Szczegóły aktualności:

Australia otwarta na Lubuskie

Marzena Toczek | Wydarzenia | 14-04-2017

W ubiegłym roku marszałek Elżbieta Anna Polak spotkała się z  ambasadorem Australii w Polsce Paulem Wojciechowskim. W listopadzie natomiast w regionie lubuskim gościli przedstawicielami Polsko-Australijskiej Izby Handlowej (PCCA). Efektem tych spotkań jest zaproszenie  do zorganizowania misji kulturalno-biznesowej do Australii wystosowane przez zarząd PCCA. – Zapraszamy do kontynuacji naszej misji łączenia Polski i Australii poprzez kulturę i biznes – czytamy w liście.

PCCA jest organizacją non profit i pierwszym punktem kontaktowym dla budowania i wzmacniania dwustronnych stosunków gospodarczych pomiędzy Polską a Australią. Zostało założone 20 lat temu, a w roku 2015 odnowiło swoją wizję oraz wachlarz oferowanych usług. Ściśle współpracuje z ambasadą RP w Australii, australijską ambasadą dla Europy Środkowej oraz Europejsko-Australijską Radą Biznesu (EABC). PCCA zaprasza do współpracy zarówno polskie i australijskie przedsiębiorstwa, do stworzenia platformy biznesowej dla wzmocnienia wysokiego poziomu stosunków gospodarczych.

PCCA koncentruje się na następujących branżach:

- energetycznej

- spożywczej i rolniczej

- przemyśle lotniczym i morskim.

Ambasador wyraził także zainteresowanie współpracą w branży winiarskiej. Spowodowane jest to rozkwitem tej branży w Australii.

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!