzieżowych grup teatralnych z całego regionu. Słynny POKOT, czyli konfrontacje teatralne, to szansa na sprawdzenie swoich sił dla młodych amatorów na scenie. Uczestnicy to także osoby uczęszczające na warsztaty terapii zajęciowej, czy mieszkańcy środowiskowych domów samopomocy. W lubuskiem nie ma barier!

Zobacz relacje z podpisania umowy:

http://lubuskiekultura.pl/konferencja-prasowa-w-lubuskim-teatrze-2/

 

Co jeszcze w ramach Młodzi On-Life? Ciekawą ofertę kulturalną dla młodych ma także Filharmonia Zielonogórska. Dzięki wsparciu samorządu województwa dzieci i młodzież może zaznajamiać się z muzyką poważną dzięki specjalnym zniżkom, są też bilety rodzinne, wejściówki dla studentów. Polecamy także koncerty rodzinne. Także Teatr w Gorzowie od lat współpracuje ze szkołami, prowadzi warsztaty dla uczniów i wyjazdowe spotkania w terenie.  Oba muzea lubuskie zachęcają zniżkami i biletami grupowymi na wystawy, organizują mnóstwo warsztatów i konkursów. Wszystkie szczegóły na stronach internetowych każdej z placówek i na www.lubuskiekultura.pl

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!