Szczegóły aktualności:

Kombatanci spotkali się w urzędzie marszałkowskim

Dariusz Nowak | Warte uwagi | 12-04-2017

11 kwietnia w urzędzie marszałkowskim odbyło się kolejne zebranie Lubuskiej Rady Kombatantów, Osób Represjonowanych i Stowarzyszeń Patriotycznych okręgu gorzowskiego i zielonogórskiego, któremu przewodniczył gen.bryg.rez. Zbigniew Szura. Spotkanie poprzedziło uczczenie minutą ciszy pamięci zasłużonych kombatantów i działaczy którzy odeszli w lutym.

 

Udział w zebraniu wzięli - prezesi, przewodniczący oraz członkowie organizacji zrzeszonych w Radzie, Do najważniejszych spraw, które były omawiane na spotkaniu należały:

- informacja o inicjatywie przeprowadzenia renowacji Nekropolii Zielonogórskiej w części będącej miejscem pamięci ofiar zesłań, represji oraz walki Polaków o wolność i niepodległość swojej Ojczyzny,
- informacja o wydaniu Monografii Zielonogórskich Sybiraków,
- zapoznanie uczestników zebrania z aktualną sytuacją i działalnością  Lubuskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i b. Więźniów Politycznych w Zielonej Górze.

Spotkanie zakończono apelem o jak najszersze uczestnictwo w uroczystościach członków organizacji, pocztów sztandarowych oraz życzeniami zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.

Informację przygotował Krzysztof Wesołowski

Galeria zdjęć

Zebranie Lubuskiej Rady Kombatantów, Osób Represjonowanych i Stowarzyszeń Patrio

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!