Szczegóły aktualności:

Europejska Konferencja Komunikacji Publicznej - EuroPCom 2017

Małgorzata Tramś-Zielińska | Fundusze unijne | 19-04-2017

Mając na uwadze prowadzony przez Europejski Komitet Regionów do 23 kwietnia br. nabór propozycji i pomysłów na wystąpienia i prelegentów podczas Europejskiej Konferencji Komunikacji Publicznej - EuroPCom 2017, Biuro Regionalne Woj. Lubuskiego w Brukseli informuje o możliwości zgłoszenia działań komunikacji publicznej - lubuskich kampanii i działań informacyjnych (np. kampanii Młodzi On-Life) i ich prezentacji podczas konferencji EuroPCom 2017, która odbędzie się w dn. 8 i 9 listopada br. w Brukseli.

Organizatorzy opracowali wstępną koncepcję tematyki przewodniej tegorocznego wydarzenia, są to następujące obszary:

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom politycznym i społecznym (kampanie polityczne poruszające problem populizmu i ambiwalencji odnośnie kwestii europejskich, zwalczanie komunikacji post-prawdy, dezinformacja, kryzys komunikacji instytucji publicznych)

Pobudzanie wiedzy i kreatywności (najnowsze trendy w mediach społecznościowych: przejście od „tradycyjnych” mediów, media społecznościowe i zaufanie; wiedza behawioralna (behavioural insights) oraz perspektywa odbiorców; usługi a nie strony internetowe: innowacje w designie, siła wizualizacji; powrót do podstaw: język i opowiadanie (storytelling); komunikatorzy jako trenerzy decydentów politycznych (Communicators as coaches to policy makers).

Docieranie do odbiorców (dwustronna komunikacja w sferze publicznej, podnoszenie emocjonalnego zaangażowania; projekty partycypacyjne i kształtowanie polityki na szczeblu lokalnym; zaangażowanie młodzieży; kreowanie marki (branding) [UE] oraz tożsamość [UE], rola personelu jako ambasadorów).

 

Pomysły można zgłaszać drogą mailową do 23 kwietnia br. na adres europcom@cor.europa.eu 

 

Jednocześnie, BRWL informuje, że organizatorzy EuroPCom zapraszają też do zgłaszania projektów w dziedzinie komunikacji do nagrody European Public Communication Award 2017, której celem jest ukazywanie najlepszych praktyk i promocja profesjonalnej komunikacji UE na wszystkich poziomach zarządzania. Nagroda zostanie wręczona podczas konferencji EuroPCom 2017. Wnioski konkursowe można przekazywać do 1 września  br. drogą mailową na adres:europcom@cor.europa.eu.

 

Szczegółowe informacje o warunkach dostępne są na stronie internetowej KR http://www.cor.europa.eu/en/events/Pages/EuroPCom-2017.aspx

 

Więcej informacji znajdą Państwo też na naszej stronie internetowej: http://www.bruksela.lubuskie.pl/PL/516/797/EuroPCom_2017__trwa_poszukiwanie_prelegentow_oraz_
przyjmowanie_zgloszen_do_Nagrody_Europejskiej_Komunikacji_
Publicznej/k/

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!