Szczegóły aktualności:

O efektach misji gospodarczej do Włoch

Marzena Toczek | Wydarzenia | 13-04-2017

Od 7 do 10 marca lubuscy przedsiębiorcy pod przewodnictwem marszałek Elżbiety Anny Polak przebywali z misją gospodarczą we Włoszech. Odwiedzili międzynarodowe targi MADE EXPO 2017 w Mediolanie i park technologiczny ComoNext w Como. 13 kwietnia marszałek spotkała się z uczestnikami misji, aby podziękować im za udział w projekcie. Była to także okazja do podsumowania wyjazdu i omówienia dalszych działań.

Marszałek podkreślała, że bardzo ważne jest, żeby zakończone misje miały swoje konsekwencje. W związku z powyższym trzeba rozwijać nawiązane już kontakty z partnerami z Włoch – nie tylko konkretnymi firmami, ale też organizacjami. E.Polak zaproponowała, żeby zaprosić włoskich przedsiębiorców do Lubuskiego, szczególnie do udziału w Polskim Kongresie Przedsiębiorczości, który odbędzie w Zielonej Górze już pod koniec października br.

Marszałek wręczyła przedsiębiorcom, którzy wzięli udział w  misji pamiątkowe statuetki. Ci z kolei dziękowali za profesjonalnie przygotowany wyjazd. Zwrócili także uwagę, aby podczas kolejnych wyjazdów zaplanowanych było więcej spotkań B2B oraz wizyt na targach. Takie działania bowiem dają im możliwość nawiązania realnych kontaktów i mogą przynosić efekty.

W misji gospodarczej do Włoch udział wzięli przedsiębiorcy reprezentujący branże: budowlaną, okołobudowlaną i spożywczą. Odwiedzili oni targi MADE EXPO 2017, gidze zapoznali się z ofertą w ramach czterech głównych sektorów budownictwa (systemów konstrukcyjnych i materiałów budowlanych, okien, wykończenia wnętrz oraz oprogramowania i serwisu). Spotkali się także z przedstawicielami Izby Handlowej PROMOS oraz odwiedzili Park Technologiczny ComoNext. Odbywa również szereg spotkań B2B.

Lubuskie firmy, biorące udział w misji gospodarczej do Włoch to:

* Alpodach Sp. z o.o. (Żary) – produkcja konstrukcji drewnianych i metalowych dla budownictwa;

* AMPERTECH (Gorzów Wlkp. ) – instalacje i sieci niskoprądowe, instalacje bezpieczeństwa, instalacje i systemy alarmowe;

* 4 CS Sp. z o.o. (Zielona Góra) – usługi w zakresie stolarki otworowej – drzwi, okna;

* DXP – Budownictwo (Gorzów Wlkp. ) – budownictwo przemysłowe i mieszkaniowe;

* KANBUD (Gorzów Wlkp. ) – instalacje elektryczne;

* Lignapol s.c. (Skwierzyna) – produkcja elementów meblowych, płyt drewnianych;

* PHU ART FLOOR (Wilkanowo) – kompleksowe działanie w zakresie podłóg i ich montażu;

* Polmar (Zielona Góra) – prace budowlane, urządzenia klimatyzacyjne;

* Prefadom Fabryka Domów Sp. z o.o. (Gorzów Wlkp.) – budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe;

* SIMA s.c. (Szprotawa) – elewacyjne detale architektoniczne.

Misja gospodarcza do Włoch realizowana była w ramach projektu pn. „Promocja gospodarcza Województwa Lubuskiego poprzez organizację i udział w zagranicznych targach i misjach gospodarczych”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Działanie 1.4. Promocja regionu i umiędzynarodowienie sektora MŚP, Poddziałanie 1.4.1. Promocja regionu i umiędzynarodowienie sektora MŚP – projekty realizowane poza formułą ZIT.

Galeria zdjęć

Podsumowanie misji do Włoch

Fot. Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!