Szczegóły aktualności:

Samorząd to my!

Paweł Tyl | Aktualności | 20-03-2017
Zjednoczona opozycja – PO, Nowoczesna, PSL i SLD – ramię w ramię protestowała 19 marca br. w Zielonej Górze pod hasłem „Stop wycince Polski”. Organizatorem demonstracji był lokalny oddział Komitetu Obrony Demokracji. W demonstracji udział wziął Przewodniczący Sejmiku Czesław Fiedorowicz.
W proteście uczestniczyli także przedstawiciele opozycyjnych partii politycznych: senator Waldemar Sługocki i marszałek Elżbieta Anna Polak z PO, Wadim Tyszkiewicz z Nowoczesnej i Bogusław Wontor z SLD. Uczestnicy zebrali się w południe na placu Bohaterów, gdzie odegrano hymn Polski.

- Władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje absolutnie. Dziś właśnie w Polsce mamy monolit i dyktat jednej władzy – przypomniał przewodniczący sejmiku Czesław Fiedorowicz. – My Polacy mamy bardzo różne poglądy, ale to nie może powodować rozbijania naszej polskiej wspólnoty. My Polacy zawsze potrafiliśmy być odważni, zawsze byliśmy i jesteśmy ludźmi otwartymi na świat, na to co nowe, dobre i trudne. Musimy odważnie zjednoczyć się wobec tej władzy, której czasami należy się bać. To, jak Polska będzie wyglądała jutro, zależy od nas.

Szczegółowa relacja.

Galeria zdjęć

Manifestacja STOP wycince Polski

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!